Małe miasteczko z nowym supermarketem o wartości 17 milionów dolarów

Teraz: Wairoa o wartości 17 milionów dolarów otwiera się w tym tygodniu dla klientów.

dostarczony

Teraz: Wairoa o wartości 17 milionów dolarów otwiera się w tym tygodniu dla klientów.

Nowy supermarket o wartości 17 milionów dolarów w Wairoa dał mieszkańcom wiele możliwości, ale niektórzy zwolennicy społeczności twierdzą, że konieczna jest większa konkurencja.

New World zastępuje stary sklep przy drodze, który służył mieszkańcom od prawie 40 lat i jest jedynym supermarketem w północnym mieście Hook’s Bay.

Zbudowany przez Hawke’s Bay Company, jest prawie dwa razy większy od poprzedniego sklepu i charakteryzuje się najnowszym wzornictwem i technologią. Utworzyła również osiem nowych etatów na pełen etat.

Dyrektor generalny Foodstuffs North Island, Chris Quinn, powiedział, że nowy supermarket zapewni klientom lokalne wrażenia zakupowe, które były „tam” w najlepszych sklepach w mieście.

Czytaj więcej:
* Czy to głupi sposób na kupowanie artykułów spożywczych?
* Żywność drożeje, więc dlaczego wciąż ją marnujemy?
* Pięć wspaniałych miast Nowej Zelandii na tanie wakacje
* Przegląd wykazał, że „strach, niepewność i frustracja” ze strony usług położniczych Hawke’s Bay
* Wschodnie Wybrzeże może być naszym Costa del Sol, z odpowiednią infrastrukturą

Następnie: Stary sklep New World Wairoa na Queen St służy klientom od 37 lat.

dostarczony

Następnie: Stary sklep New World Wairoa na Queen St służy klientom od 37 lat.

Powiedział, że każdy sklep został zaprojektowany, skonfigurowany i zaopatrzony w oparciu o lokalną społeczność i potrzeby. Nowy supermarket oferował szerszą gamę produktów, z większą ilością świeżych owoców i warzyw.

Ale mimo że sklep oferuje ponad 1300 wcześniej niedostępnych przedmiotów, niektórzy miejscowi chcą większej konkurencji.

Na co dzień mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na zakup podstawowych potrzeb żywnościowych. „Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do towarów po rozsądnej cenie, nadal będzie to trudne”, powiedział Ngeo Bell, dyrektor Financial Literacy Service w Wairoa.

Zgodziła się, że miło było zobaczyć nowy sklep, ale powiedziała, że ​​dwie – Najlepiej od różnych marek – Będzie lepiej. „To fajny supermarket, ale nie zaspokoi potrzeb naszej społeczności, która zmaga się z codziennym życiem”.

Nowy świat okazuje się droższy niż jego odpowiedniki w Pak’nSave i Countdown w a Badanie cen supermarketów konsumenckich 2020.

Jeśli mieszkańcy Aloriwy chcą robić zakupy w innych supermarketach, stają przed podróżą Albo 94 km do Gisborne lub 117 km do Napier. Niektórzy zamawiają jedzenie z supermarketów w Gisborne i je dostarczają, ale Bell powiedział, że nie zawsze było to w rozsądnej cenie lub było tego warte.

„Chcielibyśmy zobaczyć inny supermarket tylko dla małej konkurencji”.

Vanessa Lowry / Personel

Poszukujemy najtańszych i najdroższych artykułów spożywczych w Nowej Zelandii.

Przystępność cenowa to coś, czego Foodstuffs NZ znają marki New World i Pak’nSave. Szefowa Public Relations Emma Wooster powiedziała, że ​​firma wprowadziła „inicjatywy niwelujące inflację”, takie jak spadające ceny Obniża cenę 110 najczęściej kupowanych artykułów spożywczych średnio o 10%

„Zespół New World Wairoa jest bardzo skoncentrowany na pomaganiu klientom w znajdowaniu wartości w tych inflacyjnych czasach” – powiedział Wooster.

W zeszłym miesiącu , Ceny artykułów spożywczych wzrosły o 7,6%. narodowo. Średni wzrost cen żywności od dostawców wyniósł 6,8%. Wooster powiedział, że ceny detaliczne tych samych produktów dla klientów wzrosły o 5,5%.

Teraz: właściciel New World Wairoa, Brooks Stewart (po lewej), z dyrektorem generalnym Foodstuffs North Island, Chrisem Quinnem (w środku) i nadchodzącym operatorem właściciela New World Wairoa Jackiem Beatonem (po prawej) przed nowym sklepem.

dostarczony

Teraz: właściciel New World Wairoa, Brooks Stewart (po lewej), z dyrektorem generalnym Foodstuffs North Island, Chrisem Quinnem (w środku) i nadchodzącym operatorem właściciela New World Wairoa Jackiem Beatonem (po prawej) przed nowym sklepem.

Podczas gdy New World Co-op zapłacił większość aktualizacji, właściciel z Wairua zainwestował 7,7 miliona dolarów w wyposażenie nowego sklepu.

Burmistrz miasta Wairoa, Craig Little, powiedział, że nowy sklep „przychodzi od dawna”.

Miasto miało dwa supermarkety około 10 lat temu, ale teraz są one ograniczone do Nowego Świata, a garstka lokalnych sklepów spożywczych nie jest dużo większa niż standardowa mleczarnia.

Powiedział, że to nie jest tajemnica mieszkańców Al-Warqa Szukałem tańszych cen w innych supermarketach Poza miastem, ale z najbliższa alternatywa Supermarkety w Napier lub Gisborne są oddalone o ponad 1,5 godziny jazdy, wybór był ograniczony.

„Faktem jest, że wiele osób w Wairoa mówi mi, że nie mogą się doczekać, aby pójść na zakupy gdzie indziej. Jeśli supermarket to wykorzysta i ma lepszą siłę nabywczą, może pomóc mieszkańcom Wairoa”.

READ  Błąd bezpieczeństwa Anz przez złodziejki zdejmujące konto bankowe

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top