Historia w pieczeniu: kawałek księcia Karola, tort weselny Diany sprzedaje się za ponad 3600 USD

Królewski fan kupił na aukcji kawałek tortu weselnego księcia Karola i księżnej Diany za 1850 funtów (3646 dolarów), ponad 40 lat po tym, jak para wzięła ślub.

Ta duża nakładka na ciasto i marcepanowa podstawa ma szczegółowy wzór i cukrowy herb królewski w kolorze złotym, czerwonym, niebieskim i srebrnym. Został przekazany Moyi Smithowi, królewskiemu słudze, który trzymał film spożywczy i datował go 29 lipca 1981 r.

Po serii ofert z całego świata kawałek ciasta został sprzedany w środę kupującemu Jerry’emu Leightonowi kilka razy powyżej szacowanej ceny od 300 do 500 funtów (591-985 NZ).

Layton, który określił się jako królewski, powiedział, że doda bułkę z masłem do swojej kolekcji i wspiera organizacje charytatywne.

Czytaj więcej:
* Epicka historia sukni ślubnej księżnej Diany: 3 miesiące, 25 stóp od pociągu i wielkie dziedzictwo mody
* Dziedzictwo Diany trwa, gdy fani świętują 60. urodziny zmarłej królowej
* Główny problem z pierścionkiem zaręczynowym księżnej Diany w nowej biografii Spencera

Pudełko zawierające sproszkowany, powleczony plastikiem kawałek ciasta jednego z 23 oficjalnych tortów weselnych przygotowanych na królewski ślub księcia Karola i Lady Diany Spencer.

Claire Hayhurst/AFP

Pudełko zawierające sproszkowany, powleczony plastikiem kawałek ciasta jednego z 23 oficjalnych tortów weselnych przygotowanych na królewski ślub księcia Karola i Lady Diany Spencer.

„Pomyślałem, że dodam go do mojej posiadłości, która po mojej śmierci trafi na cele charytatywne” – powiedział. „Pomyślałem też, że mógłbym wystawić go jako nagrodę na loterii z pieniędzmi przeznaczonymi dla Centrepoint, którego patronką była Księżniczka Di”.

Chris Albury z Dominic Winter Auctions powiedział, że był zaskoczony liczbą zainteresowanych oferentów. Powiedział, że większość zapytań pochodzi z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu.

Książę Karol poślubił Lady Dianę Spencer w katedrze św. Pawła 29 lipca 1981 roku. Na tę okazję różne firmy udostępniły ponad 20 tortów weselnych.

Charles i Diana rozstali się po 11 latach w 1992 roku i rozwiedli się w 1996 roku. Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku.

READ  Robert De Niro przemawia przed ławą przysięgłych w procesie sądowym

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *