Korona nie sfinansuje dodatkowych 50 milionów dolarów na stadion Christchurch

Obrońcy większego stadionu nazywani są ostatnim posiedzeniem rady.

Chris Skelton/Personel

Obrońcy większego stadionu nazywani są ostatnim posiedzeniem rady.

Korona nie zapewni żadnego Dodatkowe 50 milionów dolarów Poszukiwany na nowy Central City Stadium w Christchurch.

Decyzja oznacza, że ​​Rada Miejska Christchurch prawdopodobnie będzie musiała uzyskać wsparcie od sąsiednich rad, znaleźć oszczędności we własnych księgach lub pożyczyć pieniądze na gwarancję Wrzuć 50 milionów dolarów na projekt połączony.

Budżet stadionu wzrósł z 473 mln dolarów do 523 mln dolarów w sierpniu tego roku, kiedy Członkowie Rady odpowiedzieli na naciski społeczne i głosowali za budową stadionu na 30 000 miejsc.

W odpowiedzi na zwiększenie budżetu większość radnych głosowała również za skontaktowaniem się z sąsiednimi radami i Koroną w sprawie przydzielenia części dodatkowych 50 milionów dolarów niezabudżetowanych.

Czytaj więcej:
* Rada zmienia strukturę zarządzania stadionem, aby uniknąć kolejnej nagłej eksplozji kosztów
* Christchurch otrzyma stadion na 30 tys. widzów po tym, jak Rada ukłoni się woli ludu
* Christchurch Stadium będzie prowadzony przez nową firmę za 473 miliony dolarów

Ale posłanka Partii Pracy i sekretarz gabinetu Megan Woods powiedziała teraz Izbie, że korona nie wniesie kolejnego wkładu.

Poseł Partii Pracy i minister Megan Woods powiedział, że rada ponosi odpowiedzialność za wszelkie dodatkowe koszty.

Ricky Wilson/Personel

Poseł Partii Pracy i minister Megan Woods powiedział, że rada ponosi odpowiedzialność za wszelkie dodatkowe koszty.

Korona przeznaczyła już 220 milionów dolarów na projekt i wydała 10 milionów dolarów na oczyszczenie terenu. Zapłacił również 59 milionów dolarów na zakup gruntu i sfinansował zarówno sprawę inwestycyjną, jak i wstępne studium wykonalności.

Woods powiedział, że rada zaakceptowała odpowiedzialność za projekt, a także wszelkie późniejsze wzrosty kosztów w umowa o finansowanie własne z rządem.

„Omówiłem to z Ministerstwem Skarbu, aby potwierdzić stanowisko Korony, że nie zostaną zapewnione żadne dodatkowe fundusze na projekt” – powiedział Woods.

Burmistrz Christchurch Liann Dalziel powiedziałem wcześniej Była „stanowczo przeciwna” żądaniu rządu o większe finansowanie, ponieważ uważała, że ​​jest to już „niesamowicie hojne”.

STACY PLAYS

Rada Miasta Christchurch zatwierdziła plany budowy stadionu na 30 000 miejsc po tym, jak członkowie rady ulegli presji opinii publicznej.

Członkowie Rady Mike Davidson, Jimmy Chin, Melanie Coker, Sarah Templeton i Pauline Cotter również głosowali przeciwko zwracaniu się do rządu o więcej pieniędzy. Jednak ci radni (i burmistrz) nie stanowili większości, dlatego rada faktycznie zwróciła się do rządu.

Komentarze Woodsa odzwierciedlają wcześniejsze publiczne wypowiedzi wicepremiera i ministra finansów Granta Robertsona, który powiedział: rzeczy W zeszłym miesiącu składki korony były odpowiednie.

Inne rady w Canterbury wydają się być otwarte na rozmowę na temat wkładu w koszty budowy stadionu, ale żadna jeszcze się nie zobowiązała.

Burmistrz Selwyn Sam Broughton powiedział w zeszłym miesiącu, że jeśli skontaktuje się z jego obszarem w sprawie finansowania, rada zajmie się tą sprawą.

Nowy stadion Christchurch zostanie zbudowany w tych trzech blokach miejskich, a budowa ma zostać ukończona do końca 2024 roku.

Dean Williams / Rzeczy

Nowy stadion Christchurch zostanie zbudowany w tych trzech blokach miejskich, a budowa ma zostać ukończona do końca 2024 roku.

Burmistrz Waimacareri Dan Gordon powiedział, że jest otwarty na rozmowę o finansowaniu, ale powinna ona obejmować wszystkie rady Canterbury i szerokie konsultacje społeczne.

Inną opcją pomocy w pokryciu 50 milionów dolarów jest znalezienie oszczędności w 10-letnim programie kapitałowym Rady Miasta Christchurch. istniejący Tymczasowa strona stadionu w Addington Może również przynieść około 30 milionów dolarów, gdy nie będzie już potrzebny.

Jeśli żadna z tych opcji nie zadziała, zarząd może być zmuszony do pożyczenia pieniędzy na okres 30 lat i przeniesienia kosztów na płatników stawek Christchurch. To doda 2,15 USD na rachunek za dom o średniej wartości (508 000 USD) w latach 2023-24 i 13,70 USD każdego roku Następnie do momentu spłaty pożyczki.

Prace nad wstępnym projektem stadionu mają zakończyć się do końca roku.

Następnie ostateczna umowa na projekt i budowę, która powinna ujawnić rzeczywisty koszt stadionu, ma zostać przedstawiona radnym miejskim w kwietniu lub maju przyszłego roku.

deska ostatnio Utwórz dwie nowe role do zarządzania projektami Próba powstrzymania dalszego wzrostu kosztów. Ona też ma Dokonać zmian w niezależnej radzie dyrektorów zarządzać projektem.

READ  Covid-19: Troska o społeczność niepełnosprawnych w Nowej Zelandii, wsparcie pracowników po modelowaniu przewidującym powszechne rozprzestrzenianie się Omicron

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top