Królowa spędza urodziny z wnuczką Lillipet

Córka księcia Harry’ego i Meghan Markle Lillibit swoje pierwsze urodziny spędziła ze swoją babcią królową Elżbietą w niedzielę podczas trzeciego dnia obchodów jubileuszu.

Królowa po raz pierwszy spotkała swoją prawnuczkę w zamku Windsor w czwartek po tym, jak członkowie rodziny królewskiej wzięli udział w Trooping the Colour, donosi Daily Mail.

Książę i księżna – którzy mają również trzyletniego syna o imieniu Archie – wrócili do Wielkiej Brytanii, aby świętować platynowy jubileusz królowej.

Para – która zawiązała węzeł małżeński w 2018 roku – jest teraz w Kalifornii, po ustąpieniu ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej na początku 2020 roku.

„Zamierzamy wycofać się jako „starsi” członkowie rodziny królewskiej i pracować nad uzyskaniem niezależności finansowej, jednocześnie nadal w pełni wspierając Jej Wysokość Królową” – powiedzieli w oświadczeniu z tamtego okresu.

Książę i księżna uczestniczyli również w piątkowych modlitwach jubileuszowych w katedrze św. Pawła.

Jednak królowa opuściła nabożeństwo po tym, jak odczuwała dyskomfort podczas oglądania pokazu w Pałacu Buckingham.

Królowa obserwowała paradę wojskową i machała do profesjonalistów zgromadzonych w centrum handlowym, ale potem wycofała się ze służby w St. Paul.

W maju królowa przegapiła także oficjalne otwarcie parlamentu.

W ostatnich miesiącach król miał problemy z poruszaniem się, a władzę przejął książę Karol.

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział wówczas: „Królowa nadal ma sporadyczne problemy z poruszaniem się i w porozumieniu z lekarzami niechętnie zdecydowała, że ​​nie weźmie udziału w oficjalnym otwarciu Parlamentu”.

Tymczasem rzecznik Downing Street powiedział: „Premier w pełni szanuje życzenia Jego Królewskiej Mości i jest wdzięczny księciu Walii za zgodę na wygłoszenie przemówienia w jej imieniu”.

READ  Książę Harry i Meghan zdają sobie sprawę, że ich „bezczelne” milczenie krzyczało z krokwi w Opactwie Westminsterskim

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top