Krajobraz: mroczna radość Olivii Colman z prawdziwego dramatu kryminalnego teraz w SoHo

ponowne rozważenie: Morderstwo uszło im na sucho – dopóki nie skończyły się pieniądze.

Przez 15 lat Susan (Olivia Colman) i Christopher Edwards (David Thewlis) żyli razem pozornie szczęśliwe życie w Lille we Francji, z dala od potencjalnych kłopotów pozostawionych w Mansfield.

Jednak ekstrawaganckie zakupy pamiątek filmowych przez Suzanne, w połączeniu z rosnącą liczbą spóźnionych rachunków i niemożnością znalezienia przez Christophera dobrze płatnej pracy (jego brak francuskiego stanowił szczególną przeszkodę w tym przedsięwzięciu), postawiły ich w rozpaczliwej sytuacji.

Kieruje telefon do swojej macochy, bo akurat przypadkiem wyzbywa się przyczyny ich przedłużającego się wygnania. Jednak zamiast po prostu przekazywać pieniądze, przekazuje treść ich rozmowy lokalnej policji, która odkrywa dwa rozkładające się ciała, a następnie, dzięki mniej niż tajnym metodom komunikacji Christophera, kontaktuje się z Edwardsem. Ku zaskoczeniu urzędników otrzymali nie tylko uprzejmy list zawierający „niejasną deklarację niewinności”, ale także propozycję od pary poddania się na przesłuchanie w St Pancras, jeśli jedno z nich będzie mogło zapłacić za bilety Eurostar.

Czytaj więcej:
* Nowe sezony Neon Trance, program Netflix Ozark między styczniowym programem telewizyjnym
* Olivia Colman odkrywa śmiertelną tajemnicę krajobrazu
* Pilot TV: brytyjski podcast, który w zabawny sposób przedstawia nowości w telewizji
* Najlepsza czarna komedia do obejrzenia teraz w serwisie Netflix

Oparty na prawdziwych wydarzeniach, w które trudno uwierzyć, i pięknie podsumowany na końcu pierwszych czterech odcinków, Architektura krajobrazu (która zostanie wyemitowana w poniedziałkowe wieczory w SoHo o 22:10, a nowe odcinki zadebiutują w środy o 20:30) to genialna czarna komedia, która jest idealną wizytówką niezwykle utalentowanego Colemana.

Susan Edwards to kolejna z jej wielowymiarowych i złożonych postaci, nerwowa wiązka energii i niestrudzonego optymizmu (a niektórzy powiedzieliby, że złudzenie), choć ona i Theolis (Harry Potter Lupin) Christopher Avonkolar wpada w „mały ogórek” i „lepkie miejsce”.

READ  Żonaty od pierwszego wejrzenia: Ella i Brent idą na podwójną randkę z Alem i Seleną
Olivia Colman gra Susan Edwards jako architektkę krajobrazu

dostarczony

Olivia Colman gra Susan Edwards jako architektkę krajobrazu

Swoim pierwszym dużym scenariuszem mąż Colemana, Ed Sinclair, sprawił, że była dumna, dając jej mnóstwo okazji do pokazania jej umiejętnego komediowego wyczucia czasu, a także wzruszających i emocjonalnych momentów.

Zabawne dziwactwa nie ograniczają się tylko do głównej pary. Starszy inspektor Tony Collier (Daniel Rigby) wykorzystuje każdą okazję, by wypełnić swoją twarz gniewem, niechętnie zgadzając się na „warunki” pary.

Architektura krajobrazu opiera się na prawdziwych wydarzeniach, w które trudno uwierzyć.

dostarczony

Architektura krajobrazu opiera się na prawdziwych wydarzeniach, w które trudno uwierzyć.

Jak udowodniono w ostatniej funkcji Elektryczne życie Louisa Wayne’a, Will Sharp ma oko do surrealizmu i wywrotowości oraz ucho do ostrych, dowcipnych dialogów i obie te umiejętności wnosi na imprezę.

Inspirowane Zachodem fantazje Susan są wspaniale ożywione w czerni i bieli niebiańskie stworzeniaGorączka marzeń, podczas gdy całe przedsięwzięcie ma dziką atmosferę, która wydaje się prawdziwa, pomimo niepokojącego charakteru działań Edwardsa.

Naprawdę, Architektura krajobrazu To ponura radość.

Nowe odcinki Architektura krajobrazu Debiut w środowe wieczory o 20.30 w SoHo od 12 stycznia.

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top