Jak długo trwa zakażenie omicronem COVID? Oto, co mówią eksperci ds. zdrowia — NBC Chicago

Ponieważ coraz więcej dzieci przebywa w salach lekcyjnych w Chicago, a przypadki omicronów w całym mieście wciąż rosną, ludzie zastanawiają się, jak długo będą zaraźliwe po zarażeniu COVID-19.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom opublikowały w zeszłym miesiącu nowe wytyczne, zmieniając czas izolacji i kwarantanny, ponieważ niektórzy eksperci twierdzą, że ramy czasowe, w których ludzie są najbardziej zarażeni, są wcześniejsze.

„Zajmuje to mniej czasu, niż gdy ktoś jest narażony na COVID na infekcję. Mniej czasu zajmuje pojawienie się objawów, mniej czasu, aby ktoś stał się zaraźliwy, a dla wielu osób zajmuje mniej czasu, aby wyzdrowieć „, Chicago Public Health Komisarz dr Alison Arwady powiedziała, że ​​w dużej mierze wynika to z tego, że więcej osób jest zaszczepionych.

Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois powiedział, że zmiany wprowadzone przez CDC nastąpiły, ponieważ „wariant omikronowy nadal rozprzestrzenia się w Stanach Zjednoczonych i odzwierciedla aktualną naukę o tym, kiedy i jak długo dana osoba zostaje zarażona”.

Jaki jest więc okres, w którym osoba z wirusem COVID jest najbardziej zaraźliwa?

Oto, co wiemy.

Kiedy ludzie z COVID są najbardziej zaraźliwi?

CDC twierdzi, że jego wytyczne zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić coraz większe dowody na to, że transmisja COVID-19 często następuje na jeden do dwóch dni przed pojawieniem się objawów i w ciągu dwóch do trzech dni po tym.

„Odnosi się to do danych z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, które naprawdę pokazały po siedmiu dniach, że nie ma rzeczywistego ryzyka transmisji w tym momencie” – powiedział Arwady. „I w tym pięcio- do siedmiodniowym oknie są takie, które zależą od tego, czy ludzie zostali zaszczepieni, jakie są podstawowe warunki, itp., ale ryzyko znacznie spada i wydaje się, że w ogólnej populacji , wraz z ukrywaniem się itp., ryzyko jest naprawdę bardzo niskie”.

W przypadku osób bez objawów, wytyczne CDC stwierdzają, że są one uważane za zaraźliwe co najmniej dwa dni przed wynikiem pozytywnym.

Jaki jest najlepszy czas na test po ekspozycji?

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdzają, że każdy, kto był narażony na kontakt z osobą z COVID, powinien zostać przetestowany pięć dni po ekspozycji lub natychmiast po pojawieniu się objawów.

W wytycznych stwierdza się, że „jeśli wystąpią objawy, osoby powinny natychmiast poddać kwarantannie, dopóki negatywny test nie potwierdzi, że objawy nie są związane z COVID-19”.

READ  Sonda Curiosity NASA uchwyciła oszałamiające obrazy chmur na powierzchni Marsa

Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Illinois, dr Ngozi Ezeki, powiedział, że czasy inkubacji mogą się zmienić, ale ci, którzy testują wcześnie, powinni kontynuować testy, nawet jeśli uzyskają negatywne wyniki.

„Może dowiadujemy się, że czas inkubacji może być nieco krótszy” – powiedział Izeki – „Więc może za kilka dni zostaniesz przetestowany”. „Oczywiście, jeśli masz objawy, od razu zostaniesz przebadany. Ale wiesz, jeśli chcesz zrobić test za dwa dni, ale ten test jest negatywny… dwa dni nie powinny sprawić, że pomyślisz: „Ok, jasne Czy zechcesz ponownie przetestować i oczywiście objawy, których nie możesz zignorować — swędzenie gardła, bóle głowy, wszelkiego rodzaju objawy — wszystko, co nowe, może być objawem tej nowej choroby”.

Jak szybko pojawiają się objawy?

Zgodnie z wcześniejszymi wytycznymi CDC objawy COVID mogą pojawić się w dowolnym miejscu od dwóch do 14 dni po ekspozycji na wirusa.

Każdy, kto wykazuje objawy, powinien zostać przebadany pod kątem COVID-19.

Jak długo należy izolować lub izolować?

Po pierwsze, ci, którzy uważają, że mieli kontakt z kimś, kto ma COVID i nie jest odporny, powinni poddać się kwarantannie. Osoby, u których wynik testu jest pozytywny, niezależnie od statusu szczepienia, należy odizolować, zgodnie z: Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Oto różnica między nimi:

kwarantanna rolna

Osoby, które znajdowały się w odległości sześciu stóp od osoby z COVID przez łączną sumę co najmniej 15 minut w ciągu 24 godzin, muszą poddać się kwarantannie przez pięć dni, jeśli nie zostały zaszczepione lub jeśli nie dawka szczepionki przez ponad sześć miesięcy, według zaktualizowanych wytycznych CDC opublikowanych w poniedziałek.

Po upływie tego okresu muszą ściśle stosować maski przez dodatkowe pięć dni.

Wcześniej CDC stwierdziło, że osoby, które nie zostały w pełni zaszczepione i które miały bliski kontakt z osobą zarażoną, powinny pozostać w domu przez co najmniej 10 dni.

Przed poniedziałkiem osoby w pełni zaszczepione – określone przez Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom jako przyjmujące dwie dawki szczepionki Pfizer lub Moderna albo jedną dawkę szczepionki Johnson & Johnson – mogą zostać zwolnione z kwarantanny.

