Liczba infekcji przenoszonych drogą płciową w Stanach Zjednoczonych wzrosła do rekordowego poziomu w 2020 r. | Wiadomości z USA

Po krótkotrwałym spadku w pierwszych miesiącach pandemii Covid-19 w 2020 r. liczba chorób przenoszonych drogą płciową (STI) rośnie. Powrót poza poziomy 2019 zakończyć rok na rekordowo wysokim poziomie, zgodnie z nowymi danymi z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Badacze CDC powiedzieli, że raport „2020 Sexually Transmitted Diseases Surveillance” pokazuje, w jaki sposób Covid-19 zakłócił osobistą opiekę zdrowotną i odwrócił ograniczone zasoby zdrowia publicznego od chorób przenoszonych drogą płciową, które od lat rosną.

Ostatecznie przekierowanie zasobów na Covid-19 spowodowało, że młodzi ludzie, mniejszości etniczne oraz osoby homoseksualne i biseksualne nieproporcjonalnie cierpią z powodu nowych infekcji.

Nowe dane zapewniają „najwyraźniejszy dotychczas obraz”. [the impact of] Dr Jonathan Mermin, dyrektor Narodowego Centrum ds. HIV, wirusowego zapalenia wątroby, chorób przenoszonych drogą płciową i gruźlicy powiedział. „Szczerze, jest wiele do zrobienia”.

Nowy raport Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom obejmuje rok 2020, pierwszy rok pandemii i czas określony przez blokady, dystans społeczny i strach. Nowy raport obejmuje wskaźniki rzeżączki, chlamydii i kiły.

Na początku 2020 roku wydawało się, że dystans społeczny może obniżyć wskaźniki STI. Jednak do końca roku niewiele infekcji skoczyło w porównaniu z poziomami obserwowanymi w 2019 roku. Tylko w jednym przykładzie wskaźniki rzeżączki wzrosły o 10% do końca roku, powiedział Mermin.

Te rosnące stawki były spowodowane brakiem spotkań osobistych, opóźnionymi kontrolami zdrowia, spadkiem ubezpieczenia zdrowotnego dla osób, które straciły pracę i „spadającą infrastrukturą zdrowia publicznego”, która zwróciła narzędzia do śledzenia kontaktów i materiały testowe do firmy Covid -19.

W 2020 roku zgłoszone przypadki rzeżączki wzrosły o 10%, a kiły pierwotnej i wtórnej (dwa stadia choroby, z różnymi objawami) o 7% w porównaniu do 2019 roku. Szczególny niepokój budził odsetek kiły wrodzonej, czyli kiły wrodzonej przenoszonej od matki noworodka, która wzrosła o 15% od 2019 roku i wzrosła o 235% w porównaniu do 2016 roku.

Wskaźniki infekcji chlamydią spadły o 13% w 2020 roku, ale naukowcy stwierdzili, że spadek ten nie jest powodem do świętowania. Zamiast tego chlamydia zwykle przebiega bezobjawowo i jest wykrywana w badaniach osobistych, takich jak wymazy cytologiczne. Ponieważ ludzie odłożyli te wizyty w 2020 roku, możliwe, że przypadki nie zostały zdiagnozowane.

Co więcej, grupy, które nieproporcjonalnie ucierpiały z powodu nowych infekcji, takie jak mniejszości rasowe i etniczne, należą do tych samych grup, które zostały nieproporcjonalnie dotknięte przez Covid-19. Choroby przenoszone drogą płciową szczególnie dotknęły młodych i biednych.

„Niektóre mniejszości rasowe i etniczne nadal mają wyższy wskaźnik chorób przenoszonych drogą płciową” – powiedział dr Leandro Mina, dyrektor Wydziału Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, a połowa nowych infekcji ma od 15 do 24 lat.

Przez dziesięciolecia Stany Zjednoczone wydawały na opiekę zdrowotną więcej niż jakikolwiek inny kraj, jednak wyniki zdrowotne są gorsze niż w wielu innych krajach rozwiniętych. Mina powiedziała, że ​​tak wysokie wskaźniki chorób przenoszonych drogą płciową wśród osób z najmniejszymi zasobami są odzwierciedleniem „niedostarczenia odpowiedniej opieki zdrowotnej dla wszystkich, którzy jej potrzebują”.

Chociaż dane na 2020 rok są ponure, naukowcy stwierdzili, że są jasne punkty. Na przykład zdolność testowania i personel śledzenia kontaktów ustabilizowały się od 2020 r., osiągając poziom sprzed pandemii – chociaż może to być spowodowane poddaniem się lub poddaniem się wielu departamentów zdrowia znacznie obniżone Śledzenie kontaktów dla Covid-19 po przepięciu Omicron.

Rząd federalny wydał również pierwszego obywatela pięcioletni plan Aby zwalczyć choroby przenoszone drogą płciową, zainwestował 200 milionów dolarów w budowanie potencjału zdrowia publicznego. Naukowcy stwierdzili, że mamy nadzieję uniknąć zakłóceń usług związanych z chorobami, takimi jak choroby przenoszone drogą płciową, w przypadku kolejnego nagłego wypadku.

READ  Wystrzelenie rakiety Falcon 9 oznacza nowy rok eksploracji kosmosu na przylądku Canaveral

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top