Jak zobaczyć obrączkowe zaćmienie słońca „Pierścień Ognia” w Arkansas

Jak zobaczyć obrączkowe zaćmienie słońca „Pierścień Ognia” w Arkansas

Chmury prawdopodobnie przesłonią częściowe zaćmienie słońca nad północno-zachodnim Arkansas i doliną rzeki w sobotni poranek 14 października 2023 r. Obejrzyj prognozę pogody w odtwarzaczu wideo powyżej. Opracowywane modele pokazują, że w tym czasie nad NWA i większością obszaru Fort Smith może być zachmurzenie. Kibice Razorbacks obecni na sobotnim meczu w Alabamie będą znajdować się pod zaćmieniem, gdy mecz rozpocznie się w Tuscaloosa o godzinie 11:00. Zaćmienie nazywane jest zaćmieniem obrączkowym. Przypomina to całkowite zaćmienie słońca, ale Księżyc będzie zbyt daleko od Ziemi, aby całkowicie zasłonić Słońce. Spowoduje to utworzenie „pierścienia ognia” lub dużej aureoli otaczającej ciemny księżyc. Fort Smith uznano za około 60 procent. „To, co zobaczymy, to skrawek słońca zasłaniający i przesłaniający większość słońca” – powiedział Dave Alford z Obserwatorium Blue Moon w hrabstwie Leflore w stanie Oklahoma. „Ale nie miałoby to wpływu na wielkość jasności, ponieważ nawet niewielka część słońca oświetlałaby Ziemię tak samo, jak każdego dnia”. Mieszkańcy północno-zachodniego Arkansas i doliny rzeki będą mogli zobaczyć częściowe zaćmienie od około 10:30 do 13:30, a jego szczyt nastąpi o 11:53, z maksimum 69% w Fort Smith i maksymalnie około 67% w Fayetteville. Gdzie można dostać okulary? Pamiętaj, aby nigdy nie patrzeć bezpośrednio na słońce. Zaćmienie słońca można bezpiecznie oglądać na żywo, nosząc okulary do zaćmienia słońca zgodne z normą ISO 12312-2. Arkansas rozprowadził te okulary do wszystkich bibliotek w stanie. Aby jednak sprawdzić dostępność, należy wcześniej skontaktować się z lokalną biblioteką. Kliknij ten link, aby zapoznać się z przewodnikiem po bibliotekach Arkansas. Biblioteka Fort Smith nie będzie rozdawać okularów do zaćmienia na sobotę, ale zrobi to na zaćmienie w 2024 r. Całkowite zaćmienie w 2024 r. Całkowite zaćmienie w przyszłym roku będzie największe w Arkansas. Departament turystyki spodziewa się, że 1,5 miliona turystów przyjedzie do stanu, aby obejrzeć zaćmienie słońca 8 kwietnia 2024 r. Tysiące ludzi odwiedziło Arkansas w 2017 r., aby zobaczyć częściowe zaćmienie słońca. W 2024 r. zaćmienie będzie prawie dwukrotnie dłuższe, jego szerokość i trasa prawie się podwoją, a Księżyc całkowicie zasłoni Słońce w niektórych częściach Arkansas.

READ  Wyjrzyj przez okno! 5 planet widocznych na nocnym niebie

Częściowe zaćmienie słońca będzie prawdopodobnie przesłonięte przez chmury nad północno-zachodnim Arkansas i doliną rzeki w sobotni poranek 14 października 2023 r. Obejrzyj prognozę pogody w odtwarzaczu wideo powyżej.

Opracowywane modele pokazują możliwość zachmurzenia nad NWA i większością obszaru Fort Smith w tamtym czasie.

Kibice Razorbacks obecni na sobotnim meczu w Alabamie będą znajdować się pod zaćmieniem słońca, gdy mecz rozpocznie się w Tuscaloosa o 11:00.

Zaćmienie nazywane jest zaćmieniem obrączkowym. Przypomina to całkowite zaćmienie słońca, ale Księżyc będzie zbyt daleko od Ziemi, aby całkowicie zasłonić Słońce.

Spowoduje to utworzenie „pierścienia ognia” lub dużej aureoli otaczającej ciemny księżyc.

„Uznano, że Fort Smith znajduje się w około 60 procentach, więc zobaczymy przebłysk słońca zakrywający i przesłaniający większość słońca” – powiedział Dave Alford z Obserwatorium Blue Moon w hrabstwie Leflore w stanie Oklahoma. „Ale nie miałoby to wpływu na wielkość jasności, ponieważ nawet niewielka część słońca oświetlałaby Ziemię tak samo, jak każdego dnia”.

Mieszkańcy północno-zachodniego Arkansas i doliny rzeki będą mogli zobaczyć częściowe zaćmienie od około 10:30 do 13:30, a jego szczyt nastąpi o 11:53, z maksimum 69% w Fort Smith i maksymalnie około 67% w Fayetteville.

Gdzie kupić okulary

Zapamietaj to nigdy Spójrz bezpośrednio na słońce. Zakładając go, możesz bezpiecznie oglądać zaćmienie słońca Okulary zaćmienia słońca zgodne z normą ISO 12312-2.

Arkansas rozprowadził te okulary do wszystkich bibliotek w stanie. Aby jednak sprawdzić dostępność, należy wcześniej skontaktować się z lokalną biblioteką. Kliknij ten link, aby zapoznać się z przewodnikiem po bibliotekach Arkansas.

Biblioteka Fort Smith nie będzie rozdawać okularów do zaćmienia w sobotę, ale będzie je rozdawać na zaćmienie w 2024 roku.

Całkowite zaćmienie w 2024 roku

Całkowite zaćmienie w przyszłym roku będzie większe w Arkansas.

READ  Zobacz na wideo, jak NASA niszczy starą siedzibę Centrum Lotów Kosmicznych Marshalla

Departament Turystyki spodziewa się, że 1,5 miliona turystów przyjedzie do stanu, aby wziąć udział w zaćmieniu słońca, które odbędzie się 8 kwietnia 2024 r.

Tysiące ludzi odwiedziło Arkansas w 2017 roku, aby zobaczyć częściowe zaćmienie słońca. W 2024 r. zaćmienie będzie prawie dwukrotnie dłuższe, jego szerokość i trasa prawie się podwoją, a Księżyc całkowicie zasłoni Słońce w niektórych częściach Arkansas.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *