Jedno z badań mówi, że ci, którzy czczą celebryci, mogą być mniej inteligentni

Obsesja na punkcie życia bogatych i sławnych jest powiązana z niższymi poziomami inteligencji.

Według badania z 2021 r. opublikowanego w Psychologia BMC, osoby, które mają obsesję na punkcie sławnych osób, mają gorsze wyniki w testach zdolności poznawczych w porównaniu z osobami, które wykazują mniejsze zainteresowanie wiadomościami i plotkami o celebrytach.

Ludzie mówią o badaniu, które mówi, że ci, którzy czczą celebryci, mogą być mniej inteligentni

Getty / Rodin Eckenroth

Ludzie mówią o badaniu, które mówi, że ci, którzy czczą celebryci, mogą być mniej inteligentni

Badacze wybrali 1763 dorosłych Węgrów do wypełnienia wielu testów online w celu oceny umiejętności poznawczych każdego uczestnika.

Zespół przetestował „skrystalizowaną inteligencję” osobników za pomocą 30-wyrazowego testu słownictwa, a następnie zmierzył ich „płynną inteligencję” za pomocą testu zastępowania symboli liczbowych.

Uczestnicy zostali następnie poproszeni o wypełnienie kwestionariusza Skali Nastawienia Gwiazd, aby zmierzyć ich zainteresowanie gwiazdami.

według Poczta w Nowym Jorku, badanym prezentowano serię wyrażeń, takich jak „Często odczuwam potrzebę poznania osobistych nawyków mojej ulubionej postaci” i „Mam obsesję na punkcie szczegółów z życia mojej ulubionej gwiazdy”.

Następnie użyli szeregu opcji odpowiedzi, od „zdecydowanie się nie zgadzam” do „zdecydowanie się zgadzam”.

Tematy zostały następnie podzielone na jedną z trzech kategorii: fani „rozrywek społecznościowych”, którzy zwykle zgadzali się ze stwierdzeniami typu: „Moi przyjaciele i ja uwielbiamy dyskutować o tym, co zrobiła moja ulubiona gwiazda”; Kategoria „poważnej osobowości”, która obejmowała osoby, które przyznały, że często myślą o celebrytach, nawet jeśli nie chcą; i bardziej mającą obsesję na punkcie celebrytów grupę „Borderline-Pathological”, która ogólnie zgadzała się ze stwierdzeniami typu: „Jeśli będę miał szczęście spotkać moją ulubioną celebrytę i zostać poproszony o zrobienie czegoś nielegalnego jako przysługę, prawdopodobnie zrobię on -Ona.”

Naukowcy zebrali również dane i informacje na temat poziomu samooceny uczestników, a także ich wykształcenia, majątku materialnego i dochodów gospodarstw domowych.

Nie jest jasne, czy niska inteligencja jest przyczyną czy konsekwencją manii celebrytów. Czy ludzie mający obsesję na punkcie celebrytów słabo wypadają w testach poznawczych, ponieważ są zajęci celebrytami? A może ich obsesja wynika z niemożności przyswojenia lub utrzymania zainteresowania złożonymi tematami?

Autorzy badania powiedzieli PsyPost.

„Chociaż nasze badania nie dowodzą, że rozwinięcie silnej obsesji na punkcie ulubionej gwiazdy powoduje, że osiąga się niższe wyniki w testach poznawczych, sugeruje to, że rozsądnie może być monitorowanie uczuć ulubionego celebryty, biorąc pod uwagę, że większość celebrytów to ludzie, którzy Mają pewne wady, tak jak normalni ludzie”.

Badanie doprowadziło do pewnych polaryzujących reakcji w mediach społecznościowych, z których niektóre można zobaczyć poniżej.

READ  Victoria Square w Christchurch organizuje koncert i festiwal dla dzieci w marcu

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top