Które zastrzyki na Covid-19 zapewniają najlepszą ochronę?

Które zastrzyki na Covid-19 zapewniają najlepszą ochronę?

Zespół naukowców z Uniwersytetu Michigan przeanalizował ponad 80 badań, aby ocenić skuteczność dawek szczepionki Covid-19 po pierwszej serii. Ich odkrycia, oparte na obserwacjach 150 milionów pacjentów, potwierdzają skuteczność zarówno monowalentnych, jak i biwalentnych dawek przypominających w zapobieganiu poważnym powikłaniom i podkreślają znaczenie corocznych aktualizacji szczepionek.

Nowe badania podkreślają znaczące korzyści płynące z jednowartościowości i dwuwartościowości COVID-19 Wzmocnienie zapobiegania hospitalizacji i zgonów oraz wezwanie do okresowej aktualizacji szczepionek w celu dostosowania ich do obiegu wirus Zmienne.

Pierwsze wzmacniacze, drugie wzmacniacze, monowalentne, biwalentne. tak jak SARS-CoV-2 Ze względu na szczep wirusa szczepionki przeciwko wirusowi stale się zmieniają i mogą być mylące.

Mając na celu lepsze zrozumienie różnych szczepionek i ich skuteczności oraz przyjrzenie się metodom stosowanym na całym świecie do badania skuteczności szczepionek, grupa badaczy z Uniwersytetu Michigan, pod przewodnictwem Sabira Meha i Bramara Mukherjee, oceniła około 80 badań i 150 badań. Milion obserwacji ze zbiorów danych pacjentów na całym świecie, aby zrozumieć różne projekty i metody zastosowane do badania skuteczności dawek szczepionki przeciwko Covid-19 po pierwszej serii szczepień.

Następnie zastosowali wszystkie metody zastosowane w tych badaniach do danych pacjentów z Michigan Medicine.

Mia jest absolwentką Szkoły Zdrowia Publicznego z tytułem magistra biostatystyki, a obecnie pracuje jako biostatystyk urologiczny na Uniwersytecie Medycznym Michigan. Mukherjee jest profesorem na Uniwersytecie Johna D. Kalbfleisch, wybitny profesor biostatystyki, Siobhan Harlow School of Public Health, jest zastępcą wiceprezesa ds. badań w Biurze Wiceprezesa ds. Badań.

„Udało nam się stworzyć repozytorium metod, które można zastosować w przyszłych corocznych szczepionkach” – powiedział Mukherjee. „Ważne jest uzyskanie solidnych, powtarzalnych wyników i wiarygodnych szacunków skuteczności szczepionki, aby zwiększyć zaufanie społeczne i zwalczać dezinformację”.

Ich pełne opracowanie jest dostępne pod adresem Postęp nauki. Meh wyjaśnia więcej.

READ  Największy drapieżny dinozaur w Europie odkryty na wyspie Wight

Czy na podstawie danych pacjentów, które przejrzałeś, możesz wyjaśnić swoje wnioski dotyczące dwuwartościowych i monowalentnych wzmacniaczy?

W naszym badaniu oceniliśmy trzy różne schematy szczepień: 1) monowalentną szczepionkę przypominającą skierowaną przeciwko pierwotnemu szczepowi, 2) drugą monowalentną szczepionkę przypominającą również zawierającą oryginalny skład oraz 3) nową szczepionkę biwalentną zaktualizowaną jesienią 2022 r. nowsze warianty Omicron. Zauważyliśmy, że wszystkie kolejne dawki zapewniały znaczące korzyści w zakresie zapobiegania hospitalizacji i śmierci, a szacunki dawek szczepionki firmy Omicron przeprowadzone jesienią 2022 r. były trafniejsze niż analizowane przez nas badania globalne.

