Jean-Marc Vale, dyrektor Dallas Buyers Club, zmarł w wieku 58

Jean-Marc Vallee na 29. American Film Awards w 2015 roku. Zdjęcie / AP

Reżyser i producent Jean-Marc Vallee, zdobywca nagrody Emmy za reżyserię przebojowego serialu HBO Big Little Lies, którego dramat z 2013 roku Dallas Buyers Club zdobył wiele nominacji do Oscara, nie żyje. Miał 58 lat.

Jego przedstawiciel Bumble Ward powiedział w niedzielę, że Vale zmarł nagle w swoim domku pod Quebec City w Kanadzie w weekend.

Vallée był chwalony za naturalne podejście do kręcenia filmów, reżyserując takie gwiazdy, jak Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Amy Adams i Jake Gyllenhaal w ciągu ostatniej dekady.

Wyreżyserował Emily Blunt w filmie Młoda Wiktoria z 2009 roku i stał się rozchwytywanym nazwiskiem w Hollywood po The Dallas Buyers Club, w którym występują Matthew McConaughey i Jared Leto, i zdobył sześć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film.

Film był często kręcony przy użyciu naturalnego światła i ręcznych kamer, co dało aktorom swobodę improwizacji scenariusza i poruszania się po scenie. Ekipa jeździła po torze Pacific Coast, aby nakręcić Witherspoon na Wild 2014.

„Mogą się przemieszczać, gdzie tylko chcą” – powiedział kanadyjski reżyser o swojej obsadzie w wywiadzie dla The Associated Press w 2014 roku. „Przywiązuje wagę do opowiadania historii, emocji i postaci. Staram się zbytnio się nie angażować. Nie muszę ciąć programów. Wiele razy autor zdjęć i ja mówiliśmy:„ Ta strona jest do bani ”. To nie jest miłe. Ale hej, takie jest życie. „

Ponownie nawiązał współpracę z Witherspoon, aby wyreżyserować pierwszy sezon Big Little Lies w 2017 roku, a Adams wyreżyserował w 2018 Sharp Objects, również dla HBO. Vallée zdobyła nagrody DGA za oba.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top