Koronawirus: Cathay Pacific zwolnił pracowników, którzy naruszyli zasady izolacji, sprowadził Omicron do Hongkongu

Główny przewoźnik w Hongkongu, Cathay Pacific, poinformował w sobotę, że dwie z jego załóg uzyskały pozytywny wynik testu na obecność Omicron i zostały zwolnione za naruszenie przepisów kontroli medycznej.

Cathay powiedział, że po powrocie do Hongkongu ze służby pięć jego załóg uzyskało pozytywny wynik testu na obecność wirusa, a śledztwo w sprawie przypadków wykazało infekcję. Poważne naruszenie protokołu przez niektóre z tych osób.

„Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących monitorowania medycznego spowoduje podjęcie działań dyscyplinarnych. Dwie osoby nie są już zatrudnione przez Cathay Pacific” – podała firma w oświadczeniu. Nie podano żadnych dalszych szczegółów. Przepisy przewidują spędzenie okresu kwarantanny domowej po podróży samolotem.

„Działania tych osób są niezwykle rozczarowujące, ponieważ podważają przykładne poświęcenie i zgodność wykazywane przez ponad 10 000 naszych załóg samolotów” – powiedziała Cathy, dodając, że będzie ściśle współpracować z władzami służby zdrowia w celu wzmocnienia ochrony zdrowia publicznego.

Urzędnicy ds. Zdrowia w Hongkongu powiedzieli w piątek, że wariant koronawirusa Omicron przekroczył jedne z najostrzejszych na świecie ograniczeń COVID-19, ponieważ miasto zgłosiło swoje pierwsze przypadki poza ścisłym reżimem kwarantanny.

W sobotę rząd poinformował, że bada osiem dodatkowych przypadków Omicron.

Reuters

READ  Aucklanders mają dość blokady: „To było za dużo”

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top