Kometa mająca 4 miliardy lat i szeroka na 80 mil zmierza w kierunku Ziemi

Starożytna kometa, której wiek szacuje się na ponad 4 miliardy lat, zmierza w kierunku Ziemi. Masywna kometa ma co najmniej 80 mil szerokości, co czyni ją dwukrotnie większą od Rhode Island. Obecnie przyspiesza w kierunku Ziemi z prędkością 22 000 mil na godzinę.

Ta starożytna kometa jest największą kometą, jaką kiedykolwiek odkryto

Kometa, o której mowa, podróżuje obecnie w kierunku Ziemi z prędkością 22 000 mil na godzinę. Pędzi do wewnątrz z krawędzi naszego Układu Słonecznego. Na szczęście nie musisz się martwić o wpływ komety na Ziemię. Astronomowie twierdzą, że nigdy nie przejedzie więcej niż miliard mil w pobliżu Słońca. To trochę dalej niż odległość między Ziemią a Saturnem.

Oczekuje się, że starożytna kometa przejdzie tak blisko Ziemi gdzieś w 2031 roku. Oznacza to, że mamy wiele lat, zanim będziemy musieli zatroszczyć się o to starożytne ciało niebieskie. Jednak zawsze ciekawie jest wiedzieć, kiedy komety i asteroidy zmierzają w naszym kierunku.

David Jewett, profesor nauk planetarnych i astronomii na UCLA, był współautorem badań nad kometą. Jewett i współpracownicy opublikowali w Astrofizyczne listy z dziennika. Mówi, że obiekty takie jak ta starożytna kometa zostały „wyrzucone” z Układu Słonecznego wieki temu.

Komety osiedliły się następnie w Obłoku Oorta, mówi Jewett, masywnym zespole odległych komet, które otaczają nasz Układ Słoneczny. Następnie inne komety, takie jak ta starożytna kometa, okrążają Układ Słoneczny miliardy mil w głębokiej przestrzeni.

Poznaj kometę C / 2014 UN271

Szybkie spojrzenie na porównanie komety C/2014 UN271 z innymi odkrytymi przez nas kometami. Źródło obrazu: NASA, ESA i Xena Levy (STScI)

Oprócz tego, że zmierzamy w kierunku Ziemi, jest jeszcze coś, co sprawia, że ​​ta starożytna kometa jest intrygująca. Na przykład astronomowie twierdzą, że ta kometa ma największe jądro ze wszystkich, jakie do tej pory widzieliśmy. Określili rozmiar jądra za pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Obecnie szacują, że kometa ma rozmiar do 85 mil.

Kometa C/2014 UN271 została po raz pierwszy odkryta przez Pedro Bernardinelli i Gary’ego Bernsteina. Po raz pierwszy została zauważona przez astronomów w 2010 roku. W tym czasie starożytna kometa znajdowała się 3 miliardy mil od Słońca. Teraz jest mniej niż 2 miliardy mil od Słońca. Jewett mówi, że będzie kontynuował swoją obecną pętlę, aż w końcu powróci do chmury Oorta za kilka milionów lat.

Jewett mówi Ta starożytna kometa jest „większa i ciemniejsza niż węgiel”. Zespół szacuje, że kometa waży około 500 bilionów ton. To sto tysięcy razy więcej niż masa typowej komety znalezionej w pobliżu Słońca.

Oczywiście nie jest to pierwsza niezwykła kometa odkryta przez astronomów. Wcześniej NASA Ta kometa i jej cudowna aura. Astronomowie też wcześniej Znaleźć winnego W miejscu, którego nigdy wcześniej nie widzieli.

Kometa C/2014 UN271

David Jewett, profesor planetologii i astronomii na UCLA oraz współautor książki Nowe badanie w Astrofizyczne listy z dziennika. „Zawsze podejrzewaliśmy, że ta kometa musi być duża, ponieważ jest tak jasna z tak dużej odległości. Teraz to potwierdzamy.”

READ  Kiedy ludzkość stanie się cywilizacją typu I? Nowy artykuł, który bada nasze ograniczenia

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top