Liczba nowych przypadków COVID wzrasta w Minnesocie pomimo wysiłków na rzecz szczepień

Minnesota kończyła się w środę w łóżkach szpitalnych dla pacjentów z Covid i pracowników służby zdrowia, którzy mogli się nimi opiekować, ponieważ stan zmagał się z największym wzrostem liczby nowych przypadków i zgonów w tym roku.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że większość ofiar to nieszczepieni mieszkańcy Minnesoty, którzy złapali szybko rozprzestrzeniający się wariant delta.

Powiedzieli, że im zimniej robi się pogoda, tym większe prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem, gdy ludzie wracają do domu.

„To druzgocące widzieć powtarzający się wzrost z obawy, że upadki mogą być gorsze przy chłodniejszej pogodzie” – powiedziała NBC News dr Saadia Khan, epidemiolog z Northwestern University Feinberg School of Medicine.

Przy wskaźniku szczepień wynoszącym 59 procent, Minnesota radzi sobie lepiej niż sąsiednie Wisconsin (57 procent), Południowa Dakota (52 procent) i Iowa (55 procent) i znacznie wyższa niż Północna Dakota, gdzie regularnie szczepi się tylko 45 procent. do liczb, które zebrałeś Klinika majonezu.

Średnia krajowa wynosi 56 procent, z Vermont na szczycie z 70 procentami populacji w pełni zaszczepionymi, a Zachodnia Wirginia na dole z zaledwie 41 procentami, według Mayo Clinic.

Ale 8,3 procent nowych infekcji w Minnesocie w ciągu ostatnich siedmiu dni był jednym z najwyższych w kraju, według federalnych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Jean Malcolm, stanowy komisarz ds. zdrowia, powiedział na konferencji Ostatnia konferencja prasowa.

ten Minneapolis Star Tribune, jedna z czołowych gazet stanowych, opisała obecną sytuację jako „cios w instynkty dla liderów zdrowia publicznego, którzy mają nadzieję, że postępy w szczepieniach wyeliminują epidemię”.

Khan powiedział, że niezadowolenie jest zrozumiałe.

„W całej pandemii Covid-19 widzieliśmy, że skoki zdarzają się w różnych stanach w różnych momentach, co nie zawsze miało sens” – powiedział Khan. „Te liczby w Minnesocie mają znaczenie nie tylko dla mnie dla pacjentów z Covid-19, ale dla wszystkich pacjentów z chorobami serca i raka, którzy nie mogą uzyskać rutynowej opieki, ponieważ systemy opieki zdrowotnej są na pełnych obrotach. Dzięki skutecznej szczepionce nie powinniśmy prowadzić tych samych rozmów to brzmi jak Dzień Świstaka.

READ  Prześledziliśmy 5 tajemniczych, szybkich rozbłysków radiowych w ramionach odległych galaktyk spiralnych

Comy Smith, profesor nadzwyczajny epidemiologii i zdrowia społeczności na University of Minnesota Twin Cities, powiedział, że wzrost ten był znakiem rozpoznawczym wrześniowego ponownego otwarcia szkół, co doprowadziło do większej liczby przypadków transmisji.

Urzędnicy ds. zdrowia w Minnesocie We wtorek zarejestrowano 7942 nowe przypadki COVID-19 i 10 zgonów, z których dziewięć było w podeszłym wieku.

Od początku pandemii Minnesota odnotowała 746 768 przypadków i 8 330 zgonów z powodu COVID-19, zgodnie z najnowszymi danymi departamentu zdrowia.

Ale Malcolm powiedział, że teraz jest mniej pracowników służby zdrowia, którzy muszą poradzić sobie z kryzysem, niż na początku pandemii.

„Ważne jest, aby zrozumieć, że nie chodzi tu tak bardzo o fizyczne zasoby łóżka szpitalnego czy respiratora, które były głównymi punktami zainteresowania wcześniej podczas pandemii, ale teraz jest to tak naprawdę kwestia zdolności pracownika służby zdrowia” – powiedział Malcolm.

Dlaczego odchodzą? „Ekstremalny stres, skrajne wyczerpanie” – powiedział Malcolm.

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top