Hyundai Ioniq 5 zdobywa nagrodę Światowego Samochodu Roku

ten Hyundai Ioniq 5 Dominując w nagrodzie Światowego Samochodu Roku 2022, nie tylko został uznany za najlepszy samochód elektryczny na świecie i nagrodę World Car Design, ale także został uznany za zwycięzcę ogólnego 2022 roku.

Po zmniejszeniu z początkowej listy 28 kwalifikujących się pojazdów do Dziesięciu finalistówIoniq 5 uderzeń Ford Mustang Mach-E i Kia EV6 Aby osiągnąć ogólne zwycięstwo, z dziesięcioma finalistami zaokrąglonymi przez Audi Q4 e-tronTen Cobra FormentorTen Geneza G70Ten samochód Honda CivicTen Hyundai TucsonTen Lexus NX i Toyota GR 86 / Subaru BRZ Bliźnięta.

Nagrodę głosowało jury składające się ze 102 międzynarodowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 33 krajów, którzy wybrali zwycięzców w tajnym głosowaniu na podstawie oceny każdego kwalifikującego się pojazdu, z tabelą głosowania KPMG.

Hyundai Ioniq 5 zdobył kilka nagród podczas World Car Awards 2022, w tym tytuł ogólny.

dostarczony

Hyundai Ioniq 5 zdobył kilka nagród podczas World Car Awards 2022, w tym tytuł ogólny.

Aby kwalifikować się do nagrody, samochody muszą być produkowane w co najmniej 10 000 sztuk rocznie, wyceniane poniżej luksusu na swoich głównych rynkach i oferowane do sprzedaży na co najmniej dwóch głównych rynkach na co najmniej dwóch kontynentach w okresie od 1 stycznia 2021 do 30 marca , 2022.

Czytaj więcej:
* Recenzja testu drogowego: Hyundai Ioniq 5
* Hyundai kładzie wysoką cenę na hybrydę Tucson
* Ogłoszenie finalistów nagrody Światowego Samochodu Roku
* Hyundai Ioniq 5 samochodem roku NZ Motoring Guild

„Jesteśmy naprawdę dumni z otrzymania tych prestiżowych nagród, które są wyrazem uznania dla talentu i ciężkiej pracy wszystkich naszych pracowników i partnerów biznesowych” – powiedział Jihon Chang, prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company.

Toyota Yaris Cross była jedynym samochodem napędzanym silnikiem ICE, który wygrał tegoroczne WCOTY.

Damien O’Carroll/Personel

Toyota Yaris Cross była jedynym samochodem napędzanym silnikiem ICE, który wygrał tegoroczne WCOTY.

Oprócz wygranej Ioniq 5, Luc Donckerwolke, wiceprezes wykonawczy, dyrektor kreatywny Hyundai Motor Group, został uznany za najlepszą osobowość motoryzacyjną 2022 na świecie.

To był imponujący wybór samochodów elektrycznych podczas tegorocznych nagród, a Audi e-tron GT zdobyło nagrodę Światowego Samochodu Roku (pokonując BMW M3/M4, Porsche 911 GT3, Toyotę GR86/Subaru BRZ i Volkswagena Golfa. GTI /R) i Mercedes.-Benz EQS najlepszym luksusowym samochodem na świecie (po Audi Q5 Sportback, BMW iX, Genesis GV70 i Volvo C40 Recharge).

Jednak zwycięstwo Toyoty Yaris Cross w tegorocznej kategorii World Urban Car utrzymało samochody ICE w miksie (ze zwycięstwami nad Dacią Sandero, Oplem Mokką, Renault Kigerem i Volkswagenem Taigunem).

READ  Air New Zealand ma naziemnych 15 członków załogi zidentyfikowanych jako mających bliski kontakt z pozytywnym przypadkiem Omicron

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top