Kanada pokonała Polskę i Nową Zelandię i zapewniła sobie miejsce w fazie play-off w mieszanych światach curlingu

Kanada pokonała Polskę i Nową Zelandię i zapewniła sobie miejsce w fazie play-off w mieszanych światach curlingu

ABERDEEN, Wielka Brytania – Kanada zakwalifikowała się we wtorek do play-offów Mistrzostw Świata w Curlingu Mieszanym przeciwko Polsce i Nowej Zelandii. Unikaj Felixa Asselina i jego załogi z Glenmore Curling Club w Dollard-des-Ormeaux w Que.

ABERDEEN, Wielka Brytania – Kanada zakwalifikowała się we wtorek do play-offów Mistrzostw Świata w Curlingu Mieszanym przeciwko Polsce i Nowej Zelandii.

Felix Asselin i jego załoga wyszli z Glenmore Curling Club w Tallard-des-Armeaux w Que, prowadząc 6:0 w grupie B na dwa mecze przed końcem.

W swoim pierwszym meczu tego dnia Kanada pokonała Polskę 6:3 w 7 setach.

Kanada potrzebowała zaledwie siedmiu partii, aby pokonać Nową Zelandię 6:3, a w drugiej partii wygrała mecz z czterema punktami.

„Wszyscy czują się naprawdę dobrze” – powiedział wiceprezydent Larry St. Georges. – Podczas meczów mamy dynamikę po naszej stronie i jesteśmy głodni gry.

Zwycięstwa gwarantują Kanadzie co najmniej miejsce w pierwszej trójce grupy B. Kanada może prowadzić w grupie po zwycięstwie ze Słowenią w środę.

Czterech zwycięzców grup po zakończeniu rundy „każdy z każdym” awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału, natomiast drużyny z drugiego i trzeciego miejsca w każdej grupie rozegrają mecze kwalifikacyjne, aby wyłonić pozostałych czterech ćwierćfinalistów.

Tajwan pokonał we wtorek Słowenię 8:2, poprawiając wynik na 4:1 i awansując na drugie miejsce w grupie B. Słowenia spadła na trzecie miejsce z wynikiem 3:2, a Nowa Zelandia, która rozpoczęła turniej od trzech zwycięstw, zajęła czwarte miejsce z wynikiem 3:3.

Kanada prowadzi do remisu z Tajwanem po zwycięstwie w bezpośrednim pojedynku na początku turnieju.

„Zdecydowanie będziemy grać mecz po meczu, ale czujemy, że możemy wygrać naszą grupę” – powiedział St-Georges. „Celem było zakwalifikowanie się, czujemy się coraz bardziej komfortowo na lodzie i robimy więcej. Z czasem coraz więcej strzałów zespołowych. Czuję się dobrze”.

Ostatni mecz Kanady w systemie każdy z każdym odbędzie się w czwartek przeciwko Węgrom (2-3).

READ  Adresowalna firma telewizyjna Finecast rozszerza swoją działalność na Polskę

Niniejszy raport The Canadian Press został pierwotnie opublikowany 17 października 2023 r.

Prasa kanadyjska


Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *