Kuwejcki KUFPEC sprzedaje wszystkie aktywa w Norwegii polskiemu PGNiG za 454 mln dolarów

Kuwejcki KUFPEC sprzedaje wszystkie aktywa w Norwegii polskiemu PGNiG za 454 mln dolarów
Gina Kroc – Źródło: Equinor

Kuwait Foreign Petroleum Exploration Company (KUFPEC) zgodziła się w piątek na sprzedaż wszystkich swoich aktywów w Norwegii polskiemu Orlenowi, który sprzedaje je w Norwegii pod nazwą PGNiG Upstream, za 454 mln dolarów, poinformował w piątek dyrektor generalny kuwejckiej spółki.

Mohammeda Salema Al-Haimera Od 2013 roku firma KUFPEC odnotowała zysk w wysokości około 700 milionów dolarów przez całą swoją działalność w Norwegii.

„Ta inwestycja była jedną z najbardziej udanych operacji firmy od momentu przejęcia do wyjścia z rynku” – powiedział.

„Jest to transakcja korzystna dla obu stron. KUFPEC zrealizował swoją strategię wyjścia, a PGNiG strategię przejęć” – powiedział Al-Haimer, dziękując norweskiemu rządowi i firmie Equinor, partnerowi KUFPEC w Norwegii, za sprzyjające otoczenie biznesowe.

KUFPEC posiada udziały w kilku sektorach produkcyjnych, m.in. w Gina Krög i Sleipner West na norweskim szelfie kontynentalnym, gdzie Orlen jest także udziałowcem.

Posiada 21,8% udziałów w zarządzanym przez Equinor wydobyciu gazu Eirin, które ponownie połączy platformę wydobywczą Gina Krog z gazem eksportowanym za pośrednictwem Sleipner Vest.

(Reuters – doniesienia Ahmeda Hagakiego, redakcja: Louise Heavens i Davida Evansa)

READ  🇵🇱 Polska: Ogłoszono dwudziestu czterech artystów na Poland Eurovision Party 2023

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *