Jeff Bezos przygotowuje się do sprzedaży akcji Amazona wartych miliardy dolarów

Jeff Bezos przygotowuje się do sprzedaży akcji Amazona wartych miliardy dolarów

Jeff Bezos założył Amazon w 1994 roku w swoim garażu w Waszyngtonie. To, co zaczęło się jako próba zbudowania największego punktu sprzedaży detalicznej książek, przekształciło się w jedną z największych i wiodących firm zajmujących się sprzedażą internetową na świecie. Jeff Bezos, założyciel i były dyrektor generalny tej gigantycznej firmy technologicznej, jest obecnie drugą najbogatszą osobą na świecie. Niedawno potentat technologiczny ogłosił zamiar sprzedaży akcji Amazona wartych miliardy dolarów. Sprzedaż poprzedza kolejna sprzedaż akcji w lutym 2024 roku.

Założyciel Amazona, Jeff Bezos, powiedział, że sprzeda akcje warte 5 miliardów dolarów. (Bloomberg)

Przeczytaj także: Joe Biden miał awarię na pokładzie Air Force One, co jest głównym roszczeniem Laury Loomer

Jeff Bezos sprzedaje akcje Amazona o wartości 5 miliardów dolarów

Twoje życzenia pomogły Indiom zwyciężyć — przeżyj ponownie niesamowitą podróż Indii w Pucharze Świata T20. Kliknij tutaj

Jeff Bezos zapowiedział sprzedaż kolejnych udziałów w akcjach Amazona o wartości 5 miliardów dolarów. Ta wiadomość nadeszła kilka dni po tym, jak Amazon osiągnął w środę znaczny wzrost swojej wartości rynkowej. Jak podało BBC, akcje Amazona radziły sobie dobrze, notując w tym roku zauważalny wzrost o 30%.

Wzrost ten wynika z przekonania ludzi, że coraz więcej firm będzie chciało korzystać z technologii sztucznej inteligencji. Oznacza to, że część firmy sprzedająca usługi przetwarzania w chmurze może w przyszłości zarabiać więcej.

Amazon zadebiutował w zeszłym miesiącu z wyceną rynkową na 2 biliony dolarów, ale wciąż brakuje mu porównania z gigantami technologicznymi, takimi jak Nvidia, Apple i Microsoft, którzy przekroczyli granicę 3 bilionów dolarów. Jak wynika z liczb podanych w kwietniu po wynikach kwartalnych, postawienie Amazona na sztuczną inteligencję również okazało się owocne.

Przeczytaj także: Joe Biden w dziwny sposób twierdzi, że wynalazł chip komputerowy; „Każdego dnia poddaję się testom poznawczym” – mówi.

READ  Toyota wycofuje samochód elektryczny z powodu wady koła, która może się rozdzielić

Bezos sprzedaje akcje Amazona w lutym 2024 r

W lutym 2024 r. Bezos w ciągu dziewięciu dni handlowych sprzedał kolejny pakiet 50 mln akcji Amazona o wartości 8,5 mld dolarów. Według BBC akcje Amazona wzrosły w zeszłym roku o 76%. W ramach swojej działalności charytatywnej sprzedał także pakiet akcji w 2022 roku. Przed sprzedażą w lutym właściciel medialny ostatni raz sprzedał akcje Amazona w 2021 roku. To był ten sam rok, w którym ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego spółki.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *