Jeremy Sochan będzie reprezentował Polskę tego lata na FIBA ​​​​OQT

Jeremy Sochan będzie reprezentował Polskę tego lata na FIBA ​​​​OQT

Przez zespół Eurohoops / [email protected]

W oficjalnym komunikacie prasowym na stronie internetowej Polskiego Związku Koszykówki poinformowano, że 20-letni napastnik San Antonio Spurs Jeremy Sochan w pełni zgodził się na dołączenie do kadry narodowej na zbliżający się turniej kwalifikacyjny FIBA ​​​​Olimpiady 2024 r. lato.

Dyrektor reprezentacji Polski Łukasz Koszarek i skaut Denver Nuggets Rafał Juć rozmawiali z Jeremym Sochanem i Brandinem Podziemskim, którzy wyrazili zainteresowanie reprezentowaniem Polski w drodze do San Antonio i Golden State.

„Chociaż nie ogłoszono jeszcze ostatecznego komunikatu, wierzymy, że jesteśmy bardzo blisko osiągnięcia porozumienia, ponieważ nie nadszedł jeszcze czas. Jeremy [Sochan] Chce grać w reprezentacji Polski i bardzo chce walczyć o igrzyska olimpijskie. Jednak nie wszystko zależy od niego i ma z naszej strony pełne zrozumienie.Skomentował Łukasz Koszarek.

Jeśli chodzi o Podziemskiego, sprawa nie jest taka prosta. „W przypadku Brandina sprawa jest bardziej skomplikowana. Jeremy Polish, przedstawił się już, w przypadku marki mówimy oczywiście o procesie naturalizacji. Jego rodzina pochodzi z Poznania, a dziadek jest Polakiem, co ułatwia dopełnienie formalności.on dodał.

Zespół Igora Milicica, który wygrał u siebie w Cleves zeszłoroczne przedolimpijskie zawody, wykorzystał swój bilet, by marzyć o miejscu olimpijskim w Paryżu 2024. Aby to osiągnąć, muszą najpierw wygrać dwa mecze pomiędzy Finlandią i Bahamami oraz Hiszpanią i Angolą. i Liban w Walencji w dniach 2–7 lipca.

Kiedy nie grał w Baylor Bears, a potem w San Antonio Spurs, Jeremy Sochan grał w reprezentacji Polski przeciwko Rumunii w eliminacjach FIFA EuroBasket 2022, zdobywając 18 punktów w wygranym 88-81 meczu. W tym czasie przebywał w Akademii Orange w Niemczech.

W sezonie zasadniczym NBA 2023–24 20-letni talent notował w drużynie San Antonio Spurs średnio 11,7 punktu, 6,2 zbiórki i 3,4 asysty na mecz. Brandin Podzimski w swoim debiutanckim sezonie w Golden State Warriors notuje średnio 9,7 punktu, 5,8 zbiórek i 4,0 asyst.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *