Importerzy z Auckland ukarali grzywną za próbę sprzedaży tysięcy butelek nielegalnego spirytusu

Demonstranci wyskoczyli z samochodów podczas protestu na moście w Auckland Harbour, gdzie policja aresztowała 11 osób w środowisku, które starszy oficer określił jako „środowisko naprawdę wysokiego ryzyka”. Wideo / Hornlova przez TikTok

Firma importująca alkohol z Oakland wraz z dwoma pracownikami nałożyła grzywnę w wysokości ponad 150 000 USD za próbę sprzedaży tysięcy butelek nielegalnego alkoholu.

Ace Health Limited, wraz z dyrektorami Bosheng Wang (37) i Zhimin You (38), zostali skazani w sumie w siedmiu zarzutach na mocy ustawy Food Act 2014 w sądzie okręgowym w Auckland.

Firma została ukarana grzywną 108 000 dolarów, podczas gdy Wang i ty zostali ukarani grzywną 21 600 dolarów za dostarczenie ci tysięcy butelek napojów spirytusowych, z których usunięto kody partii lub w które ingerowano.

Kody partii są niepowtarzalne i laserowo wygrawerowane na szkle butelki lub wydrukowane na etykiecie.

Gwarantują identyfikowalność w przypadku wycofania produktu i zapewniają konsumentom, że zawartość produktu jest autentyczna i nie została w żaden sposób zmieniona.

Kody partii usunięte z butelek.  Załączone zdjęcie
Kody partii usunięte z butelek. Załączone zdjęcie

Zastępca dyrektora generalnego ds. bezpieczeństwa żywności w Nowej Zelandii Vincent Arbuckle oszacował, że importerzy zaoszczędziliby około 7 procent kosztów zakupu uszkodzonych butelek.

„Importer osiągnąłby ogromny zysk, kupując duże ilości nielegalnego alkoholu ze zniżką” – powiedział.

„Łącznie skonfiskowano 3916 butelek niezgodnych z przepisami o wartości hurtowej około 278 000 USD. Szacunkowa wartość detaliczna tych butelek wyniosła około 330 000 USD.

„Integralność etykiet jest ważna, a gdy firmy próbują ominąć przepisy, w najlepszym razie oszukują konsumentów, a w najgorszym narażają ich na ryzyko”.

Testy przeprowadzone przez grupę Ministerstwa Pierwotnych Przemysłów wykazały, że butelki są autentyczne, ale Arbuckle powiedział, że nie usprawiedliwia to sprawcy.

„Konsumenci zasługują na to, aby wiedzieć, że produkt, który spożywają, jest bezpieczny i odpowiedni, a numery partii pomagają zapewnić tę gwarancję. Ponadto, jeśli wymagane jest wycofanie, brak kodu partii utrudni nam wyśledzenie produktu, którego dotyczy problem.

READ  Produkcja herbatników i orzechów Grupy Arnott powraca do Auckland po 25 latach

„Traktujemy tego typu wykroczenia bardzo poważnie i podejmiemy niezbędne środki, aby zapewnić, że firmy postępują właściwie ze strony konsumentów”.

W 2014 roku firma i jej dyrektorzy przyznali się do importu i posiadania niezgodnych napojów alkoholowych w okresie od 1 stycznia 2017 roku do 2 października 2020 roku.

Po dochodzeniu dotyczącym bezpieczeństwa żywności w Nowej Zelandii w 2019 r. Odkryto, że Ace Health Limited ma setki butelek, które nie miały kodu partii lub kod partii został usunięty.

Dodatkowe zapytania nowozelandzkiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności i Nowozelandzkiego Urzędu Celnego doprowadziły do ​​przechwycenia pięciu kontenerów importowanych przez Ace Health Limited zawierających kilka butelek napojów alkoholowych bez kodów partii.

Obciążającą cechą przestępstwa było to, że firma otrzymała w 2017 r. ostrzeżenie o kupowaniu napojów alkoholowych z nielegalnymi etykietami, ale nadal prowadziła interesy z dostawcami zewnętrznymi, którzy nie spełniają wymogów.

Ponieważ trunek był niezgodny, został zniszczony.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top