Kraj obiecuje wydać pozwolenia na morską energetykę wiatrową w ciągu roku

Kraj obiecuje wydać pozwolenia na morską energetykę wiatrową w ciągu roku

National obiecuje szybsze wydawanie pozwoleń na morską energię wiatrową w ramach polityki Electrify NZ zaprezentowanej w marcu.

W piątek rano partia przedstawiła swoją politykę dotyczącą rozszerzenia polityki w zakresie morskiej energetyki wiatrowej, a jej lider Christopher Luxon powiedział, że mniej niż jeden procent wyłącznej strefy ekonomicznej Nowej Zelandii może zaspokoić 600% zapotrzebowania kraju na energię odnawialną.

Polityka narodowa obiecała, co następuje:

  • Dzięki przyspieszeniu pozwolenia na budowę morskiej energetyki wiatrowej ustąpią miejsca studiom wykonalności
  • Kompletne stanowe przepisy dotyczące morskiej energetyki wiatrowej, w tym pozwolenia komercyjne, w ciągu jednego roku
  • Wymaga, aby decyzje o zatwierdzeniu zasobów morskiej energii wiatrowej zostały podjęte w ciągu dwóch lat od złożenia wniosku
  • Wymaganie wydawania zezwoleń na wydanie nowych linii przesyłowych w ciągu roku i unieważnianie zezwoleń na modernizację istniejących linii (w ramach limitów)
  • Współpraca z Crown Research Institutes w zakresie danych pogodowych i geologicznych w celu wspierania inwestycji w morską energię wiatrową
  • Luxon obiecał uzupełnić przepisy w ciągu roku od objęcia urzędu.

Dwuletni termin zatwierdzenia jest o rok dłuższy niż przewidywała polityka partii w przypadku wytwarzania energii wiatrowej, słonecznej lub geotermalnej.

Nowa Zelandia nie posiada obecnie morskich elektrowni wiatrowych.

Ministerstwo Biznesu, Innowacji i Zatrudnienia (MBIE) opracowuje obecnie system zezwoleń dla morskiej energetyki wiatrowej, który będzie obejmował siedmioletnie pozwolenia na realizację projektu dające inwestorom wyłączne prawa do testowania przydatności obszaru, a następnie pozwolenia komercyjne umożliwiające budowę farmy wiatrowej ma zostać zbudowany. Ma zostać zbudowany w oceanie po ukończeniu studium wykonalności.

National oświadczył, że będzie to nadal robić, ale w celu wydawania pozwoleń na ocenę wykonalności zastosuje kontrowersyjny proces.

Zezwolenia będą również wymagały całkowitego zamknięcia projektów morskich elektrowni wiatrowych przez posiadacza pozwolenia po zakończeniu ich okresu użytkowania.

Partia oświadczyła, że ​​będzie także konstruktywnie współpracować z Iwi, w sposób zgodny z zasadami Traktatu.

READ  Lotto: Dwóch Aucklanderów dzieli 1 milion dolarów nagrody

Polityka ta „uwolni inwestycje w morską energetykę wiatrową” – powiedział Luxon.

„National będzie również wspierać modernizację lokalnych portów pod kątem morskiej energii wiatrowej poprzez utworzenie Krajowej Agencji Infrastruktury w celu poprawy finansowania, zamówień i dostarczania infrastruktury, a także nie może się doczekać zapewnienia dalszego wsparcia w drodze porozumień miejskich i regionalnych”.

rnz.co.nz

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *