Koronawirus Covid 19: Policjanci w supermarkecie, gdy panika rozprzestrzenia się w NSW

Globalizm

Policja Nowej Południowej Walii ogłosiła „rozprawę” z naruszeniami blokady, ponieważ liczba przypadków Covid-19 nadal rośnie. Wideo / ABC Australia

Cały stan Nowa Południowa Walia został zamknięty zaledwie 90 minut po wczorajszym zawiadomieniu, wywołując gwałtowne sceny, gdy panika zakupowa rozprzestrzeniła się.

Mieszkańcom powiedziano o 15:30 czasu lokalnego, że zamkną swoje drzwi o 17:00.

Obrazy długich kolejek i pustych półek krążyły w mediach społecznościowych, a w skrajnym przypadku paniki podczas zakupów ktoś próbował sprzedać swoje miejsce w kolejce Woolworths za pośrednictwem reklamy na Facebooku dla ludzi, którzy desperacko chcą kupować artykuły spożywcze.

Policjanci są widziani przed wejściem do sklepu Woolworths w południowo-zachodnim mieście Griffith, gdy ich klienci panikują.

Koronawirus choroba

Południowo-zachodnie miasto Griffith wpadło w panikę przed zamknięciem o 17:00, a ze sklepu Woolworths wyłaniały się ogromne kolejki.

Policja stoi przed Woolworths w mieście Griffith.  Załączone zdjęcie
Policja stoi przed Woolworths w mieście Griffith. Załączone zdjęcie

Widziano policję stojącą przy wejściu do sklepu.

Zgodnie z obrazem pustej półki przesłanym na news.com.au papier toaletowy skończył się około godziny 16-tej.

Ktoś żartobliwie zasugerował, że sprzedają swoje miejsce w kolejce, ponieważ wokół nich szalała panika podczas zakupów.  Zdjęcia z Facebooka
Ktoś żartobliwie zasugerował, że sprzedają swoje miejsce w kolejce, ponieważ wokół nich szalała panika podczas zakupów. Zdjęcia z Facebooka

Puste półki witały przerażonych mieszkańców.  Załączone zdjęcie
Puste półki witały przerażonych mieszkańców. Załączone zdjęcie

Berejiklian skrytykowany za ujawnienie w Internecie

Decyzja o przedłużeniu blokady zapadła w najgorszym dniu w historii stanu. Wczoraj NSW zarejestrowało 466 zgłoszeń społeczności.

Ale mieszkańcy Nowej Południowej Walii nie byli pod wrażeniem decyzji premiera stanu Gladys Berejiklian o ogłoszeniu nowej regionalnej blokady na Twitterze.

Berejiklian nie pojawił się na konferencji prasowej na żywo.

Ludzie, którzy znają starszych ludzi w okolicy, martwią się, że wiadomość nie dotrze.

Krytycy oskarżyli Berejiklian w Internecie, mówiąc, że musiała wiedzieć o zakazie i powinna była to ogłosić na swojej codziennej konferencji prasowej o godzinie 11 rano.

READ  Targi CES 2024: najgorsze na wystawie – wiadomości biznesowe

Jedna osoba napisała: „Trzeba iść przed kamerami”.

„Strona internetowa poświęcona zdrowiu NSW nie została jeszcze zaktualizowana. Skąd ludzie będą wiedzieć? Nie wszyscy są online. Wstyd”.

Inny dodał: „Czekaj… NSW zorganizowała konferencję prasową o 11 rano, ale nie ogłosiła blokady w całym stanie, raczej, ale tak naprawdę nie ogłosiła tego o 15:00, aby rozpocząć o 17:00?”

Inny zauważył: „Może Gladys zapomniała o tym wspomnieć na dzisiejszej konferencji prasowej? Czy zapomniała o czymś innym do powiedzenia swoim współobywatelom?”

zasady

Nakazy pozostania w domu obowiązują w całym stanie do godziny 12.01 w niedzielę 22 sierpnia.

Każdy, kto opuszcza dom, będzie potrzebował rozsądnej wymówki. Nie mogą też przyjmować gości spoza ich gospodarstwa domowego, w tym rodziny i przyjaciół. Wszystkie lokale gastronomiczne będą zamknięte dla publiczności, w tym bary, restauracje i kawiarnie, z wyjątkiem fast foodów. Większość lokali handlowych musi zostać zamknięta.

Osoby opuszczające domy są zobowiązane do noszenia przy sobie maski przez cały czas. Musi być noszony podczas pracy na świeżym powietrzu, przez cały personel szkoły, przez wszystkie osoby na targowiskach na świeżym powietrzu, w pasażach handlowych na świeżym powietrzu oraz w kolejkach na świeżym powietrzu oczekujących na produkty takie jak kawa i jedzenie.

Sydney zostanie również zalane bezprecedensową falą funkcjonariuszy policji NSW, w tym ciężko uzbrojonych funkcjonariuszy oddziału zamieszek oraz kilkuset pracowników Australijskich Sił Obronnych (ADF) w ramach ważnej operacji przestrzegania zakazu.

Niezwykły pokaz siły jest odpowiedzią na pogłębiający się kryzys Covid-19 w NSW.

Osoby zajmujące wysokie stanowiska w policyjnym łańcuchu pokarmowym wywierały presję na Berejiklian, aby wzmocnił swoje uprawnienia dzięki zaktualizowanemu systemowi opieki zdrowotnej, obwiniając niską zgodność za spiralę infekcji.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *