Koce termiczne z opakowaniami papierowymi zwiększają produkcję

Koce termiczne z opakowaniami papierowymi zwiększają produkcję

Organizacja charytatywna, która wykorzystuje opakowania z folii pochodzącej z recyklingu do produkcji koców termicznych, chce zwiększyć produkcję, spodziewając się, że tej zimy więcej rodzin Kiwi zmierzy się z zimnem.

W ramach projektu płatkowego wykorzystywane są czyste, suszone płatki ziemniaczane do produkcji cienkich koców – podobnych do tych używanych przez służby ratunkowe.

Organizacja charytatywna szacuje, że w tym roku może potrzebować ponad 250 000 koców, ponieważ wiele rodzin zmaga się z kosztami utrzymania i opcjami ogrzewania przekraczającymi ich budżet.

Założycielka projektu Chip Packet, Terena Griffiths, stwierdziła, że ​​zwiększenie rozmiaru koców wymaga większej siły roboczej i maszyn.

„Tą maszyną będzie żelazny wałek, abyśmy mogli zmienić jeden element produkcji koców, co obecnie zajmuje 90 minut. Jeśli zdobędę żelazny wałek, będę mógł wydłużyć jego czas z 90 minut do 12 minut — to byłaby gra -zmieniciel, żeby ich wydostać z… Drzwi.

Powiedziała, że ​​można stosować nie tylko opakowania foliowe, ale można stosować inne opakowania foliowe, np. te stosowane w herbatnikach i herbatnikach.

„Więc bierzemy 25 takich wiązek, które są ładne, czyste, umyte i wysuszone, i łączymy je za pomocą odrobiny ciepła, aby uzyskać prostokątny koc o wymiarach 1,2 x 2 metry”.

Następnie Mitre 10 zapewnia część górnego plastiku, w który owinięte są koce i gdy używany jest wałek, powiedziała.

Dodała, że ​​wykonanie każdego koca zajmuje cztery godziny, a całą pracę wykonują wolontariusze i ręcznie.

„W ubiegłym roku udało nam się wyprodukować 500 koców, co stanowi nieco ponad 27 000 kawałków folii odzyskanych ze składowisk”.

Powiedziała, że ​​każdy kawałek chipa rozkłada się na wysypisku śmieci przez 80 lat.

Powiedziała, że ​​kryzys kosztów życia oznacza, że ​​wiele osób żyje w „ubóstwie energetycznym” i wygląda na to, że ta sytuacja będzie się pogłębiać.

READ  „Nie zapłacę tego”: ekonomiści z ANZ prognozują 10% spadek cen domów

Powiedziała, że ​​koce są „naprawdę ciepłe” i odbijają ciepło w twoją stronę, gdy jest zimno, ale odbijają również ciepło od ciebie, gdy jest bardzo gorąco.

„Każdy otrzymany przez nas chip został podarowany przez niesamowitych ludzi w społeczności, którzy dbają o nasze środowisko, ale także dbają o naszych Nowozelandczyków”.

Dodała, że ​​ludzie muszą umyć i wysuszyć swoje paczki, a w całym kraju jest 29 punktów zbiórki, w których można je odebrać.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *