Jessica Watkins będzie pierwszą czarnoskórą kobietą, która dołączy do załogi stacji kosmicznej

Dwie dekady później Międzynarodowa Stacja Kosmiczna stała się długoterminowym domem ludzkości na orbicieJessica Watkins, astronauta NASA, przygotowuje się do zostania pierwszą czarnoskórą kobietą, która dołączy do jej załogi podczas długoterminowej misji.

NASA ogłosiła we wtorek, że dr Watkins, geolog, który dorastał w Lafayette w Kolorado, będzie krytycznym specjalistą w nadchodzącym locie astronautów SpaceX, znanym jako Crew-4, na stację kosmiczną. Dołączy do dwóch innych astronautów NASA i włoskiego astronauty w sześciomiesięcznej misji na pokładzie orbitującego laboratorium, które ma rozpocząć się w kwietniu.

W wywiadzie dr Watkins powiedziała, że ​​ma nadzieję, że udanie się na stację kosmiczną będzie przykładem dla kolorowych dzieci, a „zwłaszcza kolorowych dziewczynek, aby mogły zobaczyć przykład sposobów, w jakie mogą uczestniczyć i odnosić sukcesy. „

Dodała: „Dla mnie to było naprawdę ważne, więc jeśli mogę się do tego przyczynić w jakiś sposób, zdecydowanie warto”.

Tylko siedem z 249 osób, które weszły na pokład stacji kosmicznej od jej powstania w 2000 roku, było czarnych. Wiktora Glovera, Dowódca marynarki wojennej i pilot testowy, który dołączył do Korpusu Astronautów NASA w 2013 roku, został pierwszym czarnoskórym członkiem załogi w regularnej, długiej misji na stację; Jego misja rozpoczęła się w zeszłym roku. Sześciu czarnych astronautów, którzy odwiedzili stację kosmiczną przed Gloverem, było częścią załóg promu kosmicznego, które przebywały tam przez około 12 dni.

W 1983 roku Guion S. Bluford został pierwszym czarnoskórym Amerykaninem, który poleciał w kosmos, a Mae Jemison była pierwszą czarną kobietą, która to zrobiła w 1992 roku. Ed Dwight, pilot Sił Powietrznych, był pierwszym czarnym astronautą trenującym w NASA, ale nie został wybrany. we wrześniu, Sian Proctor, członek SpaceX4 Inspiration Misja amatorskich astronautów, która udała się na orbitę, ale nie na stację kosmiczną, stała się pierwszą czarną kobietą, która służyła jako pilot statku kosmicznego.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia honoruje zmarłą Henriettę Lacks za jej wkład w badania naukowe

Janet Epps, astronauta NASA, była pierwszą czarnoskórą kobietą, która mieszkała i pracowała na stacji kosmicznej w 2018 roku. Zastępuje go inny astronauta Z powodów niewyjaśnionych przez NASA. Wciąż jest zaplanowana na sześciomiesięczną misję w ramach pierwszej operacyjnej załogi astronautów do lotu Kapsuła Starliner z Boeinga na stację. Ale rozwój tej kapsuły Lata spóźnienia. Latem tego roku wykryto wadliwy zestaw zaworów w układzie napędowym Starlinera przed testowym startem bez załogi, co opóźniło misję doktora Eppsa najwcześniej pod koniec 2022 roku.

Dr Watkins ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Stanforda i uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles Badanie osuwisk na Marsie i ziemia. Współpracował z laboratoriami naukowymi NASA przy projektach m.in Misja łazika Curiosity na MarsieJak powiedziała, zostanie astronautą to „coś, o czym marzyłam od bardzo dawna, odkąd byłam bardzo młoda, ale zdecydowanie nie jest to coś, o czym kiedykolwiek myślałam”.

W zeszłym roku była wśród NASA wyznaczyła 18 astronautów do reprezentowania programu agencji Artemis, wielomiliardowe przedsięwzięcie mające na celu powrót ludzi, w tym pierwszej kobiety i pierwszych kolorowych, na powierzchnię Księżyca w 2025 roku. Wszyscy astronauci, których NASA wysłała na Księżyc podczas programu Apollo, byli biali. W ostatnich latach agencja starała się, aby jej programy astronautów były bardziej reprezentatywne dla populacji amerykańskiej.

Podczas zeszłotygodniowego wydarzenia Ken Powersox, wysoki rangą urzędnik w skrzydle operacji kosmicznych NASA i były astronauta, powiedział, odnosząc się do celów agencji poza niską orbitą okołoziemską.

Dr Watkins przez wiele miesięcy przygotowywała się do podróży w kosmos, zanim przydzielono jej załogę. ukończyłem symulacja spaceru kosmicznego W Centrum Kosmicznym im. Johnsona NASA w Houston poznali tajniki Stacji Kosmicznej, laboratorium naukowego wielkości boiska piłkarskiego 260 mil nad Ziemią.

READ  Upamiętnienie wybuchu Mount St. Helens | Wylądować

Będąc pierwszą czarną kobietą, która podjęła się długoterminowej misji, powiedziała: „Z pewnością nie zawiodło mnie, że doszliśmy do tego momentu w historii”. „Ta chwila nie jest tego warta, jeśli nie możemy skupić się na pracy i dobrze sobie radzić”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top