Odkrycia te potwierdzają praktykę okresowej aktualizacji szczepionek przeciwko Covid-19 dla obecnie krążących wariantów. Na szczęście wydaje się, że w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach, np. w Unii Europejskiej, co roku będziemy otrzymywać zaktualizowane szczepionki na chorobę koronawirusową 2019 (COVID-19). Szczepionka na jesień 2022 r. odniosła już sukces dzięki nowej, zaktualizowanej szczepionce jesienią 2023 r., którą nadal będzie można zdobyć na początku 2024 r., a jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sięgnij po nowszy wariant XBB1.5 Omicron.

Oczekujemy, że nasze wnioski na temat korzyści płynących z aktualizacji szczepionek zostaną uogólnione na każdą zaktualizowaną szczepionkę przeciwko Covid-19, a nie tylko szczepionkę dwuwalentną wydaną na jesień 2022 r., ale nadal potrzebne jest dodatkowe monitorowanie i badanie corocznej skuteczności szczepionki w rzeczywistym świecie, i mamy nadzieję, że wyniki naszych badań mogą pomóc w tych badaniach. Udało nam się stworzyć kanał analityczny, za pomocą którego badacze mogą badać skuteczność szczepionek w przyszłych rocznych formułach szczepionek.

Czy możesz opisać, co biostatystyka ma do zaoferowania na ten temat?

Biostatystyka i epidemiologia zapewniają zestaw narzędzi dla złożonego procesu oceny skuteczności szczepionki w naukowych badaniach obserwacyjnych. Istnieje jednak sporo różnych podejść – zarówno jeśli chodzi o projekt badania, jak i metody stosowane przez badaczy w badaniach skuteczności szczepionek prowadzonych na całym świecie, co skłoniło nas do przeglądu ich metodologii i wyników oraz późniejszego studium przypadku tych podejść z wykorzystaniem danych Michigan Medicine . .

READ  Rzadkie ryby wielorybów widziane w zatoce Monterey przez pojazd głębinowy MBARI

Na szczęście głównym wnioskiem naszego badania jest to, że szacunki skuteczności szczepionki pozostają stosunkowo stabilne i nie zależą w dużym stopniu od wyboru metod hospitalizacji i śmiertelności. Nie zaobserwowaliśmy tej korzystnej właściwości w odniesieniu do wyników infekcji, ale hospitalizacja i śmierć są prawdopodobnie ważniejszymi punktami do zbadania, gdy wchodzimy w endemiczną fazę epidemii.

Biorąc pod uwagę to, co Twoje badanie mówi na temat skuteczności szczepionek wzmacniających COVID-19 w zapobieganiu poważnym chorobom i hospitalizacji, co chcesz, aby to badanie przekazało społeczeństwu?

Szczepionki przeciwko Covid-19 zbadane w naszym badaniu, w tym szczepionka dwuwalentna z jesieni 2022 r., zapewniały silną ochronę przed hospitalizacją i śmiercią. Oczekujemy, że ten schemat będzie się utrzymywał w przypadku dodatkowych corocznych szczepionek zatwierdzonych przez FDA, jednak uzasadnione są dalsze badania przyszłych szczepionek, a nasze ustalenia dostarczają kilku ważnych punktów do rozważenia w przyszłych badaniach.

Odniesienie: „Projektowanie i analiza heterogeniczności w badaniach obserwacyjnych skuteczności szczepionki przypominającej COVID-19: przegląd i studium przypadku” autorstwa Saber Meh, Xu Shi i Lars Ji. Fritscha, Maxwella Salvatore, Abrama Wagnera i Emily T. Martin i Bramar Mukherjee, 20 lat. grudzień 2023, Postęp nauki.
doi: 10.1126/sciadv.adj3747

Współautorzy: Xu Shi, Lars Fritsche, Maxwell Salvatore, Abram Wagner, Emily Martin, wszyscy z UM. Ich interdyscyplinarna współpraca jest częścią inicjatywy Szkoły Zdrowia Publicznego IDEAS, Interdyscyplinarne odkrywanie i zaangażowanie + działanie na rzecz społeczeństwa.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *