Jak zrobić okulary do zaćmienia słońca, przeglądarki do płatków śniadaniowych i kamery otworkowe, aby bezpiecznie oglądać program w 2024 roku

Jak zrobić okulary do zaćmienia słońca, przeglądarki do płatków śniadaniowych i kamery otworkowe, aby bezpiecznie oglądać program w 2024 roku

Jeśli nie możesz dostać pary… Zaćmienie Słońca Okulary, eksperci twierdzą, że nadal istnieją na to sposoby Ciesz się wydarzeniem Bezpiecznie.

Istnieją również niebezpieczne alternatywy, takie jak noszenie zwykłych okularów przeciwsłonecznych – a nawet układanie dwóch lub trzech z nich.

„Nie ma takich okularów przeciwsłonecznych, które ludzie mogliby nosić, które zrekompensowałyby filtrację zapewnianą przez standardowe filtry ISO i okulary zaćmieniowe” – powiedział dr Jason Brinton, okulista i dyrektor medyczny w Brinton Vision w St. Louis. .

Według NASA nie należy także patrzeć na zaćmienie przez aparat, telefon, lornetkę lub teleskop, nawet mając na sobie okulary zaćmieniowe. Promienie słoneczne mogą Spal przez soczewkę Powoduje poważne obrażenia oczu.

Czego więc możesz użyć? Oto, co sugerują lekarze:

Jak zrobić własne bezpieczne okulary zaćmienia w domu

Jeśli nie masz tradycyjnych okularów do zaćmienia słońca, powiedział Brinton, możesz także zajrzeć przez okulary spawalnicze nr 14 (dla osób, które mogą mieć dostęp) lub aluminiowe, plastikowe arkusze Mylar.

Brinton stwierdził, że podobnie jak w przypadku tradycyjnych okularów do zaćmienia słońca, ważne jest, aby upewnić się, że oglądany materiał jest całkowicie nienaruszony.

„Upewnij się, że nie ma żadnych zadrapań ani uszkodzeń” – powiedział.

Jak zrobić projektor otworkowy, aby bezpiecznie oglądać zaćmienie

Nie masz okularów? Pośrednie oglądanie to kolejny sposób, aby cieszyć się zaćmieniem bez szkody dla oczu.

Brinton powiedział, że wydarzenie można oglądać na kilka sposobów pośrednio, w tym za pomocą domowego projektora otworkowego. Oto jak go zrobić:

  • Zrób małą dziurkę w kartce papieru
  • Trzymaj twarz z dala od słońca i trzymaj papier na zewnątrz, aby światło słoneczne do niego dotarło
  • Obserwuj, jak słońce wpada do małej dziury w ziemi (lub na drugą kartkę papieru, którą trzymasz pod spodem) i obserwuj, jak wychodzi z idealnego koła i stopniowo znika

„Jeśli jesteś na drodze do college'u, oczywiście po prostu zniknie”. – powiedział Brenton. „To pośredni sposób, aby właściwie to zobaczyć”.

Jak zrobić przeglądarkę zaćmień z pudełka płatków śniadaniowych

Jeśli chcesz, aby Twoja przeglądarka zaćmień była jeszcze bardziej rozbudowana, możesz zbudować przeglądarkę zaćmień, korzystając z kilku dodatkowych materiałów, które masz w domu. Oto jak:

  • Poszukaj małego pudełka (typowe opcje to pudełka na płatki i pudełka na buty)
  • Wytnij dwa otwory w dolnej części pudełka
  • Za pomocą taśmy zakryj jeden z otworów kawałkiem papieru lub folii aluminiowej z dziurką
  • Odwróć się od słońca, pozwalając światłu dotrzeć do dziury
  • Patrząc przez pozostały otwór do pudełka, obserwuj odbicie słońca przechodzące od pełnego koła do zaćmienia
Narzędzia są proste: puste pudełko po płatkach śniadaniowych, nożyczki, biały papier, folia, taśma i coś do zrobienia małej dziurki!

Raya Bethlina


Czy musisz zobaczyć? Meteorolog CBS Pittsburgh Ray Bethlin Pokazuję prosty tutorial krok po kroku, jak zrobić dziurkacz do pudełka płatków śniadaniowych, który możesz obejrzeć poniżej.


Ray: Tworzenie przeglądarki otworkowej do zaćmienia słońca

Lekarze dzielą się wskazówkami, jak zapewnić widzom zaćmienia bezpieczeństwo

„Teoretycznie, ponieważ podczas zaćmienia lub zaćmienia częściowego nie patrzy się bezpośrednio na słońce, (widzowie zaćmień) powinni być bezpieczni” – powiedziała dr Yahya Hashad, okulista, specjalista od siatkówki i dyrektor medyczny w Bush Eye Health. Lomb. „Jednak powiedziawszy to wdrożenie czasami budzi nasz niepokój”.

Dlaczego? Mówił, że czasami trzeba spojrzeć na słońce, żeby ustawić pudełko lub dziurę we właściwym kierunku. Może to być szczególnie częste w przypadku dzieci, które mogą nie rozumieć konsekwencji patrzenia na zaćmienie.

„To właśnie sprawia, że ​​czasami podchodzimy do tej metody konserwatywnie” – powiedział Hashad. „Zawsze jesteśmy zaniepokojeni, chyba że nadzorujesz wdrażanie tego, szczególnie w przypadku dzieci, ponieważ są one bardzo podatne na tego typu sytuacje”.

Dlaczego do oglądania całkowitego zaćmienia słońca potrzebny jest specjalny widz?

Ochrona oczu podczas zaćmienia jest ważna, aby zapobiec uszkodzeniom oczu.

„Jeśli ktoś przez chwilę spojrzy na zaćmienie, jeśli jest bardzo krótkie, w niektórych przypadkach nie spowoduje to żadnych uszkodzeń, ale w niektórych przypadkach mogą wystąpić nawet w ułamku sekundy” – powiedział Brinton. „Jako okulista widziałem pacjentów z tak zwaną retinopatią zaćmienia słońca”.

Oznaki i objawy uszkodzenia oczu po obejrzeniu zaćmienia obejmują bóle głowy, niewyraźne widzenie, ciemne plamy oraz zmiany w sposobie postrzegania kolorów, linii i kształtów.

READ  SpaceX Starlink wystartuje w niedzielę wieczorem z Cape Canaveral

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *