„Marzenie się spełnia”: 12-letni uchodźca w Polsce trafia do ulubionej drużyny ukraińskiej

W czwartkowy wieczór 12-letni Dimitro Keda cieszył się spontaniczną radością po strzeleniu gola dla swojego ulubionego klubu piłkarskiego, Szachtara Donieck, podczas meczu charytatywnego w Polsce.

Kedah musiał opuścić swój dom UkrainaPo tym, jak miasto Mariupol zostało zaatakowane przez okupujące siły rosyjskie.

A Przedstawia Kedah w koszuli z napisem „Mariupol”, podobnie jak inni członkowie Szachtara Doniecka w koszulkach z nazwami innych ukraińskich miast. W koszulkach obu drużyn.”nWojna. ” W filmie więc Punktacja KedahS Jeden gol strzelili jego koledzy z drużyny A.M.ID Tyle wiwatów z tłumu.

Po meczu oficjalna strona klubu na Twitterze W 2014 roku, gdy miał cztery lata, Kedah udostępnił swojemu ojcu zdjęcie, na którym jest na zawodach Szachtar Donieck. Klub piłkarski zatytułował tweet: „Piłka nożna to więcej niż gra ? W 2014 roku Dymitrow i jego ojciec wzięli udział w Turnieju Szachtara na stadionie Donbasu. W 2022 roku chłopiec grał dla #Shaktar i strzelił zwycięskiego gola w meczu charytatywnym.

Przed meczem CNN podało, że zagrano hymn Ukrainy i nastąpiła minuta ciszy. Zauważony Pamięci tych, którzy stracili życie Trwająca wojna.

READ  Polska vs. Węgry - Raport z meczu piłki nożnej - 15 listopada 2021

Turniej był częścią światowego tournée pokojowego Szachtara Doniecka, w którym drużyna rozgrywała towarzyskie mecze z międzynarodowymi klubami, aby zebrać pieniądze dla ludności cywilnej i sił zbrojnych na Ukrainie. Według strony internetowej klubu, do 7 kwietnia 2022 r. Szachtar Donieck zebrał 47,2 miliona dolarów dla swojego kraju.

Cyril Lamb

„Student. Prawdopodobnie specjalista od kafeterii w kafeterii. Profesjonalista telewizyjny. Kuglarz. Profesjonalny specjalista od żywności. Typowy alkoholik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top