Jeśli prąd zgaśnie, jak się ogrzeję?

Domy z pompami ciepła lub innym ogrzewaniem elektrycznym ucierpią najbardziej w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Braden szybciej / Rzeczy

Domy z pompami ciepła lub innym ogrzewaniem elektrycznym ucierpią najbardziej w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Jeśli prąd zgaśnie w jeden z najzimniejszych dni w roku, będziemy chcieli być przygotowani.

Doradzał krajowemu operatorowi sieci Transpower Firmy energetyczne znajdują się w „awarie sieci” tuż przed 8 rano w czwartek, ostrzegając, że jeśli nie ograniczą podaży, mogą być zmuszone „zarządzać popytem”, wyłączając zasilanie „bez powiadomienia”.

Mimo, że zbliżające się niebezpieczeństwo minęło, warto pomyśleć o tym, jak zarządzać domem w przypadku braku prądu, tak jak to było wcześniej 34 000 domów w Auckland 9 sierpnia.

TransPower ostrzegł w maju o zwiększonym ryzyku 37-dniowych przerw między czerwcem a sierpniem, 26 lipca jest wyznaczony jako dzień dla kolejnej potencjalnej awarii sieciAle potem powiedział, że spodziewa się, że ryzyko zmniejszy się w miarę zbliżania się terminów, a firmy energetyczne reagują na ostrzeżenia.

Czytaj więcej:
* Awaria sieci: dokładne golenie w przypadku przerwy w dostawie prądu w czwartek rano
* Ostrzeżenie przed prawidłowym użytkowaniem grzejników gazowych po śmierci starszego mężczyzny w domu
* Błędy w ogrzewaniu domu, które możesz popełniać (i jak je naprawić)
* Jakie jest najbardziej opłacalne ogrzewanie Twojego domu?

Potrzebujemy innych warunków: oprócz zaplanowania potrzeb oświetleniowych i kulinarnych, najważniejsze jest to, jak się ogrzać.

Ci, którzy mają piece opalane drewnem lub ogrzewanie gazowe, będą czuć się komfortowo z tą perspektywą, ale ci z nas, którzy polegają na pompach ciepła i innym ogrzewaniu elektrycznym, muszą wybrać Plan B.

Najlepszym sposobem działania może być zaplanowanie pobytu z przyjaciółmi lub rodziną, która ma prąd lub ogrzewanie nieelektryczne, na wypadek sytuacji awaryjnej.

Jeśli to nie jest dostępne, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować jak największy komfort w domu podczas przerwy w dostawie prądu.

READ  Yamaha i Toyota produkują wodorowy silnik V8 o mocy 331 kW z dzikim wydechem - Aktualności

Ogólna rada:

 • Zaopatrz się w sporą ilość kocyków i śpiworów z polaru i otul je dodatkowymi warstwami odzieży
 • Użyj innego źródła ciepła, jeśli takie posiadasz, np. pieca opalanego drewnem
 • Użyj grilla, jeśli go masz, do przygotowania gorącego jedzenia. Możesz go również użyć do zagotowania wody.
 • Kup dobrą latarkę i zdobądź nowe baterie. Nawet odpowiednia latarka na baterie do biwakowania lub obrony cywilnej jest jeszcze lepsza. Świece są dobre do tworzenia kopii zapasowych.
 • Przygotuj apteczkę i upewnij się, że wszyscy w rodzinie wiedzą, gdzie ją przechowywać.
 • Jeśli masz podstawowy sprzęt medyczny, dobrze jest mieć zapasowy akumulator lub generator o długiej żywotności.
 • Zdobądź jedzenie, które nie musi być gotowane. Najpierw jedz jedzenie z lodówki i jak najmniej otwieraj lodówkę. Nieotwarta lodówka utrzyma zawartość zimną do 24 godzin, a nieotwarta zamrażarka do 48 godzin.
 • Woda: Na większości obszarów wiejskich energia jest wykorzystywana do pompowania wody do domu. Każdy dom powinien mieć alternatywne źródło świeżej wody, a domy wiejskie powinny rozważyć zastosowanie pompy nieelektrycznej lub zapasowego generatora.
 • Rozważ zakup zestawu baterii do ładowania telefonów komórkowych lub dowolnego innego urządzenia, które może być zasilane przez kabel USB. Pamiętaj, że Twoje wi-fi nie będzie działać, więc warto mieć dane.
 • Wyłącz urządzenia elektryczne na ścianie. Zasilanie można przywrócić w dowolnym momencie, więc zrób to, aby uniknąć potencjalnych uszkodzeń po powrocie zasilania.
 • Upewnij się, że nic nie spadnie na piece i grzejniki, ponieważ zmniejszy to ryzyko pożaru po przywróceniu zasilania.
 • Jeśli masz automatyczną bramę garażową, dowiedz się, gdzie znajduje się ręczne odblokowanie.
 • Traktuj wszystkie linie energetyczne, sprzęt i punkty zasilania jako pod napięciem.
 • Sprawdź starszych lub słabych sąsiadów.

doświadczenie zewnętrzne

Są używane do przerw w dostawie prądu w Stanach Zjednoczonych, gdzie zimowe burze powodują regularne przerwy w dostawie prądu. Amerykańskie raporty konsumenckie zalecają kilka metod, w tym noszenie dodatkowych warstw odzieży, przebywanie w pokoju zwróconym w stronę słońca (na północy dla nas na półkuli południowej), a jeśli robi się naprawdę źle, biwakowanie pod dachem – ustaw namiot w swoim cieplejszy pokój z ciepłą pościelą i ubraniami.

READ  Ekonomiści z Kiwibanku twierdzą, że wszystkie oprocentowanie kredytów hipotecznych w przyszłym roku przekroczy 6%

Wygląda wygodnie, ale szybko się starzeje. Na szczęście zasilacze w Nowej Zelandii są dość odporne, a przerwy w dostawie trwają zwykle kilka godzin, a nie dni.

Magazyn zamienia darmowy grzejnik – grzejniki LPG na elektryczne grzejniki żeberkowe – aby sprawić, by domy Kiwi były cieplejsze i bezpieczniejsze tej zimy.

dostarczony

Magazyn zamienia darmowy grzejnik – grzejniki LPG na elektryczne grzejniki żeberkowe – aby sprawić, by domy Kiwi były cieplejsze i bezpieczniejsze tej zimy.

W Stanach Zjednoczonych osobom korzystającym z samochodów do ogrzewania lub ładowania telefonów lub innych urządzeń elektronicznych zaleca się, aby robiły to poza domem, aby do domu nie przedostawały się niebezpieczne opary.

W Nowej Zelandii regularnie ostrzega się nas, aby z podobnych powodów nie używać grzejników gazowych bez paliwa – generalnie nie są one uważane za bezpieczne do użytku w pomieszczeniach. Wiele osób z niego korzysta. W domach w całej Aotearoa eksploatowanych jest około 96 570 grzejników na gaz bez paliwa. Użytkownicy powinni zapewnić odpowiednią wentylację: Instrukcje są dostarczane z grzejnikami.

Powinni również sprawdzać szczelność połączeń na grzejnikach LPG, upewnić się, że grzejniki są używane w dobrze wentylowanych pomieszczeniach oraz regularnie je serwisować.

Generatory zasilane benzyną mogą być również używane do zasilania grzejników elektrycznych, chociaż nie powinny być używane w pomieszczeniach.

Jakie masz plany dotyczące utrzymania ciepła w przypadku awarii zasilania? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top