ID.LIFE 2025 ujawnione jako podstawowy samochód Volkswagena – Aktualności

Podobnie jak większość marek, Volkswagen wykorzystuje swój czas na Salonie Samochodowym w Monachium w 2021 r., aby zaprezentować całkowicie nowe elektryczne samochody koncepcyjne, a ID.LIFE wydaje się skraść targi w swoim regionie.

Ujawniony jako najmniejsza pozycja w gamie elektrycznych ID, ID.LIFE to mały hatchback, który wykorzystuje elementy stylizacji retro, które wydają się być modne w świecie projektowania motoryzacyjnego.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić wszystkie aukcje Volkswagen ID.3 na DRIVEN

Według VW, ID.LIFE jest skierowane do młodszych odbiorców niż reszta gamy ID i jest pierwszym pojazdem, który siedzi na platformie MEB i korzysta z układu napędowego z napędem na przednie koła.

Moc wynosi 171 kW, a około siedmiu sekund osiągnie 100 km/h. Akumulator o pojemności 57 kWh oszczędza energię i zapewnia zasięg do 400 km na jednym ładowaniu.

Estetyka nie jest jedynym aspektem, który przyciągnie uwagę. Koncepcja zademonstrowana w Monachium obejmuje lakier, w którym oprócz bioutwardzacza wykorzystuje się wióry drzewne jako naturalny środek barwiący.

Wewnątrz, ID.LIFE staje się jeszcze bardziej wyrafinowane dzięki projektorowi montowanemu na desce rozdzielczej, który wyświetla się na przedniej szybie od wewnątrz. Pasażerowie mogą na nim nie tylko oglądać filmy, ale także grać w gry na wbudowanej konsoli.

Oferuje również elastyczne opcje siedzenia, ponieważ przednie siedzenie można złożyć w ławkę, dzięki czemu pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą używać go jako podnóżka. Tylne siedzenia również mogą zrobić to samo, tworząc w kabinie dwumetrowe łóżko.

Wreszcie nie zobaczysz tam żadnego ekranu informacyjno-rozrywkowego, ponieważ pasażerowie powinni używać swoich telefonów jako ekranu. Do deski rozdzielczej mocuje się płytkę magnetyczną, a system audio jest podłączony do samochodowego systemu Bluetooth.

„Realizacja osobowości. LIFE to nasza wizja nowej generacji w pełni elektrycznej mobilności miejskiej. Samochód koncepcyjny zapewnia podgląd ID. Model w segmencie małych samochodów, który wprowadzimy na rynek w 2025 r., w cenie około 20 000 euro. sprawiają, że mobilność elektryczna jest dostępna dla większej liczby osób, powiedział dyrektor generalny Volkswagena Ralf Brandstätter w oświadczeniu.

READ  Pushpay przesuwa obszary zainteresowania przejęciami dalej, zatrudnia Goldman Sachs

„Tworząc ID.LIFE, konsekwentnie skupiamy się na potrzebach młodych klientów. Wierzymy, że samochód przyszłości będzie bardziej oparty na stylu życia i osobistej ekspresji, bardziej niż dzisiaj. Przyszły klient nie będzie chciał po prostu przenieść się z punktu A do B; będą bardziej zainteresowani doświadczeniami, które może dostarczyć samochód. Osobiste spełnienie. Życie jest naszą odpowiedzią na to.”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *