Jodi Whitaker debiutuje jako pierwsza lekarka

Dalekowie wrócili – i tym razem są naprawdę wkurzeni.

Przerażający wrogowie Władcy Czasu powracają w przerażającym świecie Lekarz z Świąteczny dodatek.

W tym jednorazowym sezonowym odcinku Sarah (Aisling Bea) prowadzi magazyn. Jej lojalny klient Nick (Adjani Salmon) odwiedza swoją jednostkę co roku w sylwestra.

Jodi Whitaker przygotowuje się do starcia z Dalekami.

dostarczony

Jodi Whitaker przygotowuje się do starcia z Dalekami.

Jednak w tym roku ich noc przebiega nieco inaczej, ponieważ muszą połączyć siły z dr (Jodi Whitaker), Danem (John Bishop) i Yazem (Mandep Gill) w walce z Dalekami o przyszłość wszechświata.

Czytaj więcej:
* Najważniejsze wydarzenia w TV Guide: od soboty 25 grudnia do piątku 31 grudnia
* Świąteczny quiz
* kto następny? Jodi Whitaker odchodzi z Doctor Who w 2022 r.

Gang utknął w magazynie i uwięziony w przerażającej pętli czasu z Dalekami. Czy uda im się uciec przed zagładą i wydostać się z magazynu na czas, by świętować sylwestra?

To najnowszy świąteczny program specjalny Whittakera. Zapowiedziała, że ​​odejdzie z Tardis w przyszłym roku i nakręciła już swoje dwa ostatnie programy specjalne na 2022 rok.

Aktorka, która została 13. lekarzem, kiedy przejęła rolę Petera Capaldiego w 2017 roku, wyjaśnia, jak czuła się podczas kręcenia ostatnich odcinków, z dodatkowym ciężarem radzenia sobie z pandemią.

Mandeep Gill, Jodi Whitaker i John Bishop z Doctor Who

dostarczony

Mandeep Gill, Jodi Whitaker i John Bishop z Doctor Who

„Późno zaczęliśmy kręcić z powodu Covida” — mówi Whitaker. „Tak więc start był tymczasowy, ponieważ nikt z nas nie strzelał podczas pandemii.

„Wiedziałem, że będzie zupełnie inaczej, ponieważ nie byliśmy w stanie podróżować i nie mogliśmy dotknąć tego, kim byliśmy.

„Ale to, co od razu uspokajało, to to, że kiedy zacząłem kręcić, nieważne, czy logistyka, czy twarz serialu wyglądały inaczej z powodu masek i tak dalej, całe serce i cała miłość wciąż tam były i wciąż było dużo zabawa.”

39-letni aktor, który również wystąpił Kościół i czarne lustroKontynuuje: „Mogliśmy być tak bezpieczni, jak to tylko możliwe, być jak najbardziej zainteresowanym i nie tracić atmosfery na planie. To była przyjemność przebywać wśród ludzi, więc byłem szczęśliwy”.

„Na początku było to emocjonalne, ponieważ nikogo nie widziałeś i wszyscy przeszli wiele, aby dostać się do pierwszego dnia, a chcesz się upewnić, że to nie ty popełniasz błąd, ponieważ efekt domina może być bardzo katastrofalny dla Grupa.”

Aktorka zdradza, że ​​jej wyjście zostało sfilmowane w bardzo delikatny sposób. „Sposób, w jaki strzelali ostatniego dnia, był świetny, ponieważ strzelali w kolejności, a my nigdy tego nie zrobiliśmy. Wiedziałem, że mój ostatni strzał był ostatnim, kiedy go strzeliłem, i bardzo ważne było, aby moja głowa to zrozumiała”.

Kiedy jej czas jako pani czasu w końcu dobiegnie końca, Whitaker mówi, że będzie „pełna smutku”.

„Minęły cztery lata mojego życia. Mój smutek z powodu pożegnania się z pracą to jedno.

„To codzienne życie tych ludzi, ta atmosfera i ta grupa. Rozmawiam z wieloma osobami na WhatsApp, upewniając się, że za mną tęsknią.”

Jodi Whitaker jako Doktor w Rewolucji Daleków.

dostarczony

Jodi Whitaker jako Doktor w Rewolucji Daleków.

Chociaż, ponieważ jej ostatni odcinek nie miał być emitowany przez kolejny rok, nie dotarła do Whitaker.

„Nie będzie się wydawało, że to koniec do końca. Kiedy już zdecydujesz się na kolejnego lekarza i ogłosisz to, stanie się to naprawdę realne.

„Ale dla mnie teraz dobrą rzeczą jest to, że nie został obsadzony i nie muszę się tego dowiadywać. Więc nadal jest mój, co jest dla mnie naprawdę fajne, ponieważ oznacza to, że cieszę się moim ostatnim sezonem i mówiąc: „Mam nadzieję, że wszystkim się spodoba”.

Whitaker, która przeszła do historii jako pierwsza lekarka, mówi, że będzie czuła się „matką” dla następnego operatora TARDIS.

„Nie mam na myśli wychowania, ale myślę, że bardziej przypominałoby to macierzyństwo.

„Nawet gdyby byli o dwadzieścia lat starsi ode mnie, byłoby coś z wiedzy:„ Ach, będziesz miał najlepszy czas i zepsujesz go”.

Chris Chipnall, lekarz biegaczy, opuszcza program w tym samym czasie co Whitaker. Producent wykonawczy, który również współpracował z Whitaker Kościół, ujawnia, że ​​zawsze taki był plan.

„Judy i ja zawarliśmy ze sobą pakt „trzy struny i nie” na początku tej jedynej w życiu eksplozji. Teraz nasza zmiana się skończyła i oddajemy klucze Tardisowi.

Na zakończenie chwali pracę wykonaną przez Whitakera w tej roli.

„Wspaniała i kreatywna dr Judy przekroczyła wszystkie nasze wysokie oczekiwania. Była czołową aktorką Złotego standardu, biorąc na siebie odpowiedzialność jako pierwsza lekarka z elegancją, siłą, ciepłem, hojnością i humorem.”

Doctor Who: Eve Of The Daleks – TVNZ 2 Niedziela, 1 stycznia

READ  Pogoń: Stalker oddaje hołd zawodnikowi Pete'owi Greenowi, który zginął w pożarze domu

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top