Jak spędzić przyjazny dzieciom weekend w stolicy?

Jak spędzić przyjazny dzieciom weekend w stolicy?

Tętniące życiem centrum Wellington sprawia, że ​​poruszanie się po atrakcjach turystycznych i spożywanie posiłków jest dla rodzin bardzo łatwe.

Gdzie się zatrzymać

Obiekt Boulcott Suites położony jest na rogu ulic Willis i Boulcott w centrum Te Aro i oferuje nowoczesne apartamenty z własnym wyżywieniem, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny. Wybierz bungalow, kamienicę lub penthouse, w zależności od tego, czy potrzebujesz jednej, dwóch czy czterech sypialni. Apartamenty wyposażone są także w pralnię i zaplecze kuchenne.

Lokalizacja to miejsce, w którym apartamenty naprawdę błyszczą. Nawet dzieciom nie będzie przeszkadzał szybki spacer do kawiarni takich jak Neo i The Hangar, a dotarcie do Cuba Street i słynnej fontanny Phuket zajmuje tylko krótki spacer przez centrum.

Jeśli zapewniasz wyżywienie we własnym zakresie lub potrzebujesz dodatkowych zapasów, obiekt znajduje się w pobliżu supermarketu New World Metro. być widzianym: Villagegroup.nz/stay/boulcott-suites

co powinno być zrobione

Rozkoszuj się słońcem jak Maui w Space Place.

Stephen Hurd/Rzeczy

Rozkoszuj się słońcem jak Maui w Space Place.

Kolejną atrakcją Bolkot, po której można spacerować, jest kolejka linowa Wellington. Ze stacji na Lambton Quay jasnoczerwona kolejka linowa prowadzi przez Kilburn Hill do Ogrodu Botanicznego. Dzieci uwielbiają pięciominutową przejażdżkę powozem, który porusza się przez trzy tunele skąpane w kalejdoskopowym pokazie tęczowego światła.

Na górze znajdziesz Space Place, centrum poświęcone planetom, galaktykom i konstelacjom. Planetarium z pełną kopułą to miejsce, w którym można wygodnie odbyć ekscytującą podróż po Układzie Słonecznym. Te Whānau o te Rā – Rodzina Słońca najlepiej nadaje się dla rodzin; Liryczna prezentacja podąża za Pluto, która próbuje znaleźć drogę powrotną do domu – piosenka będzie tkwić w Twojej głowie przez wiele dni.

Istnieje wiele sposobów na zdobycie praktycznego szkolenia w galeriach. Stół grawitacyjny był największą atrakcją dla moich dzieci, gdy patrzyły, jak kulki toczą się, a następnie wpadają do dwóch czarnych dziur. Innym modelem jest symulator modułu Tohora, w którym dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności kosmiczne, naciskać przyciski i nawigować statkiem kosmicznym za pomocą joysticka.

READ  Wnuk Boba Marleya znaleziony martwy w wieku 31 lat

Wychodząc, zrób zdjęcie miasta i portu, a następnie przejdź się po bujnych ogrodach botanicznych. W ciągu kilku minut zauważyliśmy tętniącego życiem Wellingtona kaka.

Jurassic World autorstwa Brickmana to dzieło kultowej gwiazdy Lego Ryana „Brickmana” McNaughta.

Stephen Hurd/Rzeczy

Jurassic World autorstwa Brickmana to dzieło kultowej gwiazdy Lego Ryana „Brickmana” McNaughta.

Jeśli chcesz więcej obserwować dziką przyrodę, możesz łatwo dojechać samochodem lub taksówką przez obrzeżowe przedmieścia Newtown do zoo w Wellington. W rezerwacie dzikiej przyrody żyje ponad 500 zwierząt, w tym niedźwiedzie słoneczne, pandy rude i jedyny w kraju lampart śnieżny. Pamiętaj, aby zarezerwować czas na wizytę, aby nakarmić szympansy i wybrać się na spacer po australijskim regionie, po którym swobodnie wędrują kangury. Dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności skokowe na trampolinie.

Na spacery pod górę po parku polecamy wózki spacerowe oraz przystanek w Banana Barze w środku zoo – gdzie restauracja serwuje pyszną pizzę w stylu neopolitańskim.

Do 16 października odwiedzający stolicę mogą zwiedzać wystawę LEGO, na którą składa się ponad sześć milionów elementów. Jurassic World od Brickman to dzieło gwiazdy Lego Ryana „Brickmana” McNaughta, oficjalnego specjalisty Lego Certified Professional, który wraz z zespołem wykwalifikowanych konstruktorów spędził ponad dwa lata na reinterpretowaniu stworzeń i scen z tej serii hitów filmowych. Wystawa skupia się w równym stopniu na kreatywności, jak i na pokazie – jest tam 2,5 miliona cegieł, na których możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami budowania.

Od 14 grudnia superbohaterowie z uniwersum Marvela wyruszają w kosmos podczas światowej premiery Marvel: Earth’s Mightiest Exhibition. być widzianym: Wellingtoncablecar.co.nz; muzeawellington.org.nz; Wellingtonzoo.com

Gdzie zjeść

Southern Cross to świetne miejsce dla rodzin.

Stephen Hurd/Rzeczy

Southern Cross to świetne miejsce dla rodzin.

Będąc w Tākinie, odwiedź kawiarnię Zephyr Café. Ta przyjazna rodzinom restauracja, mieszcząca się na parterze centrum kongresowo-wystawienniczego Wellington, oferuje szeroki wybór dań i menu na cały dzień – jajka po benedyktyńsku to opcja na gorące śniadanie, a dzieciom spodoba się jajecznica z serem.

READ  Ten program z lat 90.: Członkowie oryginalnej obsady z lat 70. ponownie spotykają się w zwiastunie serialu Netflix

Restauracja i bar Southern Cross Garden to świetne miejsce na weekendowy wypoczynek dla rodzin ze względu na przestrzeń na świeżym powietrzu i dużą altanę. Bezpłatne malowanie twarzy – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – możliwe jest w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 12:00–14:00. Dostępny jest także wybór gier i gier planszowych. Oferta łączona dla dzieci za 20 USD obejmuje jedno danie, napój i deser.

Wellington Waterfront to doskonałe miejsce na wieczorną kolację. W Queens Wharf w budynku Steamship Wharf znajduje się One Red Dog, swobodne miejsce znane z obfitej pizzy i dań z makaronu. Opcja „zbuduj własną pizzę” w menu dla dzieci zapewnia najmłodszym rozrywkę podczas przeglądania menu koktajli. być widzianym: zephyrcafe.co.nz; thesoutherncross.co.nz; onereddog.co.nz

Gospodarzem pisarza jest WellingtonNZ. być widzianym: Wellingtonnz.com

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *