Karatecy z Azerbejdżanu zmierzą się w Igrzyskach Europejskich w Polsce

Karatecy z Azerbejdżanu zmierzą się w Igrzyskach Europejskich w Polsce

Azerbejdżańscy karatecy będą rywalizować na Igrzyskach Europejskich 2023 w Polsce od czerwca do 2 lipca.

Kadrę narodową tworzą Eminaka Guliyev (60 kg), Dural Agalarsada (67 kg), Farid Agayev (75 kg), Aziman Gurbanli (+84 kg) oraz karateczki Fidan Teymurova (50 kg), Madina Sadikova (55 kg) , Irina Zaretka (68 kg). ) i Farida Alijewa (+68 kg),
Ajournews raporty.

Około 96 karateków z 20 krajów będzie rywalizować w pięciu różnych kategoriach wagowych poszczególnych kata i kumite.

III Igrzyska Europejskie to międzynarodowa impreza sportowa, która odbędzie się w Krakowie i Małopolsce.

Wszystkie Igrzyska Olimpijskie podczas Igrzysk Europejskich 2023 zapewnią możliwość kwalifikacji do Letnich Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu we Francji.

Należy pamiętać, że Igrzyska Europejskie rozpoczęły się w Azerbejdżanie w 2015 roku. W wielodyscyplinarnym wydarzeniu prawie 6000 sportowców z 50 krajów rywalizowało w 30 dyscyplinach, w tym 15 letnich igrzysk olimpijskich i 2 sporty nieolimpijskie.

W ciągu ostatnich kilku lat Karateka Narodowa odnosiła sukcesy w prestiżowych międzynarodowych zawodach oraz mistrzostwach Europy i Świata.

Rafaelowi Agajewowi udało się osiągnąć wszystkie najwyższe sportowe zwycięstwa w karate; Jest wielokrotnym Mistrzem Europy i Świata.

Za wybitne osiągnięcia sportowe był wielokrotnie nagradzany przez kierownictwo Narodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwo Młodzieży i Sportu Azerbejdżanu.

Prezydent Światowej Federacji Karate Antonio Espinoza nazwał go „diamentem świata karate”.

Irina Zaretska znana jest z wielu międzynarodowych sukcesów.

Zdobył złoty medal w Karate1 Premier League 2014 w Almer, brązowy medal w World Karate Cup 2014, złoty medal w Premier League Karate1 2015 w Stambule oraz srebrny medal w Premier League Karate1 2017.

W 2022 roku karatecy z Azerbejdżanu zdobyli sześć medali, w tym trzy złote i trzy brązowe, w Karate1 Premier League w Baku.

Eminaka Guliyev (60 kg), Irina Saretskaya (68 kg) i Aziman Gurbanli (+84 kg) uzupełnili krajowy dorobek medalowy o złote medale.

READ  Polska wezwała ambasadora Ukrainy w związku z wypowiedziami Zełenskiego, Kijów zaś wezwał do spokoju

Brązowe medale zdobyli Dural Agalarsada (67 kg), Durgut Hasanov (84 kg) i Murat Hajizada (+84 kg).

W lutym karatecy z Azerbejdżanu zdobyli pięć brązowych medali na imprezie Karate1-Premier League 2023 w Egipcie.

Dural Agalarsada (60 kg), Farid Agayev (75 kg), Durgut Hasanov (84 kg), Madina Sadikova (55 kg) i Irina Saretska (68 kg) zajęli trzecie miejsce w Kairze.

Śledź nas na Twitterze @AzerNewsAz

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *