Hubert Hurkacz, Iga Świątek zwalniają z Polski za SF | Turniej ATP

Hubert Hurkacz, Iga Świątek zwalniają z Polski za SF |  Turniej ATP

Polska pokonała Chiny w meczu United Cup w Perth

03 stycznia 2024 r

Colin Murthy/AFP za pośrednictwem Getty Images

W środę Hubert Hurkacz wystąpił w Perth.
Przez pracowników ATP

W środę nr 1 świata WTA Iga Świątek pokonała w środę w Perth Chinkę Zheng Qinwen 6:2, 6:3 i drugi rok z rzędu awansowała do półfinału United Cup w Polsce.

Po zwycięstwie nad Polakiem z pierwszej dziesiątki Hubertem Hurcoxem w pierwszym meczu singla mężczyzn czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema Świdek potrzebował godziny i 34 minut, aby pokonać 21-letniego Zenga w ćwierćfinale. Polska zwyciężyła 3:0, kiedy Pieter Katarzyna i Jan Zieliński pokonali Yu Ciodi i Sun Fajing 6:3, 5:7, 10:7.

„Jestem bardzo zadowolony ze swojej gry i atmosfery w drużynie” – powiedział Świdek. Czuję, że możemy być razem dobrzy, więc na pewno zagramy [with Hurkacz] To ekscytująca rzecz i jestem naprawdę szczęśliwy z każdego meczu, który tutaj rozgrywam.

Polska, która w zeszłym roku przegrała z ewentualnymi mistrzami USA w finałowej czwórce, podróżuje z Perth do Sydney, aby wziąć udział w półfinałach w najbliższy weekend.

Zajmująca 14. miejsce Zheng, najbardziej udoskonalona zawodniczka WTA 2023, w meczu ze Świdkiem uzyskała wynik 0:4, ale trzy z czterech razy popchnęła Polkę do decydującego seta.

W środę Chinka numer 1 wskoczyła na wczesną przerwę, chcąc dostać się do bezpośredniego pojedynku i odnieść swoje pierwsze zwycięstwo ze światowym numerem 1.

Oficjalna aplikacja tenisowa |  Pobierz aplikację ATP WTA Live

Jednak 22-letni Świątek szybko się przegrupował i po przegrywaniu 2:0 wygrał sześć kolejnych gemów i zwyciężył w pierwszym secie. W pierwszym meczu Świątek strzelił 3 na 3 po break pointach.

W drugim secie Zheng nadal miał trudności, odrabiając straty z przewagi 3:0 i utrzymując pięć przełamań na 3:3. Jednak Svidek odrobiła deficyt 5:3 po zdecydowanym rewanżu, a następnie wykorzystała swój drugi punkt meczowy i zapewniła swojemu krajowi wyjazd do półfinału.

READ  Migranci zostali uratowani z bagna na granicy polsko-białoruskiej

W pierwszym meczu remisu Hurcox zwyciężył 6:3, 6:4 i zapewnił Polsce awans do półfinału, a swojemu krajowi objął prowadzenie 1:0.

Polak swobodnie poruszał się podczas godzinnego i 22-minutowego starcia w Perth, odbijając pierwsze serwisy potężnymi forhendami i zapewniając sobie prowadzenie 3:1 w bezpośredniej serii Lexus ATP.

„Zawsze jest to dla niego trudny mecz” – powiedział Hurcox. „Jest niesamowitym strzelcem i bardzo trudnym konkurentem. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa.

„Uważam, że jestem na dobrej drodze, ale jestem naprawdę zadowolony z dzisiejszego występu. Eka jest szalona. Będzie teraz naprawdę mocno walczyć dla Polski”.

Hurcox, który zajmuje 9. miejsce w rankingu Pepperstone ATP, w nowym sezonie ma bilans 2-1, pokonując także Thiago Seybotha Wilda w Perth. W ubiegłym roku 26-latek zdobył drugi w swojej karierze tytuł ATP Masters 1000 w Szanghaju.