Hrabstwo Los Angeles donosi o swojej pierwszej zgonie na grypę w sezonie 2021-2022

Departament Zdrowia Publicznego hrabstwa Los Angeles ogłosił w środę, że otrzymał pierwszy raport o zgonach związanych z grypą w sezonie grypowym 2021-2022.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli w komunikacie prasowym, że zgon był mieszkańcem w średnim wieku z kilkoma podstawowymi schorzeniami. Mężczyzna nie otrzymał szczepionki przeciwko grypie w tym sezonie.

Według wydziału, niezidentyfikowana osoba wielokrotnie uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas swojej choroby.

„Chociaż większość ludzi wyzdrowieje po grypie bez powikłań, ta śmierć przypomina, że ​​grypa może być poważną chorobą” – powiedziało Ministerstwo Zdrowia Publicznego.

Grypa może zaostrzyć podstawowe schorzenia, takie jak choroba serca i astma, a zapalenie płuc jest najczęstszym powikłaniem choroby.

Rocznie tysiące ludzi w Stanach Zjednoczonych jest hospitalizowanych lub umiera z powodu chorób związanych z grypą.

Według Ministerstwa Zdrowia minionej zimy krążenie grypy i innych wirusów układu oddechowego zostało prawdopodobnie zahamowane przez środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się COVID-19.

„Chociaż sezony grypowe mogą być trudne do przewidzenia nawet w normalnych latach, przygotowujemy się na wybuch wirusa grypy w hrabstwie Los Angeles jesienią i zimą” – czytamy w komunikacie prasowym.

Urzędnicy powiedzieli, że wskaźniki aktywności grypy w hrabstwie są obecnie niskie, ale wzrosły w ostatnich tygodniach.

Chociaż szczepionka przeciw grypie może różnić się skutecznością z roku na rok, według urzędników służby zdrowia nadal zapewnia najlepszą ochronę przed grypą i jej powikłaniami.

„Dzięki spadającej, ale rosnącej aktywności grypy w hrabstwie Los Angeles, teraz jest doskonały czas na szczepienie”, powiedział departament, dodając, że wraz z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zaleca szczepienie przeciwko grypie wszystkim osobom w wieku powyżej 6 miesięcy, w tym niemowlęta i dzieci. kobiety w ciąży.

„Zdrowi ludzie, którzy czują, że nie potrzebują szczepień, powinni otrzymać szczepionkę, aby chronić innych w swojej społeczności, zwłaszcza osoby starsze, młode i osoby z osłabionym układem odpornościowym” – powiedział departament. „Szczepienie przeciwko grypie to również świetny sposób na ochronę zdolności naszego szpitala na wypadek nasilenia się epidemii koronawirusa w zimie”.

READ  „Purple Bronze Discovery” odkrywa „idealny klucz” do przyszłej technologii

Według CDC szczepionka przeciw grypie może być podana w tym samym czasie, co szczepionka COVID-19.

Grupy osób o wysokim ryzyku rozwoju powikłań grypy obejmują dzieci w wieku poniżej 5 lat, osoby dorosłe w wieku 65 lat i starsze oraz kobiety w ciąży. Schorzenia takie jak astma, przewlekłe choroby płuc i serca, cukrzyca i nadwaga (posiadanie BMI >40) mogą zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań grypy.

Urzędnicy poinformowali, że objawy grypy są podobne do objawów COVID, a osoby z grupy wysokiego ryzyka, u których wynik testu na obecność wirusa jest pozytywny, powinny zostać przebadane na obecność grypy.

Osoby zagrożone powikłaniami grypy powinny szukać pomocy medycznej, gdy tylko zaczną czuć się źle, niezależnie od tego, czy zostały zaszczepione, czy nie.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *