Jeśli chodzi o poziomy COVID-19 wykrytego w ściekach w hrabstwie Floryda, urzędnicy mówią

Urzędnicy ds. Zdrowia w Orange County na Florydzie powiedzieli, że nastąpił 600% wzrost poziomu COVID-19 Stężenie RNA w ściekach na tym obszarze wykryto od rozpoczęcia pobierania próbek w połowie maja. Przemawiając na konferencji prasowej w poniedziałek, kierownik ds. obiektów w okręgu określił te liczby jako „bardzo wysokie” i „niezwykle alarmujące”.

„Po raz kolejny wyniki RNA wirusa, który mierzymy w ściekach, wskazują, że w tym tygodniu będziemy obserwować dalsze przypadki kliniczne i hospitalizacje, nawet po tym, co zostało zgłoszone w ten weekend”, powiedział Ed Torres, dyrektor Orange County Facilities. „Proszę, apelujemy o zaszczepienie się i dalsze podejmowanie odpowiednich środków ostrożności”.

Hrabstwo Orange jest jednym z kilkudziesięciu zaangażowanych w krajowy nadzór nad ściekami we współpracy z Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Pobieranie próbek RNA SARS-CoV-2 w wodzie może pomóc przewidzieć rozprzestrzenianie się wirusa i miejsce, w którym nastąpi nieuchronna epidemia.

Polecamy COVID-19 BOOSTER JAB wszystkim Amerykanom: Raporty

Torres powiedział, że wcześniejsze powiadomienie o tym, gdzie można się spodziewać wzrostu zachorowań, może pomóc urzędnikom w przygotowaniu zasobów z wyprzedzeniem, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Powiedział, że poziomy koncentracji wzrosły w ostatnich tygodniach.

Kliknij tutaj, aby uzyskać pełne informacje na temat koronawirusa

W regionie, który ma około 1,4 miliona mieszkańców, ponad 65% osób w wieku 12 lat lub starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19. Burmistrz hrabstwa Orange, Jerry Demings, powiedział wcześniej na konferencji prasowej, że 14-dniowy pozytywny wynik COVID-19 „stabilizuje się” na poziomie 20%, a liczba zgonów nadal rośnie.

READ  Być może właśnie odkryto dziewiątą planetę w naszym Układzie Słonecznym

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *