Królowa zostaje ponownie uzdrowiona i nie weźmie udziału w niedzielnym wydarzeniu pamięci

Pałac Buckingham powiedział w niedzielę, że królowa Elżbieta II doznała kontuzji pleców i nie weźmie udziału w niedzielnym nabożeństwie żałobnym w centrum Londynu, aby upamiętnić ofiary wojny w Wielkiej Brytanii.

Królowa zdecydowała „z wielkim żalem”, że nie może uczestniczyć w mszy, i była „zawiedziona”, że przegapiła to wydarzenie, poinformowali urzędnicy w oświadczeniu.

Oczekiwano, że nabożeństwo będzie pierwszym publicznym wystąpieniem 95-latka Po odwołaniu wydarzeń w ostatnich tygodniach Za radą lekarzy.

„Podobnie jak w poprzednich latach książę Walii złoży wieniec w imieniu Jej Królewskiej Mości” – czytamy w oświadczeniu. Pozostali członkowie rodziny królewskiej będą obecni zgodnie z planem.

Czytaj więcej:
* Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że królowa Elżbieta jest „w bardzo dobrej formie”
* Królowa odpoczywa przez dwa tygodnie na poradach medycznych
* Śmierć księcia Filipa: Jak rodzina królewska skupi się wokół królowej

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II skręciła kręgosłup i nie weźmie udziału w niedzielnym pogrzebie.  (obraz pliku)

Dotacja Alistaira/AFP

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II skręciła kręgosłup i nie weźmie udziału w niedzielnym pogrzebie. (obraz pliku)

Niedzielny memoriał to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu królowej, która podczas II wojny światowej służyła jako szofer wojskowy.

Urzędnicy Pałacu Buckingham powiedzieli w czwartek, że planuje oglądać ceremonię pod pomnikiem w centrum Londynu z balkonu, tak jak robiła to od kilku lat.

Królowa spędziła Noc w londyńskim szpitalu w zeszłym miesiącu Po przyjęciu do testów.

29 października pałac poinformował, że została poproszona o odpoczynek przez dwa tygodnie. Odwołała swoje plany uczestnictwa w szczycie klimatycznym ONZ w Glasgow w Szkocji, ale wysłała wiadomość wideo.

W czasie wolnym królowa nadal pracowała w domu, wykonując obowiązki biurowe. Większość czasu spędzała w zamku Windsor w zachodnim Londynie, a weekendową wizytę w Sandringham, posiadłości rodziny królewskiej we wschodniej Anglii.

Najdłużej i najdłużej panująca w Wielkiej Brytanii Elżbieta ma w przyszłym roku świętować swój platynowy jubileusz – 70 lat na tronie.

READ  Przerażający komentarz, który powiedział syn Johna Travolty po śmierci jego matki, Kelly Preston

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top