Kwartalny wzrost zysków portugalskiego Geronimo Martins, wysoka sprzedaż w Polsce Przez Reuters

© Reutera. ZDJĘCIE PLIKU: Ludzie ustawiają się w kolejce przed supermarketem Bingo Dos z powodu rozprzestrzeniania się choroby koronawirusowej (COVID-19) w Lizbonie, Portugalia, 19 marca 2020 r. REUTERS/Rafael Marchante

LIZBONA (Reuters) – Jeronimo Martins, drugi sprzedawca detaliczny w Portugalii, odnotował we wtorek 35% wzrost dochodu netto w drugim kwartale, przy wysokiej sprzedaży na kluczowym rynku w Polsce, wspieranej przez konsumpcję milionów ukraińskich uchodźców w warunkach rosnącej inflacji.

Firma odnotowała zysk netto w wysokości 173 mln euro między kwietniem a czerwcem, wliczając w to tegoroczne Święta Wielkanocne, w porównaniu ze 129 mln euro rok temu, kiedy dotknęły ją ograniczenia COVID-19.

Napisano w komunikacie: „W Polsce sprzedaż żywności odnotowała solidny wzrost, napędzany przez wyższą inflację

zwiększa się głośność”.

„Powinny się przyczynić do tego działania podjęte przez rząd w celu ochrony konsumentów przed rosnącą presją na dochód rozporządzalny w związku z napływem ukraińskich uchodźców do Polski w połączeniu z rosnącą bazą konsumencką.

do tego trendu” – powiedziała firma.

Skonsolidowana sprzedaż wzrosła w drugim kwartale o 24,5%, do 6,37 mld euro, dzięki wiodącej na rynku polskiej sieci detalicznej firmy Biedronka, której sprzedaż wzrosła o 24% do 4,45 mld euro.

Inflacja żywności w Polsce osiągnęła 11,1% w drugim kwartale, w porównaniu z 8,7% w poprzednich trzech miesiącach, mimo że stawka podatku od wartości dodanej (VAT) na podstawowe artykuły spożywcze została obniżona do zera od lutego.

Organizacja Narodów Zjednoczonych oszacowała pod koniec maja, że ​​po inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego Ukrainę opuściło około 3,5 miliona ludzi.

W Portugalii sprzedaż w sieci supermarketów Bingo Dos wzrosła o 11% do 1,1 mln euro.

READ  Panatoni sprzedaje dwa w zachodniej Polsce firmie Hansinewest

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top