Liderzy Ukrainy, Bałtyku i Polski spotykają się podczas polskiego święta – WPRI.com

Opublikowany: Zaktualizowano:

WARSZAWA, Polska (AP) – Prezydenci Ukrainy, państw bałtyckich i Polski spotkają się w poniedziałek w Warszawie z okazji 230. rocznicy uchwalenia polskiej konstytucji, pierwszego demokratycznego dokumentu w Europie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żelenski ma rozmawiać ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą w okresie eskalacji napięć w Rosji i we wschodniej Ukrainie.

W obchodach Dnia Konstytucji uczestniczą Litwa, Łotwa i Estonia, kraje graniczące z Rosją i Białorusią z Unii Europejskiej. Zaplanowano debatę telewizyjną.

Walka z epidemią to jeden z tematów do omówienia.

Obchody rozpoczęły się przemówieniem Dudy i prezydenta Litwy Gitanosa Nousedy na odległym posiedzeniu parlamentów sąsiedniej Polski i Litwy, które były państwem w XVIII-wiecznej konstytucji.

Konstytucja Polski z 1791 r. Ma na celu wzmocnienie jej konstytucji i państwa prawa oraz ochronę przed agresją sąsiednich mocarstw, w tym Rosji.

READ  Biden nie spadł ze schodów podczas wysiadania z samolotu w Polsce

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *