Jak spędzić 48 godzin w Hongkongu

Jak spędzić 48 godzin w Hongkongu
Jednym z najlepszych sposobów poruszania się jest podróż morska.

Liz Carlson

Jednym z najlepszych sposobów poruszania się jest podróż morska.

Kiedy po raz pierwszy odwiedziłem Hongkong, zgiełk w połączeniu z ogromną liczbą ludzi był od razu przytłaczający. Hongkong, będący domem dla najgęściej zaludnionych dzielnic na Ziemi, nie jest miejscem dla osób o słabych nerwach i osób szukających relaksujących wakacji. Przygotuj się na pracowite zwiedzanie Perły Orientu.

Dzięki licznym przesiadkom linii lotniczych miasto jest węzłem komunikacyjnym na całym świecie i idealnym miejscem na przerwę w dłuższych lotach. Dwa dni to idealny czas na poznanie tego wyjątkowego miasta. Każdy znajdzie coś dla siebie, od pysznego jedzenia ulicznego i ekskluzywnych restauracji po tętniące życiem świątynie i futurystyczne drapacze chmur – wybór może być prawie trudny.

Zaplanuj zgubienie się podczas spaceru po Starym Mieście w centrum Hongkongu. Nie spiesz się, aby odwiedzić niektóre rynki, takie jak nocny targ przy Temple Street i targ damski. Jeśli szukasz zakupów i restauracji, przespaceruj się ulicą Possession Street do ulicy Tai Ping Shan, a następnie udaj się do świątyni Man Mu, jednej z najbardziej imponujących i ważnych historycznie świątyń w mieście.

Za każdym razem, gdy zwiedzam Hongkong, mam wrażenie, że wkroczyłem w przyszłość, ale jednocześnie wróciłem do lat 80. To dziwne zestawienie technologii czyni miasto jeszcze bardziej atrakcyjnym. Ale przede wszystkim Hongkong to miejsce dla smakoszy, więc przyjdźcie głodni.

W centrum Hongkongu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, w odległości spaceru.

Liz Carlson

W centrum Hongkongu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, w odległości spaceru.

Podczas dwudniowej przerwy w podróży prawie musisz zaplanować jedzenie z wyprzedzeniem, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas. Four Seasons Hong Kong to świetne miejsce na wypoczynek, jeśli masz ochotę na szaleństwo. Blisko wszystkich atrakcji i domu jednych z najlepszych restauracji w Hongkongu, tutaj nie możesz się pomylić.

Zaplanuj długi lunch w Lung King Heen, pierwszej na świecie chińskiej restauracji wyróżnionej trzema gwiazdkami Michelin. Wykorzystaj zmęczenie spowodowane zmianą strefy czasowej i śpij do późna, pijąc drinka w hotelowym Argo, uznanym za jeden z 50 najlepszych barów na świecie. Lan Fong Yeun to miejsce, w którym chcesz się znaleźć, jeśli szukasz filiżanki mlecznej herbaty i bułki wieprzowej.

READ  Wysoka inflacja podnosi oprocentowanie kredytów hipotecznych

Widok na Hongkong z Peak Tram jest niesamowity.

Liz Carlson

Widok na Hongkong z Peak Tram jest niesamowity.

Wspaniałą rzeczą w Hongkongu jest to, że znakomite restauracje współistnieją z lokalami z jedzeniem ulicznym, klasycznymi targowiskami i przyziemnymi lokalnymi lokalami. Każda restauracja ma swoje miejsce.

Jednym z klasycznych dań, którego możesz spróbować, jest tarta jajeczna. Piekarnia Tai Cheong na Lyndhurst Terrace to ulubiona lokalna restauracja. Kolejnym ulubionym miejscem jest restauracja Little Bao w Causeway Bay, fajne, fajne miejsce, które serwuje burgery Bao od najlepszych szefów kuchni w Azji.

Kolejnym charakterystycznym daniem ulicznym są pikantne kulki rybne. Można je znaleźć niemal w każdym ulicznym lokalu z jedzeniem. Na lokalne brekkie wpadnij do restauracji Lee Keung Kee na tarty jajeczne.

Panorama Hongkongu jest jedną z najbardziej charakterystycznych w Azji.

Liz Carlson

Panorama Hongkongu jest jedną z najbardziej charakterystycznych w Azji.

Hongkong to archipelag wielu wysp, dlatego najlepszym sposobem poruszania się po nim jest podróż drogą morską. Zachód słońca nad Portem Wiktorii na klasycznej chińskiej łodzi to obowiązkowy punkt wycieczki. Te drewniane żaglówki są piękne i mają jaskrawoczerwone żagle – historia spotyka się na rzece z nowoczesnością w sposób, jaki można znaleźć tylko w Hongkongu.

Kolejną zaskakującą cechą tego miasta jest jego górzystość. Aby poczuć wielkość miasta, wsiądź do tramwaju Peak, który przewozi turystów i mieszkańców do wyżej położonych części miasta. Sugeruję robić to w nocy, gdy całe miasto świeci. Tramwaj zabierze Cię do najwyższego punktu na wyspie Hongkong, Peak, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. Śmiałek potrafi chodzić, choć niemal stuprocentowa wilgotność powietrza jeszcze bardziej go zniechęca.

Ten artykuł powstał w ramach współpracy redakcyjnej z Izbą Turystyki Hongkongu. Więcej o treści naszego partnerstwa przeczytasz tutaj.

Kolorowy mural lokalnego artysty graffiti Alexa Crofta przedstawiający stare domy.

Liz Carlson

Kolorowy mural lokalnego artysty graffiti Alexa Crofta przedstawiający stare domy.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *