Kirsten Dunst ujawnia „ekstremalne” różnice w wynagrodzeniach w filmach o Spider-Manie

Kirsten Dunst twierdzi, że jej partner, Tobey Maguire, dostał „znacznie” więcej pieniędzy niż ona za filmy o Spider-Manie. Zdjęcia/Getty Images

W niedawnym wywiadzie dla The Independent Kirsten Dunst stwierdziła, że ​​w filmach o Spider-Manie występują „poważne” różnice płac.

39-letnia aktorka twierdziła, że ​​jej partner, Tobey Maguire, zarobił o wiele więcej pieniędzy niż w komedii z 2002 roku, mimo że była wschodzącą gwiazdą w tym czasie, podczas gdy było to stosunkowo mało znane.

„Różnica płac między mną a Spider-Manem była po prostu zbyt poważna. Nie myślałem o tym. Ale wiesz, kto był na okładce drugiego plakatu Spider-Mana? Spider-Man i JA”.

Podczas gdy Dunst nie podał szczegółów, ile zapłacono jej za rolę Mary Jane Watson w filmie o superbohaterach, Maguire podobno zarobił 5,4 miliona dolarów za rolę Petera Parkera / Spider-Mana w pierwszym filmie.

Podobno sam wynegocjował 23,8 miliona dolarów za sequel z 2004 roku, Spider-Man 2, podczas gdy niepotwierdzone doniesienia sugerują, że Dunstowi zapłacono 9,5 miliona dolarów za sequel.

Pomimo rzekomej różnicy w wynagrodzeniach Dunst i Maguire podpisali kontrakt na trzeci film z serii, który został wydany w 2007 roku.

Kirsten Dunst i Tobey Maguire na premierze
Kirsten Dunst i Tobey Maguire na premierze „Spider-Man 3” w Paryżu. Zdjęcia/Getty Images

To nie pierwszy raz, kiedy Dunst podniosła różnice w wynagrodzeniach, w 2017 roku powiedziała: „ponieważ byłam młoda, pomyślałam:„ O mój Boże, zapłaciłam tyle pieniędzy za filmy o Spider-Manie”.

– Ale z pewnością mężczyźni zarabiali więcej.

Jednak poprzednia różnica w pensjach nie byłaby przeszkodą, gdyby została poproszona o powtórzenie swojej roli jako Coatson. „Zrobię to. Dlaczego nie? Byłoby fajnie”, aktorka powiedziała Variety, „kontynuując sugerowanie, że rzeczy powinny być trochę inne”, „Będę w tym momencie starym MJ z małym Pająkiem Dzieci.”

Od czasu pojawienia się na dużym ekranie jako Watson, aktorka ma dwójkę dzieci z partnerem Jesse Plemonsem i spodziewa się, że w przyszłym miesiącu wyda na Netflix swój nowy film The Power of the Dog w reżyserii Jane Campion.

READ  Wellington na talerzu jest wstrzymany, aby zamknąć poziom alarmu 4, dotyczy to 19 zdarzeń

Zmysły Spidey są kłujące, że jej rola w filmie może przynieść Dunstowi pierwszą nominację do Oscara.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top