Lamborghini przywraca Countach

Lamborghini oficjalnie potwierdziło, że jego kolejny supersamochód będzie rebootem najpopularniejszego samochodu z plakatów w historii – Countacha.

Brzmi jak żart, ale to prawda. Lamborghini ogłosił wiadomości na swoich kanałach w mediach społecznościowych, wraz z dedykowaną stroną Countach na swojej stronie internetowej, która mówi tylko: „Przyszłość jest naszym dziedzictwem. Nadchodzi nowe Lamborghini Countach. Bądź na bieżąco…”

To dosłownie wszystko, co mówi, nie wspominając o mocy ani żadnych innych specyfikacjach technicznych. Jednakże, Wiemy już, że Lamborghini pracuje nad nowym silnikiem elektrycznym V12Tak więc odrodzony Countach może być pierwszym, który wprowadzi nowy układ napędowy.

Countach powrócił.  na serio.

dostarczony

Countach powrócił. na serio.

Nie wiadomo, czy będzie to hybryda typu plug-in, czy jakaś inna forma elektryczności, ale prawdopodobnie nie będzie to system superkondensatorów widziany w Sian.

Czytaj więcej:
* Lamborghini potwierdza hybrydowy silnik V12 typu plug-in dla następcy Aventadora
* Bugatti i Rimac połączone, tworząc Bugatti Rimac
* Szybkie ładowanie 22/05: W tym tygodniu w wiadomościach EV

W rzeczywistości na Instagram wyciekł już obraz z aplikacji Unica przeznaczonej tylko dla klientów, który potwierdza, że ​​pełna nazwa samochodu to Countach LPI 800-4. Oznacza to około 800 KM (596 kW) i napęd na wszystkie koła.

Poza karoserią w kształcie klina nie wiemy absolutnie nic o kształcie auta. W każdym razie będzie duża liczba gniazd i gniazd, o czym świadczy kolejne zdjęcie na Unica.

Całkowicie nowy Countach powinien zadebiutować w ciągu kilku najbliższych dni podczas Tygodnia Samochodowego w Monterey, aby uczcić 50. rocznicę powstania oryginalnego modelu, więc wkrótce dowiemy się więcej. Podobno powstanie tylko 112 jednostek. Oczekuj, że każde miejsce na budynek będzie kosztować ponad milion dolarów.

Wprowadzony na rynek w 1974 roku, po debiucie jako koncept LP500 na Salonie Samochodowym w Genewie w 1971 roku, oryginalny Countach był następcą Miury. Jego radykalny projekt klina ustanowiłby paradygmat dla projektowania supersamochodów na nadchodzące dziesięciolecia, a był produkowany przez 16 lat, a Lamborghini zbudowało w tym czasie 1983.

READ  Słynny przegub Souvlaki ustala ceny przy wysokich kosztach komponentów
Oryginalny Countach wzorował się na supersamochodzie i zdobił miliony ścian sypialni na całym świecie.

dostarczony

Oryginalny Countach wzorował się na supersamochodzie i zdobił miliony ścian sypialni na całym świecie.

Zamiast kojarzyć się z bykami lub walkami byków, jak większość Lamborghini przed i od tego czasu, nazwa Countach pochodzi od „contacc”, wyrażenia zdumienia lub zdumienia w języku piemonckim.

„Był profil, który pracował z nami i robił zamki. Miał dwa metry wzrostu i miał duże dłonie i robił wszystkie drobiazgi. Mówił tylko po piemoncie, nawet po włosku” – powiedział w artykule projektant hrabiny Marcello Gandini. opublikowanych przez firmę na temat pochodzenia nazwy samochodu.

Piemont bardzo różni się od włoskiego i wydaje się być podobny do francuskiego.Jednym z jego najczęstszych okrzyków było „contach”, co dosłownie oznacza zarazę i infekcję, a w rzeczywistości jest używane bardziej do wyrażenia zdziwienia, a nawet podziwu.

Żartobliwie zapytałem Boba Wallace’a (kierowcę testowego Kiwi i inżyniera w Lamborghini), jak to brzmiało dla anglosaskiego ucha. Powiedział to po swojemu, co dziwne. Udało się. Młody człowiek, który powiedział, nazwijmy to tak. wymyślił nazwę. To jedyna prawdziwa historia kryjąca się za tym słowem.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *