Innowacyjny helikopter NASA widzi możliwą „drogę” na Marsa w przyszłości

To zdjęcie obszaru South Séítah krateru Jezero zostało wykonane przez kreatywny helikopter NASA podczas jego 12. lotu na Marsa, 16 sierpnia 2021 r. Źródło: NASA/JPL-Caltech

Naukowiec zajmujący się wytrwałością był pod wrażeniem zdjęć lotniczych miejsca rozważanego do eksploracji łazika.

Zapytaj dowolnego odkrywcę kosmosu, a otrzymasz ulubione zdjęcie lub dwa z jego misji. Dla Kena Farleya, naukowca projektu w NASAJego wytrwały łazik, jeden z jego obecnych ulubionych, to kolorowe zdjęcie „South Sitah”, obszaru, który zespół naukowy ekspedycji uznał za godny odwiedzenia łazika. Pomysłowość agencji Mars Helikopter wykonał zdjęcie podczas dwunastego i ostatniego lotu 16 sierpnia.

Przed ostatnim lotem Ingenuity większość tego, co zespół naukowy Perseverance wiedział o południowej części obiektu Seítah, pochodziło ze zdjęć orbitalnych. Na podstawie tych danych uznali, że stanowisko to może być skarbnicą złożonej geologii, dostarczając informacji, które mogą odegrać ważną rolę, gdy zespół badawczy szuka śladów dawnego życia mikrobiologicznego oraz próbuje opisać i zrozumieć geologię tego obszaru. Historia obszaru.

Wykorzystali zdjęcia łazika, aby znaleźć ślady osadów skalnych, które mogły zostać osadzone w wodzie, interesujące odkrywki, do których łazik mógłby dotrzeć, oraz bezpieczne trasy, którymi łazik mógłby wrócić do tego obszaru.

„Z naukowego punktu widzenia te zdjęcia South Citah są najcenniejszymi dziełami uchwyconymi do tej pory” – powiedział Farley, który pracuje w California Institute of Technology. Może być częścią jego prawdziwej wartości Nie oferta. Warstwy osadowe w skałach nie są łatwo widoczne na zdjęciu i mogą istnieć obszary, które trudno pokonać łazikiem. Jest praca, którą muszą wykonać nasze zespoły ds. nauki i kierownictwa łazików, aby lepiej zrozumieć, jak reagować na nowe dane”.

Baraa wykonał 10 zdjęć obszaru lecącego na południe do Sitah i z powrotem na 33 stopy (10 metrów). Wycieczka była jedną z Najbardziej skomplikowany Zespół śmigłowcowy wykonał do tej pory najdłuższy lot (169,5 sekundy) z wieloma punktami orientacyjnymi, gdy przeleciał ze stosunkowo nieokreślonego terenu poza południowym Cittah do bardziej zróżnicowanego terenu w głębi lądu, a następnie ponownie zawrócił.

READ  Teleskop wykrywa ścieżkę masywnych szczątków z asteroidy NASA Smash Up

„To, co może powiedzieć ten obraz, to to, że nie musimy jechać na zachód, aby uzyskać najlepszą różnorodność geologiczną dla tej pierwszej ekspedycji naukowej” – powiedział Farley. „Jeśli zdecydujemy się na podróż do South Cittah, mamy kilka cennych informacji na temat tego, z czym będziemy musieli się zmierzyć. A jeśli zdecydujemy się pozostać przy 'Artuby Ridge’, obecnej pozycji łazika, zaoszczędzimy cenny czas. Jest to korzystne dla wszystkich”.

Więcej o kreatywności

Mars Creativity Helicopter został zbudowany przez Laboratorium Napędów Odrzutowych, który również zarządza aktywnością operacji wyświetlania podczas swojej rozszerzonej misji do Kwatery Głównej NASA. Jest wspierany przez Departamenty Nauki, Badań Atmosferycznych i Technologii Kosmicznej NASA. Ames Research Center NASA w Dolinie Krzemowej w Kalifornii oraz Langley Research Center w Hampton w Wirginii zapewniły krytyczną analizę osiągów lotu i pomoc techniczną podczas opracowywania Ingenuity. AeroVironment Inc. Qualcomm i SolAero pomagają również w projektowaniu i kluczowych komponentach pojazdu. Lockheed Martin Space zaprojektował i wyprodukował system przenoszenia śmigłowca Mars.

Więcej o wytrwałości

Astrobiologia jest jednym z głównych celów misji wytrwałości na Marsa, w tym poszukiwania śladów dawnego życia mikrobiologicznego. Łazik będzie charakteryzował geologię planety i przeszły klimat, utoruje drogę do ludzkiej eksploracji Czerwonej Planety i będzie pierwszą misją, która zbiera i przechowuje marsjańskie skały i regolit.

Kolejne misje NASA, we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA), wyślą statek kosmiczny na Marsa w celu zebrania tych zapieczętowanych próbek z powierzchni i zwrócenia ich na Ziemię w celu dogłębnej analizy.

Misja Mars 2020 Perseverance jest częścią programu NASA Lunar-to-Mars Exploration Approach, który obejmuje misje Artemidy na Księżyc, które pomogą przygotować się do ludzkiej eksploracji Czerwonej Planety.

Laboratorium napędu odrzutowego, obsługiwane przez administrowany przez NASA Kalifornijski Instytut Technologiczny w Pasadenie w Kalifornii, zbudowało i zarządzało operacjami łazika.

READ  Naukowcy z U of M odkryli miejsce katastrofy ogromnego meteorytu pod Inver Grove Heights

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *