Mamy wystarczająco dużo paczek, aby je rozesłać osobom potrzebującym awaryjnych zapasów żywności w zamkniętym obszarze Suva i Nausori – Gunder

Mamy wystarczająco dużo paczek, aby je rozesłać osobom potrzebującym awaryjnych zapasów żywności w zamkniętym obszarze Suva i Nausori – Gunder

Pełniąca obowiązki stałego sekretarza ds. Ekonomii, Sherry Gunder.

Wraz z uruchomieniem od południa linii zamówień na awaryjne dostawy żywności * 161 #, pełniąca obowiązki sekretarza gospodarki, Sherry Gunder, zapewniła mieszkańców Fidżi na obszarach zamkniętych, że mają wystarczającą liczbę paczek do dystrybucji i, w razie potrzeby, można zorganizować więcej.

Fidżi mieszkający w Suva i Nausori, którzy naprawdę potrzebują zapasów żywności w nagłych wypadkach, mogą złożyć wniosek, dzwoniąc pod numer * 161 #, gdzie muszą podać swoje nazwiska i inne dane, w tym adres, który pozwoli Ministerstwu szybko ich zlokalizować.

Mówi, że do tego ćwiczenia przydzielono 100 pracowników i 40 pojazdów, aw zależności od potrzeb zmobilizowanych zostanie więcej zasobów.

Gunder mówi, że jest to proces obejmujący wiele interesariuszy, który obejmuje Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Zdrowia, RFMF, Siły Policyjne Fidżi, Departament Więziennictwa Fidżi, Ministerstwo Rolnictwa, Rybołówstwa i Leśnictwa, Zarząd Transportu Lądowego, Fidżi Water Authority, Vodafone i Digicel. I wielu innych interesariuszy.

Jak zapowiadano wcześniej, mówi Gunder, podjęto szereg proaktywnych środków, aby pomóc ludziom mieszkającym w Suva i Nausori w przygotowaniu się do zamknięcia.

Mówi, że te środki zostały wprowadzone w celu zapewnienia, że ​​ludzie będą mogli się dobrze przygotować przed zamknięciem i ograniczeniem ruchu do dystrybucji racji żywnościowych dla tych, którzy potrzebują awaryjnych dostaw żywności w zamkniętym dystrykcie Suva-Nusuri.

Pełniący obowiązki stałego sekretarza mówi, że w ciągu ostatniego tygodnia około 118 000 rodzin otrzymało pomoc gotówkową w wysokości 90 dolarów na zakup artykułów spożywczych i innych artykułów pierwszej potrzeby, w tym około 37 000 odbiorców w klubie Lautoka i 81 000 odbiorców w rejonach Lami, Suva, Nassino i Nausori.

Gunder podkreślił również, że uczestnikom ćwiczenia dystrybucyjnego zalecono ścisłe przestrzeganie protokołów bezpieczeństwa dotyczących COVID-19, w tym noszenie masek, sterylizację, dystans fizyczny i używanie aplikacji careFiji i bluetooth przez cały czas.

READ  Obejrzyj: Niesamowity materiał filmowy przedstawiający największy samolot świata krętie lądujący podczas burzy w Christchurch

Phoebe Newman

"Podróżujący ninja. Rozrabiaka. Badacz bekonów. Ekspert od ekstremalnych alkoholi. Obrońca zombie."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *