Kim jest założyciel Ethereum, Vitalik Buterin: Człowiek stojący za drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie

Vitalik Buterin, współzałożyciel Fundacji Ethereum. Zdjęcie / AP

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, jest najmłodszym znanym miliarderem kryptowalut na świecie i niedawno trafił na pierwsze strony gazet dzięki swojej darowiznie w wysokości 1 miliarda dolarów na rzecz India Covid Relief Fund.

Następnie spalił 410 bilionów najnowszej kryptowaluty, która trafiła na rynek – monety Shiba Inu.

Więc kim jest 27-latek stojący za Ethereum?

Gra w kodowanie od 18 roku życia

Buterin urodził się pod Moskwą i przeniósł się do Kanady, gdy miał sześć lat, ao Bitcoinie dowiedział się, gdy miał siedemnaście lat od swojego ojca, który miał małą firmę programistyczną, chociaż początkowo odrzucił tę koncepcję, wierząc, że jest skazany na zagładę , To się nie udaje.

Następnie rosyjsko-kanadyjski programista zaciekawił się zdecentralizowanym systemem płatności oferowanym przez kryptowalutę.

Chciał kupować w Bitcoin, ale nie miał pieniędzy, więc skończył pisać posty na blogu w zamian za płacenie kryptowalutą.

Buterin jest odważny, gdy pyta się go o przejście na kryptowaluty, nie przyciąga uwagi mediów i wydaje się zawstydzony. Twierdzi, że szukał swojej kolejnej obsesji po rzuceniu gry w World of Warcraft. Był współzałożycielem Magazynu Bitcoin, gdy miał zaledwie 18 lat.

Początkowo skupiał się na nierównościach sił

Obwiniając grzechy społeczeństwa za nadmierną władzę rządową, przyznał, że wierzy, że kryptowaluta może być dobrym sposobem na naprawienie tej nierównowagi.

„Wszystko, co dotyczy regulacji rządowych lub kontroli korporacji, postrzegałem jako zwykłe zło. Założyłem, że ludzie w tych organizacjach wyglądają jak pan Burns (z Simpsonów) i usiedli za biurkami, mówiąc:„ Doskonale ”. Jak mógł powiedzieć magazynowi Wired w 2016 roku: „W tym czasie schrzaniłem tysiąc ludzi”

Chociaż nie jest to już w przypadku niego czarno-białego, chce „wzmocnić małego człowieka”. Dodał: „Osobiście mówię, że to wielki śmiech. Mają już wystarczająco dużo pieniędzy”.

READ  Mąż oskarżony o ukrywanie powiązań rosyjskiego oligarchy z luksusowym jachtem

Opuścił uniwersytet, aby stworzyć ethereum

Najpierw napisał białą księgę opisującą swój pomysł.

Następnie, kiedy po raz pierwszy opisał swoją koncepcję na konferencji Bitcoin, został ciepło powitany przez publiczność.

Moneta Ethereum, eter, została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 2015 roku, kiedy Buterin miał zaledwie 21 lat.

W tamtym czasie został okrzyknięty czymś, co może wyeliminować korupcję w oparciu o stworzone przez siebie systemy.

Buterinowi udało się też zdobyć dyplom ukończenia studiów wyższych. Otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Bazylei w Szwajcarii za swoją innowacyjną pracę w dziedzinie blockchain i wkład w ekosystem.

Bitcoin był bardzo prosty

Częścią motywacji do stworzenia Ethereum było przekonanie Buterina, że ​​Bitcoin oferuje ograniczoną funkcjonalność, nazywając to różnicą między prostym kalkulatorem a smartfonem. Powiedział, że kalkulator robi dobrą robotę, ale ludzie chcą więcej.

Powiedział Business Insider: „Jeśli masz smartfona, będziesz miał na smartfonie graficzny kalkulator klawiszy jako aplikację. Odtwarzasz muzykę jako aplikację. Masz przeglądarkę internetową jako aplikację i prawie wszystko inne”, powiedział Business Insider.

