Książę Karol „smutny” na wojnie; Chora królowa przegapić nabożeństwo wielkanocne

Książę Karol podkreślił cierpienie „niewinnych ofiar konfliktów” w swoim orędziu wielkanocnym.

Książę Karol określił wojnę na Ukrainie jako „łamiącą serce”.
zdjęcie: Gareth Fuller/Paul/AFP

Książę Walii powiedział, że jest „smutny” z powodu trudnej sytuacji osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów z powodu konfliktu i prześladowań.

Dzieje się tak w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w wyniku której miliony ludzi uciekły z kraju.

Powiedział też, że był „głęboko poruszony” przez tych, którzy chcieli otworzyć swoje domy dla potrzebujących.

W swoim dorocznym orędziu wielkanocnym książę Karol powiedział: „Dzisiaj miliony ludzi są wyrwane z korzeniami, wyczerpane podróżą z niespokojnych miejsc, zranione przeszłością, bojące się przyszłości – i potrzebujące powitania, pocieszenia i życzliwości.

„W ciągu ostatnich lat opłakiwałem cierpienie niewinnych ofiar konfliktów lub prześladowań, z których niektóre spotkałem i które opowiadały mi historie o niewypowiedzianych tragediach, gdy zostały zmuszone do opuszczenia swojego kraju i szukania schronienia daleko od domu”.

Dodał, że „bardzo wzruszające było widzieć, jak wielu ludzi jest chętnych do otwarcia swoich domów dla potrzebujących i jak ofiarują swój czas i zasoby, aby pomóc tym, którzy borykają się z tak rozdzierającym serce smutkiem i trudnościami”.

Według ONZ wojna na Ukrainie spowodowała, że ​​miliony opuściły swoje domy. W Wielkiej Brytanii ponad 200 000 osób wyraziło zainteresowanie zakwaterowaniem ukraińskich uchodźców w ramach rządowego programu pomocy społecznej Domy dla Ukrainy – choć jest on krytykowany za zbytnią biurokrację i powolność.

Królowa i jej najstarszy syn Karol odwiedzili razem Szkocję na początku października.  Następcą tronu jest książę Walii.

Królowa i jej najstarszy syn Karol odwiedzili razem Szkocję na początku października. Następcą tronu jest książę Walii.
zdjęcie: Francja Agencja prasowa

Królowa tęskni za nabożeństwem wielkanocnym

Pałac Buckingham wskazał w zeszłym tygodniu, że królowa nie będzie uczestniczyć w nabożeństwie wielkanocnym w tym roku.

W nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor wezmą udział inni członkowie rodziny królewskiej.

READ  „Jądra stają się spuchnięte”: Nicki Minaj publikuje dziwaczny anty-ekstremistyczny tweet

95-letnia Queen, która ma problemy z poruszaniem się, wycofała się już ze służby Maundy’ego w zeszły czwartek – pierwszy raz od 1970 roku opuściła służbę.

Królowej, której 96. urodziny przypadają w czwartek, udało się Aby wziąć udział w nabożeństwie dziękczynienia księcia Filipa w zeszłym miesiącu w opactwie Westminster.

Jednak trudności w poruszaniu się i niedogodności w podróży sprawiły, że wycofała się z wielu wydarzeń, w tym z corocznej służby Commonwealth Service.

– BBC

Tammy Lowe

„Ekspert Internetu. Introwertyk. Uzależniony od ulicy. Ewangelista kawy. Pisarz. Myśliciel. Miłośnicy skrajnej śpiączki. Wykładowca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top