Jessica Guernsey, 18 lat, wygrywa 20 000 $ Adam Portrait Prize

Jessica Gurney jest najmłodszą osobą, która zdobyła nagrodę Adam Portrait Award.

Kevin rekwizyt/rzeczy

Jessica Gurney jest najmłodszą osobą, która zdobyła nagrodę Adam Portrait Award.

Urodzona w Wellington studentka sztuk pięknych została najmłodszą osobą, która zdobyła nagrodę Prestiżowa Nagroda za Portret Adama w wysokości 20 000 $.

Jessica Guernsey, lat 18, wygrała konkurs na 351 zgłoszeń na swój autoportret Dzień Damy. Akryl na płótnie powstał na podstawie zdjęcia, które zrobiła jej przyjaciółka Wilhelmina Heringa.

To bardzo osobiste i osobiste” – powiedział w wywiadzie Guernsey, który obecnie mieszka w Auckland.

Nagrody biennale są oceniane anonimowo. Ich jedynym kryterium jest to, że artysta i podmiot muszą być mieszkańcami lub obywatelami Kiwi.

Szczegóły Lady Day od Guernsey.

Kevin rekwizyt/rzeczy

Szczegóły Lady Day od Guernsey.

Czytaj więcej:
* Pięciu finalistów Wellington o prestiżową nagrodę Adam Portrait Award
* Artysta samouk Lower Hut zdobywa prestiżową nagrodę za portret w wysokości 20 000 $
* Obrazy ożywają w Galerii Portretów Wellington

Gurnsey studiował sztukę jako przedmiot w Mount Albert Grammar School, ale w tym roku zaczął studiować handel/sztuki piękne na Uniwersytecie w Auckland.

Lady Day została narysowana podczas blokady w zeszłym roku, po tym, jak Guernsey natknęła się na zdjęcie zrobione w domu rodziny Heringa.

Guernsey powiedziała, że ​​zdjęcie było pełne nostalgii, przypominając jej o wolnościach, którymi cieszyła się przed odosobnieniem i słuchaniu muzyki z przyjaciółmi. „To całkowicie przejęło moją młodość. Jest brudne i urocze. Noszę moje ulubione spodnie” – powiedziała. „To trochę słodko-gorzkie… Miałem 17 lat i chciałem robić rzeczy sprzed 17 lat, jak rysowanie”.

Guernsey nie namalowała autoportretu, odkąd była w szkole podstawowej, ale powiedziała, że ​​tworzy dzieła sztuki przez całe życie, w tym w liceum, o swojej pracy, przez cały czas trwania zamknięcia oraz w wolnym czasie podczas oglądania filmów i Telewizja w tym samym czasie.

Ona Zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Młodzieży W zeszłym roku powiedziała, że ​​szczególnie lubi rysować ludzi, w tym swoich przyjaciół. „Robię to tylko dla zabawy”.

Gurnsey wzięła udział w konkursie dopiero po tym, jak jej nauczyciel sztuki w szkole średniej skontaktował się z nią w mediach społecznościowych.

Tusz Gwen Hughes - Creative Spirit, który w tym roku zajął drugie miejsce.

dostarczony

Tusz Gwen Hughes – Creative Spirit, który w tym roku zajął drugie miejsce.

Uniwersytet w Auckland profesor nadzwyczajny dr Linda Tyler I Artysta Carl Maughan W ciągu kilku tygodni z najszerszej puli zgłoszeń wylosowano 45 finalistów.

W oświadczeniu powiedzieli, że byli pod wrażeniem stopnia szczegółowości i ujawnienia dzieł sztuki Gurnse’a, w tym możliwości robienia zdjęć, książek, okładek albumów winylowych, kolorowych prześcieradeł i Doc Martens w kolorze wiśniowej czerwieni. „To przekonujący, potwierdzony panel i dokładne badanie nagród”.

Drugie miejsce zajął Christchurch Gwen Hughes Za jego książkę Atrament — twórcza dusza sędziowie przyznali również pięć uznanych przez krytyków nagród Jasmine MiddlebrookI Elise de SilvaI Jesse RawcliffeI Sasha Lees I Rawin hełmy davis.

szczegóły odtwarzania

dostarczony

Szczegóły bardzo cenionej i nagradzanej sztuki Jasmine Middlebrook „Hold Your Horses”.

Guernsey pojechała w tym tygodniu do Wellington, aby odebrać nagrodę i powiedziała, że ​​jej rodzina i przyjaciele byli tak samo zdezorientowani jak ona. Była wdzięczna jurorom za wybranie jej zwycięzcy z grona poszukiwanych przez nią utalentowanych artystów, w tym wielu artystów, których śledziła na Instagramie.

Gurney, pozując do zdjęcia w środę rano, zdecydowała się założyć te same spodnie z wieloma nadrukami, które kupiła Armia Zbawienia, które pojawiają się na jej rysunkach.

„[This is] Powiedziała.

Sędzia dr Linda Tyler, po lewej, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Auckland, pozuje do zdjęcia ze zwycięzcą Guernsey, który wykłada na uniwersytecie.

Kevin Stent/Rzeczy

Sędzia dr Linda Tyler, po lewej, profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Auckland, pozuje do zdjęcia ze zwycięzcą Guernsey, który wykłada na uniwersytecie.

READ  Tinder Swindler Simon Leviev traci 10 000 $ na oszustwie na Instagramie

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top