Kampania lobbingowa Anti-SpaceX rzuca nowe światło na wołowinę Biden Elona Muska

E-maile, które wyciekły rzekomo udostępnione przez wysokiej rangi dyrektora linii lotniczych i czołowego lobbystę w branży, dają nowy wgląd w obraźliwe komentarze, jakie w weekend wygłaszał prezes SpaceX Elona Musk na temat prezydenta Joe Bidena.

SpaceX pojawił się jako ulubiony wykonawca lotniczy rządu federalnego w latach Trumpa, a powyższe e-maile, które wyciekły, ilustrują wspólny wysiłek United Launch Alliance, głównego konkurenta SpaceX, którego współwłaścicielami są Boeing i Lockheed Martin, aby zepsuć relacje SpaceX z administracją Bidena .

ELON MUSK TWIERDZI BIDEN SEN PO UDANYM URUCHOMIENIU SPACEXU

Te same maile wymienili wiceprezes ULA Rubinowy Szabat I Hassan Sulejmana, lobbysta Międzynarodowego Stowarzyszenia Maszynistów i Pracowników Kosmicznych, został po raz pierwszy opublikowany przez grupę hakerów pod koniec sierpnia. W tamtym czasie w e-mailach zgłoszono szereg wpisów handlowych, ale nie były one prawie w ogóle relacjonowane w mediach głównego nurtu.

W pierwszym zestawie ujawnionej korespondencji, wysłanej 23 kwietnia 2021 r., Sabathier poprosił Solomona o podzielenie się szeregiem oskarżeń przeciwko Muskowi i SpaceX z Białym Domem Biden.

Jeden z e-maili zawierał 16-stronicowy dokument zatytułowany „Elon Musk: przyjaciel Chin, wróg demokracji”, w którym Sabathier zaatakował polityczne darowizny Muska i jego rzekome bliskie relacje zarówno z byłym prezydentem Donaldem Trumpem, jak i chińskimi biznesmenami i urzędnikami państwowymi.

„Ok, chroń swoje źródło” – napisał Sabathier w e-mailu. „Zwróć uwagę na Elona, ​​prawa pracowników, jego relacje z administracją Trumpa i relacje z Chinami”. „Twoi przyjaciele z WH mogą być zainteresowani.”

Sam dokument zawierał zdjęcia Muska z prezydentem Donaldem Trumpem, Ivanką Trump, byłym wiceprezydentem Mikem Pencem i przywódcą mniejszości domowych Kevinem McCarthy, który twierdził, że Musk „miał kontrowersyjne poglądy na temat pandemii koronawirusa” i zawierał obszerną sekcję opisującą Muska. Silnie antyzwiązkowa przeszłość.

Tego samego dnia Sabat wysłał również Salomona A Ratusz redakcyjny Opublikowany po tym, jak amerykańska agencja kosmiczna przyznała NASA kontrakt na księżyc zatytułowany „NASA’s Giant Leap Back Towards Moon Landing”.

READ  Elon Musk przekazuje 50 milionów dolarów szpitalowi św. Judy

„To bardzo przydatne !!!!” Salomon napisał w odpowiedzi. „Spotkam się z pracownikami Białego Domu w celu zaangażowania opinii publicznej w przyszłym tygodniu i przedstawię nasze obawy Elanowi Muskowi i jego firmie antyrobotniczej”.

Sabathier nadal wysyłał anty-piżmowe artykuły Solomona i prosił go, aby w ciągu następnych tygodni dzielił się swoimi komunikatami z Białym Domem, w tym artykułem w Wall Street Journal zatytułowanym „Wojna Elona Muska z regulatorami”.

Wysłał nawet Solomonowi wywiad, którego administrator NASA Bill Nelson udzielił Washington Post w maju, w którym wyjaśnił, że ULA była „w zespole Dynetics”, który ostatecznie przegrał ze SpaceX na załogowym kontrakcie lotniczym o wartości 2,9 miliarda dolarów.

Wreszcie, Solomon Sabathier poinformował 12 maja, że ​​wysłał następującą aprobatę od dyrektora generalnego ULA, Tory’ego Bruno, aby pozostać w grupie doradczej użytkowników Narodowej Rady Kosmicznej dla swoich „Kontaktów w Białym Domu, biura wiceprezydenta” i przedstawiciela Kendra Horn, demokratka z Oklahomy.

„Jako dumny przedstawiciel największego konsorcjum obronnego i kosmicznego w Stanach Zjednoczonych, prezydent Bob Martinez chciał, abym wyraził nasze silne poparcie dla dyrektora generalnego ULA, Tory’ego Bruno, i poprosił go o utrzymanie swojego stanowiska w grupie doradczej użytkowników National Space Council. Wiesz, wiceprezes Harris będzie teraz przewodniczącym zarządu i przedstawicielem kierownictwa Kendra Horn – ULA stała się najbardziej doświadczoną w kraju firmą kosmiczną z ponad 140 kolejnymi startami i 100% wskaźnikiem powodzenia misji. Wierzymy, że rozległa wiedza i doświadczenie pana Bruno w kosmosie sprawy polityczne są dla Zarządu dużą zaletą.

Jeszcze raz z całym szacunkiem prosimy administrację Bidena o rozważenie tej bardzo ważnej prośby.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się ze mną.

Hassan Sulejmana
Krajowy Dyrektor Legislacyjny i Polityczny
Międzynarodowe Stowarzyszenie. Od mechaników i pracowników przemysłu lotniczego, AFL-CIO”

„To świetnie! Dzięki Hassan! Naprawdę super!”, odpowiedział Sabathier. „Teraz musimy poprosić dyrektora senatora Nelsona, aby rozwiązał problem zaopatrzenia NASA („Po prostu oddajmy wszystko problemowi SX)!”

READ  Ekstremalna egzoplaneta – Jowisz tak gorący, że pada żelazo – jest jeszcze dziwniejsza niż początkowo sądzono

Ani Sabathier, ani Solomon nie odpowiedzieli na pytania na ten temat w czasie prasowym.

Kiedy Musk został zapytany w weekend o milczenie Białego Domu w sprawie pomyślnego wystrzelenia przez SpaceX czterech cywilnych astronautów na orbitę, napisał na Twitterze (a następnie usunął), że prezydent może „nadal śpi”.

Doniesienia prasowe mówią, że komentarze Muska „wierzyły w jego frustrację z Białego Domu”, mimo że SpaceX otrzymało prawie ekskluzywny kontrakt o wartości 2,9 miliarda dolarów w kwietniu 2021 r. na wsparcie programu załogowych lotów kosmicznych NASA na Księżyc.

Wielu urzędników administracji, w tym Nelson, pogratulowało zespołowi SpaceX.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ OD EGZAMINATORA Z WASZYNGTONU

„Gratulacje, Inspiracja 4!” Nelson napisał na Twitterze. „Dzięki dzisiejszemu rozproszeniu powietrza pomogłem udowodnić, że niska orbita okołoziemska jest otwarta dla biznesu”.

Wideo Washington Examinera

Tagi: AktualnościI NASAI presjaI Elona MuskaI Joe BidenI przestrzeńI biały DomI TechnikaI PracaI gildie

Autor oryginalny: Christian Dattock

oryginalna strona: Kampania lobbingowa Anti-SpaceX rzuca nowe światło na wołowinę Biden Elona Muska

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top