READ  Podczas kryzysu Covid na Alasce lekarze muszą decydować, kto żyje, a kto umiera

Osoby, które otrzymały pełne szczepienie i dawki przypominające, nie muszą być poddawane kwarantannie, jeśli miały bliski kontakt z osobą z COVID, ale muszą nosić maskę przez co najmniej 10 dni po ekspozycji. To samo dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione i nie kwalifikują się jeszcze do szczepionki przypominającej.

Lokalne organy ds. zdrowia mogą również podjąć ostateczną decyzję o tym, jak długo powinna trwać kwarantanna, a testy mogą odegrać pewną rolę.

Departament Zdrowia stanu Illinois zapowiedział, że przyjmie zmienione wytyczne Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom dotyczące izolacji i kwarantanny koronawirusa.

W Chicago osoby podróżujące do lub z niektórych części kraju, które nie zostały zaszczepione, muszą poddać się kwarantannie po przybyciu do miasta, ale czas, w jakim muszą to zrobić, zależy od tego, czy zostaną przebadane na COVID.

Miasto nie powiedziało jeszcze, czy nowe wytyczne CDC zmienią doradztwo turystyczne w doradztwie.

Od wtorku miasto Ostrzeżenie dotyczące podróży Zaleca, aby osoby podróżujące z wyznaczonych krajów ostrzegawczych:

  • Przetestuj się za pomocą testu wirusowego po 3-5 dniach podróży, pozostań w domu i poddaj się kwarantannie przez pełne 7 dni.
  • Nawet jeśli wynik testu jest negatywny, pozostań w domu i izoluj się przez pełne 7 dni.
    • Jeśli wynik testu jest pozytywny, odizoluj się, aby chronić innych przed infekcją.
  • Jeśli nie przejdziesz testu, pozostań w domu i izoluj się przez 10 dni po podróży.

izolacja

Osoby, u których wynik testu na COVID jest pozytywny, powinny pozostać w domu przez pięć dni, poinformowało CDC w poniedziałek, zmieniając wytyczne z wcześniej zalecanych 10 dni.

Pod koniec okresu, jeśli nie masz żadnych objawów, możesz wrócić do normalnych zajęć, ale musisz wszędzie nosić maskę – nawet w domu w pobliżu innych – przez co najmniej pięć dni.

Jeśli objawy utrzymują się po pięciu dniach izolacji, pozostań w domu, aż poczujesz się lepiej, a następnie zacznij nosić maskę przez cały czas przez pięć dni.

Jak obliczyć okres izolacji?

Według Centers for Disease Control and Prevention, „Dzień 0 to pierwszy dzień, w którym pojawią się objawy”. Oznacza to, że pierwszy dzień to pierwszy pełny dzień po pojawieniu się objawów.

READ  Georgetown twierdzi, że dwie próbki wykrywają norowirusa w społeczności kampusu, a prawie 100 wykazuje objawy

W przypadku osób, u których wynik testu na COVID był pozytywny, ale nie występują objawy, dzień 0 jest dniem dodatniego testu. Osoby, u których objawy wystąpią po pozytywnym wyniku, powinny rozpocząć obliczenia od nowa, jednak jest to dzień 0, a następnie pierwszy dzień wystąpienia objawów.

Kiedy należy zadzwonić do lekarza?

CDC wzywa osoby, które mają lub mogą mieć COVID-19, aby zwracały uwagę na znaki ostrzegawcze w nagłych wypadkach i natychmiast szukały pomocy medycznej, jeśli wystąpią objawy, w tym:

  • trudności w oddychaniu
  • Ciągły ból lub ucisk w klatce piersiowej
  • nowe zamieszanie
  • Niemożność obudzenia się lub pozostania na jawie
  • Kolor skóry, ust lub łożysk paznokci jest blady, szary lub niebieski, w zależności od odcienia skóry

„Ta lista nie zawiera wszystkich możliwych objawów” – mówi CDC. „Proszę skontaktować się z lekarzem w przypadku jakichkolwiek innych poważnych lub niepokojących objawów”.

Możesz również powiadomić operatora, że ​​uważasz, że Ty lub ktoś, na kim Ci zależy, ma wirusa COVID.

Co się stanie, jeśli wynik testu domowego będzie pozytywny?

Osoby, które uzyskały wynik pozytywny przy użyciu testu domowego, są zobowiązane do przestrzegania najnowszych wytycznych CDC i zgłaszania wyników swojemu lekarzowi, który jest odpowiedzialny za zgłaszanie wyników testu do stanowego departamentu zdrowia.

Według departamentów zdrowia w Chicago ludzie powinni zakładać, że wyniki testów są dokładne i powinni być odizolowani od innych, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

„Jeśli wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, powinien zostać poddany kwarantannie” – powiedział Arwady. „Nie ma potrzeby powtarzania pozytywnego testu w domu w warunkach medycznych. Nie chcemy, aby ludzie szli na oddział ratunkowy tylko po to, aby się przetestować. Traktuj pozytywny wynik jako pozytywny, zostań w domu i izoluj się przez pięć dni. „

Kiedy możesz przebywać w pobliżu innych ludzi po tym, jak masz COVID?

Jeśli masz objawy, CDC mówi, że możesz przebywać w pobliżu innych po 5 dniach izolacji i przestać wykazywać objawy. Należy jednak nosić maski przez pięć dni po ustąpieniu objawów, aby zmniejszyć ryzyko dla innych.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top