Hiszpania pokonała Polskę i awansowała do finału Pucharu ATP

Sydney – Roberto Batista Aguirre Hiszpania pokonała Polskę 7-6 (6), 2-6, 7-6 (5) w finale Pucharu ATP. Hubert Harrocks W piątek.

W pierwszym meczu singlowym Pablo Carreno Pusta Hiszpania wygrała 6-2, 6-1 z późną konwersją Jan Zilinski. Kamil Majjrsak W fazie grupowej Polacy wypadli 3-0, ale zostali odizolowani ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19.

Rosja i Kanada spotkają się w sobotę o kolejne miejsce w niedzielnym finale.

Batista Aguirre odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Serbii w hiszpańskim finale dwa lata temu. Bautista Agut, lat 33, wygrał wszystkie cztery swoje mecze w kategorii singli i dwukrotnie prowadził do finału.

– To mecz, który na zawsze zapamiętam. Mogliśmy dziś obaj wygrać – powiedział Carreno Pusta. „To jest nasz sport, to jest tenis. Dzisiaj wygrałem”.

Majchrzak, który doświadcza niewielkich objawów swojej choroby, przed udaniem się do sądu, by zmierzyć się z Carreno Bustą, ogłosił swoje pozytywne momenty testu na COVID-19.

Hurkacz obronił pięć punktów, zanim ostatecznie poddał się Bautisty Agut.

„Czasami wygrywasz pierwszy [match] Punkt. Zagrał dwie lub trzy linie z rzędu, ale czasami jesteś tak samo skupiony jak dzisiaj, ciągle pracujesz, aż w końcu przegrałeś dogrywkę „, powiedział Batista Aguirre”. Ale dzisiaj kontynuowałem pracę ciężko i odnieść sukces ”.

READ  Polska: podobno TVP organizuje ogólnokrajową selekcję do Eurowizji 2022

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top