Przeniósł ten pomysł do ethereum, aby zwiększyć „siłę systemu, czyniąc go bardziej publicznym” i zastosował go w łańcuchach bloków, technologii stojącej za wieloma kryptowalutami.

Część dążenia do stworzenia Ethereum, Vitalik Buterin, uważał, że Bitcoin zapewnia ograniczoną funkcjonalność.  Zdjęcie / AP
Część dążenia do stworzenia Ethereum, Vitalik Buterin, uważał, że Bitcoin zapewnia ograniczoną funkcjonalność. Zdjęcie / AP

Wokół niego krążą dziwne plotki

Niektóre z nich są darmowe, a inne są zupełnie dziwne. Niektórzy twierdzą, że zjadł całą cytrynę bez zjedzenia skórki, że jest Androidem zasilanym przez sieć Ethereum i lubi nosić niedopasowane skarpetki Hello Kitty, poinformował Wired w 2016 roku.

Są też rzeczy, takie jak wszystko, co posiada, co zmieści się w jednej torbie, nauczył się płynnie mówić po mandaryńsku w ciągu dwóch miesięcy i powinien umieć dodawać trzycyfrowe liczby do głowy dwa razy szybciej niż przeciętny człowiek.

W trzeciej klasie został umieszczony w klasie dla uczniów zdolnych

Buterin powiedział, że w rezultacie bardzo cierpiał z powodu wykluczenia społecznego.

READ  Koszt importu benzyny pobił nowy rekord

Powiedział magazynowi Wired: „Pamiętam, że przez długi czas wiedziałem, że jestem trochę nienaturalny”. „Kiedy byłem w piątej lub szóstej klasie, po prostu pamiętam, że wiele osób zawsze mówiło o mnie, jakbym był geniuszem matematycznym. I było tak wiele momentów, w których zdawałem sobie sprawę, że na przykład OK, dlaczego po prostu nie jestem jak zwykła osoba i średnio 75 procent. Jak wszyscy inni ”.

Nie jest to płodny tweet w przeciwieństwie do innego miliardera

W przeciwieństwie do Elona Muska, nie ma go dużo na Twitterze, mimo że ma 1,7 miliona obserwujących.

Ogólnie rzecz biorąc, ceny eteru wzrosły w tym roku ponad czterokrotnie, o 375 procent. Buterin utrzymuje w swoim publicznym portfelu około 333500 Etherów i pomimo wahań cen jest miliarderem.

Obecnie jest wyceniany na 2677 USD.

Część boomu Ethereum można przypisać faktowi, że jest to kryptowaluta preferowana do zakupu niewymienialnych tokenów lub NFT – cyfrowych dzieł sztuki, memów i innych przedmiotów kolekcjonerskich.

Ethereum staje się coraz bardziej przyjazne dla środowiska

Po tym, jak Musk wycofał zaakceptowaną przez Teslę wtyczkę Bitcoin z powodu obaw o zmianę klimatu, ogłoszono, że Ethereum było zaledwie kilka miesięcy po tym, jak zmniejszyło emisje dwutlenku węgla.

Obecna sieć Ethereum zużywa około 5,13 gigawatów energii – co odpowiada zużyciu w Peru – ale szacuje, że spadnie do 2,62 megawata po zmianie sposobu działania.

Ma działalność charytatywną

Pomoc Indiom podczas kryzysu Covid-19 nie jest jego pierwszym działaniem charytatywnym.

W 2017 roku przekazał około 770 000 dolarów na rzecz Machine Intelligence Research Institute, który działa na rzecz zapewnienia, że ​​technologie AI mają pozytywny wpływ na ludzkość.

Następnie w 2018 roku przekazał 2,4 miliona dolarów Fundacji Sense Research, która opracowuje rozwiązania problemów zdrowotnych związanych ze starzeniem się, a także przekazał 1 milion dolarów organizacjom charytatywnym dla uchodźców w Ugandzie.

READ  Co wydarzyło się w środę | Zainteresowania.co.nz

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *