Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba rozpoczął krytyczne rozmieszczenie tarczy słonecznej

Animacja do publikacji osłony przeciwsłonecznej Webb. Źródło: Laboratorium obrazów koncepcyjnych Goddard Space Flight Center NASA

Wczesnym popołudniem zespół operacyjny misji Webb zakończył wdrażanie pierwszej z dwóch struktur, które zawierają najbardziej złożony i nieprzewidywalny komponent Webba: filtr przeciwsłoneczny.

Konstrukcje – zwane standardowymi konstrukcjami przedniego i tylnego panelu – zawierają pięć starannie złożonych folii przeciwsłonecznych, a także linki, krążki i mechanizmy zwalniające, które tworzą osłonę przeciwsłoneczną Webba. Zespół zakończył wysyłkę palet do przodu około 13:21 czasu EDT, po rozpoczęciu całej operacji około cztery godziny wcześniej. Zespół przejdzie teraz do rozmieszczania tylnych palet.

Wysłane przez Web Forward Pallet

Platforma Webb do przodu publikacji. Źródło: Laboratorium obrazów koncepcyjnych Goddard Space Flight Center NASA

Rozmieszczenie palet do przodu wymagało od zespołu operacyjnego misji ostrożnego przechodzenia przez dziesiątki kroków – z których tylko jeden był faktycznym rozmieszczeniem napędzanym silnikiem, aby przenieść paletę z miejsca przechowywania do stanu rozmieszczenia. Opuszczenie przedniej palety oznacza również, że podwozie wykonało ten ruch po raz pierwszy, odkąd przeszło ostateczne wykrycie i testy rozmieszczenia w grudniu 2020 r. w Northrop Grumman Space Park w Redondo Beach w Kalifornii.

Ostateczny test składania lustra Webba

Inżynierowie z Northrop Grumman Space Park w Redondo Beach w Kalifornii nadzorują ostateczny test składania lusterek Webba w kwietniu 2021 roku. Podwozie platformy ładowanej od przodu jest pokazane na pierwszym planie, w stanie rozłożonym. Źródło: Northrop Grumman

Rozpoczęcie rozmieszczania struktur platformy będzie oznaczać co najmniej pięć dodatkowych dni kroków niezbędnych do rozmieszczenia osłony przeciwsłonecznej – procesu, który ostatecznie określi zdolność misji do powodzenia. Gdyby nie osłona słoneczna, która utrzymywałaby teleskop i instrumenty Webba w tak niskiej temperaturze, Webb nie byłby w stanie obserwować wszechświata w sposób, w jaki został zaprojektowany.

instrukcje – pokazane tutaj – Będzie kontynuował po dzisiejszym dniu, rozbudowując rozkładany zespół wieży, a następnie zwalniając nakładki osłon przeciwsłonecznych, przedłużając wysięgniki i na koniec dokręcając pięć warstw kaptonowych samej osłony przeciwsłonecznej.

READ  Śledzenie COVID-19 w anime NYC zapewnia wczesne spojrzenie na przepuszczalność Omicron Variant - Aktualności

Ponieważ wdrożenie tarczy słonecznej będzie jednym z najtrudniejszych wdrożeń statków kosmicznych NASA Od tego czasu zespół operacyjny misji wbudował elastyczność w planowany harmonogram, dzięki czemu harmonogram, a nawet kolejność kolejnych kroków można zmienić w nadchodzących dniach.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top