Inwestorzy na Twitterze pozywają Elona Muska i platformę o ofertę przejęcia

Inwestorzy na Twitterze pozywają Elona Muska i platformę mediów społecznościowych za obsługę oferty miliardera o wartości 44 miliardów dolarów dla firmy.

Pozew oskarża Elona Muska o „bezprawne zachowanie”.
obrazek:

Sprawa twierdzi, że na kilka sposobów naruszył prawo korporacyjne Kalifornii.

Oskarża szefa Tesli o „bezprawne postępowanie”, ponieważ jego „fałszywe oświadczenia i manipulacje na rynku spowodowały „chaos” w siedzibie Twittera w San Francisco”.

Akcje Twittera są o około 27 procent niższe od ceny ofertowej Muska wynoszącej 54,20 USD.

W pozwie zarzucono również, że Musk skorzystał finansowo, opóźniając ujawnienie swojego dużego udziału w Twitterze i swojego planu zostania członkiem zarządu firmy.

Twierdził również, że wiele tweetów publikowanych przez Muska, zwykłego użytkownika Twittera, który ma ponad 95 milionów obserwujących, było „mylących”.

Post zawierał post, w którym Musk powiedział, że jego oferta przejęcia firmy zajmującej się mediami społecznościowymi jest wstrzymana z powodu jego wątpliwości co do liczby fałszywych kont na platformie.

W pozwie stwierdzono, że tweet z 13 maja „stanowił próbę manipulacji rynkiem akcji Twittera, ponieważ dowiedział się o fałszywych kontach”.

Powiedział również, że Musk „podwoił” swoje zarzuty cztery dni później, mówiąc na Twitterze, że umowa „nie może iść naprzód”.

W piątek Frank Bottini, jeden z prawników reprezentujących inwestorów na Twitterze, powiedział BBC, że pozew został złożony, ponieważ Musk „wciąż dyskredytuje firmę, którą chce kupić za 44 miliardy dolarów, próbując renegocjować cenę zakupu”.

„Skarga, którą złożyliśmy w San Francisco, ma na celu pociągnięcie Muska do odpowiedzialności za jego niezgodne z prawem zachowanie” – powiedział Bottini.

Analitycy spekulują, że Musk może szukać sposobów na obniżenie oferty przejęcia lub odejście od transakcji.

Wielokrotnie tweetował, że jest zaniepokojony liczbą fałszywych kont lub botów na Twitterze.

READ  Przedsiębiorcy planujący posiłki, których celem jest zastąpienie drogich usług grupowych posiłków

Bot to program, który wysyła zautomatyzowane i często powiązane fałszywe informacje na platformy mediów społecznościowych.

Musk zasugerował również, że może starać się płacić na Twitterze mniej niż 44 miliardy dolarów uzgodnione z zarządem firmy w marcu.

Przemawiając na konferencji technologicznej na początku tego miesiąca, powiedział, że transakcja po niższej cenie „nie jest wykluczona”.

Proponowany pozew zbiorowy został złożony w tym tygodniu w amerykańskim sądzie okręgowym dla północnego dystryktu Kalifornii przez inwestora Williama Hirsniaka, który powiedział, że działa „w imieniu swoim i wszystkich innych osób w tej samej sytuacji”.

Pozew zbiorowy to pozew wniesiony lub broniony przez osobę działającą w imieniu grupy osób.

Ani Musk, ani adwokaci Tesli nie odpowiedzieli natychmiast na A BBC Prośba o komentarz w piątek.

Twitter odmówił komentarza, kiedy się z nim skontaktowałem BBC.

Na początku tego miesiąca Twitter potwierdził, że dwóch jego szefów, którzy kierowali operacjami konsumenckimi i przychodami, odchodzi z firmy.

Firma tymczasowo zawiesiła również większość zatrudniania, z wyjątkiem „kluczowych ról biznesowych”.

– BBC

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top