Leczenie anemii sierpowatej przynosi mieszankę niepokoju i nadziei

Leczenie anemii sierpowatej przynosi mieszankę niepokoju i nadziei

Ale ma inne zmartwienia, szczególnie dotyczące jej dwóch córek, w wieku 7 i 12 lat. Dodała, że ​​pobyt w szpitalu przez długi czas w celu poddania się terapii genowej, po której nastąpią miesiące rekonwalescencji, byłby dla nich trudny.

„To nie są dzieci, ale mnie potrzebują” – powiedziała pani Polanco.

Pacjenci pytają, kiedy terapia genowa w przebiegu choroby jest konieczna. Jeśli zwlekają zbyt długo, choroba może doprowadzić do udaru lub trwałego uszkodzenia narządów i kości. Ale jeśli choroba jest łagodna i łatwa do opanowania, czy lepiej poczekać? Andre Marcel Harris, lat 33, który mieszka w Houston, zdecydował, że czekanie jest najlepszą opcją.

Powiedział: „Nie jestem chory jak wielu innych”. „W tym momencie terapia genowa nie jest częścią rozmowy”.

Shemar Lewis, lat 20, mieszkający w Orlando na Florydzie, ma kilka obaw — potencjalne długoterminowe skutki uboczne terapii genowej, koszty oraz wielomiesięczny proces leczenia i powrotu do zdrowia.

Jednak anemia sierpowata była głównym obciążeniem. Spędził lata od wczesnych lat nastoletnich, nie mogąc chodzić do szkoły, ponieważ był tak chory – jego szkoła wysyłała nawet nauczycieli do jego domu. Skończył szkołę średnią i jest zainteresowany wstąpieniem do wojska, ale od tego czasu dowiedział się, że nie zostanie przyjęty z powodu anemii sierpowatej. Dzięki terapii genowej „będę mógł naprawdę żyć swoim życiem”, powiedział swojej matce, Carli Lewis.

Ale jakie będzie to życie?

„Bez choroby pacjenci nie wiedzą, kim są” – powiedziała 31-letnia Teona Woolford, pacjentka z anemią sierpowatą i adwokat mieszkająca w Owings Mills w stanie Maryland. Powiedziała, że ​​wielu martwi się „wymianą znajomego problemu – anemii sierpowatej – na coś innego i ogólny strach przed nieznanym”.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *